V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
kvantové stavy jsou s definice křehké, „nelze se na ně podívat“ (poznámka: jak se tedy poznalo, že informace se nepoškodila, když se na ni předtím nikdo nemohl podívat?Tématu nerozumím natolik, abych odpověděl (tipl bych si, že to bude mít něco společného s nemožností naklonovat kvantový stav, abych mohl jeden bit přenést a na druhý se podívat), nicméně znamená ta poznámka, že autor zprávičky nerozumí tématu o nic víc?)
nicméně údiv v nás vzbuzuje i chování obyčejné vody. Voda například dokáže vytvořit most mezi dvěma kádinkamiNo, jsem zvědavý, kdy dojdou k tomu, že homeopatie je možná nebo dokonce že funguje.
No, jsem zvědavý, kdy dojdou k tomu, že homeopatie je možná nebo dokonce že funguje.Až se podaří dlouhodobě reprodukovat srovnávací/blind studie, které budou ukazovat, že je lepší, než placebo. To ale vůbec nesouvisí s tím, jestli voda má nebo nemá nějaké vlastnosti, protože při ověřování účinnosti léků nás ty principy na pozadí zas až tak nezajímají (oběma směry -- stává se i to, že někdo objeví léčivý účinek nějaké látky, a není schopen vysvětlit, jak funguje, i to, že někdo vyrobí látku, o které popíše, proč má léčit, a pak se zjistí, že mu ušel nějaký důležitý jev, který účinky anuluje).
Už jen zbývá vědcům vysvětlit, jak tedy homeopatie fungujeA homeopatie funguje?
A homeopatie funguje?Je to placebo. Takže ta otázka spíš je, do jaké míry funguje placebo / jak moc se dá placebo použít k léčení.
Při pozorování propojených částic opravdu dochází k „přenosu informace“ nekonečnou rychlostí. Neee. K přenosu informace nedochází. Dochází akorát ke změně kvantového stavu.... a změnou kvantového stavu informace přenést nejde, abychom byli kompletní a Einstein mohl klidně spát. Tenhle blud píšou kde? Nemůžu to najít...
tisková zpráva BatteryShop.cz
Tiskni
Sdílej: