Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Pěkný wallpaper, byl by odkaz?
kdelook.org , staci hledat :) Uz je to fakt dlouho...
Kdysi jsem měl taky tohle pozadí a myslím, že jsem jej našel někde na http://www.shiftedreality.com/ ...ale hodil jsem to do jistoty i k sobě tady
Kdyz kliknes pravym mysidlem na Systray (tak abys vyvolal menu, cili nesmis kliknout na ikonku, ale na ramecek okolo), tak v nastaveni Systray si muzes vybrat, ktere ikonky zkryt a ktere nechat zobrazene.
Mas jich tam proste mraky, tak proc mit systray prez pulku panelu.
Kdyby zmenšil položky na panelu z deseti metrů šířky aspoň tak na tři, tak to nemusí řešit.
... úplně mi tam chybí velké analogové hodiny. Bez těch těch ta čtařka není vůbec cool.
Ale no tak. Zase spamujes?
KDE 4.1 je porad "early adopters only". Neni vhyba vyvojaru KDE, ze je bere vetsina distribuci.
To, ze KDE, narozdil od GNOME, preslo totalnim prepisem a dost veci jeste neni hotovych, je proste videt. Na druhou stranu se KDE4 vyviji daleko rychleji nez GNOME, ktere v podstate preslapuje na miste.
Rozdil mezi KDE 4 a 4.1 je markantni. A stejny bude i mezi 4.1 a 4.2. Tak velke pokroky proste GNOME nedela. Tam se obcas ubere nejaka vlastnost, sem tam se prihodi nejaka ptakovina a hura, mame nove GNOME.
Vzdyt v kazdem KDE Commit Digestu je snad vice novinek nez v kazde dalsi verzi GNOME.
Proč bych měl spamovat? Vždyť jsem reagoval na to, co jsi řekl. Nemám dojem, že bych spamoval...
Na zbytek nereaguju; ani nevím, proč mi to vůbec říkáš...
Ano, zda se to byt ponekud roztahane, ale me to tak vyhovuje. Vzhledem k tomu, ze cumenim do displaye ztravim dost hodin, nemusim jeste mzourat na prtave ikonky :) Co se tyce analogovych hodin - moje domena je digital, takze mi bohate staci ty v system tray.
Pocet ikon je adekvani k poctu vyuzivaneho softwaru (ve chvili print screenu otevrenych). Neni tam nic navic. Zvykl jsem si aplikace posilat do tray-e, misto minimalizace, kliknutim na ikonu a tak na poctu zobrazovanych ikon nic menit nebudu :)
Mě by zajímalo, proč tam máte např. složku Hudba a pak Desktop a Documents ... já bych to nesnels - buď vše česky, nebo anglicky. Aha, já zapomněl, suse vlastně všem vtírá složku Documents a neumožní vám změnit název. To normální distribuce (včetně ubntu,fedory,archlinuxu) umožňují tyto názvy změnit, potože FreeDesktop a user-dirs
Odpoved je jednoducha. Slozku hudba jsem si udelal sam, zbytek je "dilo systemovovo". Jednalo se mi hlavne o to, ze system bezi v dual-bootu a ne vse jsem hned kopiroval do ntfs partition. Castecne prelozeni mi nevadi, protoze stejne pouzivam kombinaci anglickych a ceskych vyrazu k nazvu slozek (Downloads, Programy, Install, Hudba,...) a prevazne pracuju na systemech bez cestiny. Tohle resit je vazne trochu "out"...
Tiskni
Sdílej: