Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Jan Voigts
Společnost IBM hledá nové partnery, kteří by jí pomohli uplatnit obrovské portfolio jejích softwarových nástrojů, a přitom využili i její cloudovou infrastrukturu. Jde o podporu startupů, kterou jim poskytuje celosvětově, a dokonce zdarma. Tuto aktivitu už přenesla i do České republiky a na Slovensko. Co tato podpora obnáší, jsme se v IBM ptali Petra Biskupa, manažera startupového programu. Proč vlastně IBM podporuje startupy?Hledáme nové, inovativní partnery, inovativní směry, a snažíme se tímto pomoci podnikatelským subjektům na českém trhu.
Startup, který se přihlásí do našeho programu, získá přístup k softwaru od IBM a cloudovým prostředkům. Dále mají přístup k mentoringu – odbornému vedení ze strany manažerů IBM v oblasti technologických a obchodních řešení a obchodní strategie. Dokážeme jim poskytnout i školení obchodních dovedností.
Ohledně přístupu k softwaru dostane startup k dispozici veškerý software IBM po dobu tří let pro interní používání a stavbu řešení zdarma, cloudová nabídka zahrnuje podporu poskytnutí infrastruktury jako služby (IaaS) a platformy jako služby (PaaS) po dobu jednoho roku v hodnotě dvanácti tisíc dolarů, opět zdarma.
Čeho se tento program podpory startupů týká? O jaké jde projekty?IBM v tomto programu nemá pro přihlášené startupy žádná omezení, může jít o jakýkoliv projekt, který je zajímavý pro IBM a startup s ním může do našeho programu vstoupit. Jedinou podmínkou je, aby přišel s inovativní myšlenkou, která bude splňovat metodiku IBM Smarter Planet.
IBM může těmto startupům pomoci dostat se rychleji k větším podnikovým zákazníkům kategorie enterprise, ke kterým nakonec stejně všichni míří. Pomáháme jim s propagací na celém světě, protože jsme globální firma.
To si rozhodně nemyslím. Ze strany startupu není žádný závazek, může klidně využívat ke svému řešení další technologické zdroje, neexistuje ani žádná limitace, že musí být pouze v programu IBM s vyloučením ostatních výrobců. Předpokládáme ale samozřejmě, že pokud startup stráví nějaký čas se stavbou nějakého řešení s naším softwarem a na naší cloudové infrastruktuře, že bude úspěšný a získá enterprise zákazníka, že u našich technologií zůstane a že je bude dále prodávat.
IBM tento program spustila globálně už v roce 2011 a v České republice a na Slovensku jsme jej spustili v roce 2014. Už v něm máme 25 projektů, které se do něj pustily. Budoucnost je taková, že hodláme poskytovat tyto služby podpory dalším projektům a budeme organizovat další a další akce, na které bych rád všechny zájemce pozval. Už 16. září 2015 budeme pořádat velkou akci pro startupovou komunitu v pražském planetáriu v Holešovicích u Výstaviště.
Půjde o setkání řešitelů nejzajímavějších projektů ze střední a východní Evropy, kteří už s IBM spolupracují, nicméně se jako obecenstvo může přijít podívat každý vývojář nebo firma, která bude mít zájem a vyslechnout si příběh těch, kteří tento program podpory od IBM už čerpají a dozvědět se více, jak jim IBM může pomoci.
Jistě, registrace proběhne a v brzké době pošleme informace, kde se budou moci zaregistrovat. Bude to uvedeno na stránkách IBM a doporučoval bych sledovat sociální sítě.
Rozhodně bych jim doporučil podívat se na české stránky IBM, kde dole najde záložku http://www-05.ibm.com/cz/startups/. Je to zvláštní složka na našich stránkách, kde jsou informace pro startupy. Doporučuji také sledovat sociální sítě – Facebook a Twitter a seznamy našich akcí, které pro startupy děláme. Určitě bych také doporučil kontaktovat přímo mě, jsem na této stránce vpravo nahoře uveden. Kromě toho jsem také na síti LinkedIn a mohou se se mnou propojit i tímto způsobem.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: