Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Jako již tradičně, je odborná konference určena pro všechny, kteří chtějí mít přehled o současných a budoucích trendech v oblasti produktů společnosti Microsoft. Jednotlivé semináře jsou koncipovány vždy do několika znalostních úrovní. „Největší zájem očekáváme o prezentaci Rafala Lukawieckiho, který se jako lektor účastnil i prestižních konferencí s Billem Gatesem a Stevem Balmerem,“ říká Luboš Žáček z Počítačové školy Gopas.
TECHED, nejrozsáhlejší odborná konference pro IT specialisty, se v ČR koná letos již posedmé. Počítačová škola Gopas, největší IT školicí středisko, na jaře vždy přináší hlubší pohled na novinkové produkty, technologie a platformy společnosti Microsoft. „Letošní ročník TECHEDu je ve znamení tří novinek, kterými jsou Microsoft Windows 7, Microsoft Exchange Server „14“ a Visual Studio 2010,“ říká Luboš Žáček z Gopasu. Celý program bude nově koncipován do tří hlavních sálů IT PRO, DEVELOPER HALL a GEEK Room, jež bude nabízet opravdové technické lahůdky.
Rafal Lukawiecki je v současné době jedním z nejžádanějších lektorů, kteří vystupují na akcích či konferencích týkajících se produktů společnosti Microsoft. Zabývá se převážně návrhem IT architektury, získáváním klíčových informací v rámci vyhodnocování obchodních dat metodami „data mining“, bezpečností a šifrováním a řízením distribuce řešení. Minulý rok oslavil 10 let v roli nejlepšího přednášejícího na konferencích Microsoft TechEd EMEA. Je známý svým energickým stylem přednesu, který udržuje pozornost posluchačů nezávisle na obtížnosti probírané látky.
Celkem je připraveno více než 50 prezentačních bloků, rozdělených do dvou přednáškových sálů. Stejně jako ten loňský i letošní ročník TECHEDu se koná v prostorách multikina Village Cinemas Černý Most. Po celou dobu setkání budou moci jeho účastníci zdarma využívat WIFI bezdrátový internet, připravena budou i nezbytná dobíjecí místa pro laptopy a každý obdrží poukázky pro využití fitness a bazénu, který se nachází přímo v místě konání.
Počítačová škola GOPAS, a. s., zahájila činnost v roce 1992. Soustředila se výhradně na vzdělávání v oboru výpočetní techniky a manažerských dovedností. Důsledným dodržováním této dlouhodobé strategie se společnost vypracovala mezi nejuznávanější firmy v oboru. Díky své specializaci si vytvořila podmínky pro skutečně partnerské vztahy nejen se zákazníky z řad uživatelů, ale umožnilo jí to rovněž spolupráci s předními dodavateli výpočetní techniky a systémovými integrátory. Za rok 2008 prošlo kurzy výpočetní techniky v prostorách počítačové školy GOPAS skoro 30 000 absolventů.
Počítačová škola GOPAS je držitelem nejvyšších dosažitelných autorizací v oblasti vzdělávání firem Microsoft (Microsoft Gold Certified Partner for Learning Solutions), Oracle (OAEC), IBM (IBM Business partner) pro kurzy Lotus Notes, Sun Microsystems (Authorized Education Center), Adobe (Authorised Training Partner), Corel (Training partner), SCO (SCO AEC) a Software602 (Autorizované školicí středisko).
Počítačová škola GOPAS je také autorizovaným testovacím střediskem firem Thomson Prometric (Prometric APTC) a VUE (Virtual University Enterprises), akreditovaným testovacím střediskem pro ECDL (European Computer Driving Licence), testovacím střediskem pro získání certifikátů Microsoft Office Specialist, dále je členem CompTIA, SPIS (Sdružení pro informační společnost) a AIVD (Asociace institucí vzdělávání dospělých).
Firma GOPAS provozuje celkem tři počítačové školy, a to v Praze, Brně a Bratislavě, o celkové kapacitě 36 počítačových učeben. V současné době tvoří tuto firmu 60 zaměstnanců a zhruba 70 stálých externích konzultantů a lektorů. O kvalitách poskytovaných služeb svědčí také získaný certifikát ISO 9001 a akreditace MŠMT pro rekvalifikace.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
Diskuse byla administrátory uzamčena
8.4.2009 12:25velice prinosna zpravicka, hlavne pro ty, kdo by cheli utyct od linuxu k produktum M$ :LOL
Také nevidím důvod proč tu ta zprávička je :)