Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Jsou to vlastní scripty. Pro každý program mám scriptík zvlášť. Hlavně pro Art, protože přes den je to ČtDéčko. Wgetem stáhnu html odtud http://www.fdb.cz/if_tv_prave_bezi.php?odcasu=
A pak pomocí grep v tom hledám a vytahuju texty jednotlivých programů. Časy vytahuju rovnou v konfiguráku conky. Vše se obnovuje jednou za minutu.
Jestli máš zájem, tak ti ty scripty i s konfigurákem conky pošlu nebo mi řekni kam to mám loadnout. Ale upozorňuju, že si to pravděpodobně budeš muset upravit a že ti to po mě dá asi práci.
Tak já jsem jenom příležitostný programátor. Takže přesně nevím co chceš.
Já to generuji tak jak jsem napsal. Pro každý TVprogram mám zvlášť script a v něm vlastně pouze grep, který vyhledává v kódu fbd.cz, který si nejdřív musíš stáhnout (to za mě dělá každou minutu conky). Jestli to nechceš do conky, ale třeba jenom jako výpis v teminálu, musel bys všechny scripty přepsat do jednoho i s těmi časy, které mi generuji už v conky. Můžu to tak přepsat, aby to vyhodilo formátovaný výpis v terminálu, třeba se mi to taky někdy hodí. Nebo jestli si přepíšeš sám to už záleží na tobě. Říkám, napište kam ty scripty mám loadnout. Já to třeba hodím na uloz.to. A dám jsem odkaz.
Tak nějak jsem to dal do kupy. Případné formátování už si dořeš.
Já ji mám docela rád, protože není moc prostorná a já se neumím moc rychle pohybovat ve větších mapách. Kromě toho má pro mě docela příjemné textury, takže z toho nebolí tak brzo oči.
Tak ty scripty jsou v URL tématu.
A TADY
Tiskni
Sdílej: