Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Programy, které chcete spouštět při startu se dají vybrat v Ovládacím Centru Gnome. Ale je možné ručně editovat soubor ~/.gnome2/session-manual
[Default] num_clients=1 0,RestartClientHint=3 0,Priority=50 0,RestartCommand=gdesklets 0,Program=gdesklets
Programy, které chcete spustit po startu KDE napište od adresáře ~/.kde/Autostart
, jedná se o normální spustitelné soubory, které budou spouštěny v abecedním pořadí. Příklad pro spuštění programu Gaim:
Můžete použít symbolické odkazy:
$ cd ~/.kde/Autostart $ ln -s /usr/bin/gaim gaim
Nebo pokud chcete programu předat i nějaké parametry, tak krátký skript:
$ cd ~/.kde/Autostart $ echo -e '#!/bin/sh /usr/bin/gaim --parametry_které_chcete' > gaim $ chmod +x gaim
Platí stejný postup jako pro KDE, pouze cílový adresář se jmenuje ~/.config/autostart
Programy, ktoré sa majú spustiť po štarte, sú typicky uvedené v súbore ~/.fluxbox/apps
.
Ak napríklad chceme, aby po štarte nabehol emulátor terminálu uxterm
s čiernym pozadím a bielym písmom, spustíme príkaz
echo "[startup] {uxterm -bg black -fg white}" >> ~/.fluxbox/apps
Dokument vytvořil: Michal Vyskočil, 30.1.2006 12:48 | Poslední úprava: perdy, 4.9.2010 19:51 | Další přispěvatelé: xhombre, Zdenek.Z | Historie změn | Zobrazeno: 8465×
Tiskni
Sdílej: