Open source počítačová hra na hrdiny NetHack (Wikipedie, GitHub) byla vydána v nové verzi 5.0.0. První verze této hry byla vydána v roce 1987.
Evropská komise naléhavě vyzvala členské státy EU, aby kvůli ochraně nezletilých na internetu urychlily zavádění unijní aplikace pro ověřování věku a zajistily její dostupnost do konce roku. Členské státy mohou zavést aplikaci EU pro ověřování věku jako samostatnou aplikaci nebo ji integrovat do takzvané evropské peněženky digitální identity.
Richard Biener oznámil vydání verze 16.1 (16.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 16. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Zulip Server z open source komunikační platformy Zulip (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 12.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Před 30 lety, tj. v úterý 30. dubna 1996, byl spuštěn Seznam.cz.
Byly zpracovány a zveřejněny všechny videozáznamy, které stojí za zveřejnění, z konference FOSDEM 2026.
Od úterý 28. dubna musí nově uváděné notebooky v Evropské unii podporovat nabíjení přes USB-C. Jednotná nabíječka byla schválena Evropským parlamentem v říjnu 2022.
Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-31431 pojmenované Copy Fail v Linuxu, konkrétně v kryptografii (AF_ALG). Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na všech distribucích Linuxu vydaných od roku 2017. Pomocí 732bajtového skriptu. V upstreamu je již opraveno. Zranitelnost byla nalezena pomocí AI Xint Code.
Textový editor Zed dospěl do verze 1.0. Představení v příspěvku na blogu.
Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender představili (𝕏, Mastodon, Bluesky) nejnovějšího firemního sponzora Blenderu. Je ním společnost Anthropic stojící za AI Claude a úroveň sponzoringu je Patron, tj. minimálně 240 tisíc eur ročně. Anthropic oznámil sponzorství v tiskové zprávě Claude for Creative Work.
(
). Kazdopadne myslim, ze ma zatim nejpromaklejsi internetbanking, ktery nejlepe chodi v Mozille (nemam s ostatnima osobni zkusenosti, rikam co vim z doslechu, rad se ale v teto serii clanku necham opravit). Zatim zustavam
.
Peter
u jedne bych odmitnuti teda rozhodne necekal
)
Vážený pane Přikryle,
souhlasím s Vámi v tom, že stará verze IBS která bude 9.12. nahrazena verzí novou, je trochu nemotorná díky nutnosti kontrolovat při přihlášení verze appletů uložených na Vašem lokální disku s verzemi na našem serveru pro případ upgradu některého z java appletů.
Věřím, že Vám nová verze internetového bankovnictví bude vyhovovat lépe ať už z důvodu rychlosti (bez verifikace java appletů při přihlášení), tak díky tomu, že již není je "M$ only" jak oprávněně nazýváte verzi starou.
Budete-li mít dotazy k IBS 3.2 neváhejte mne prosím kontaktovat na bezplatné lince 800 900 900. S pozdravem,
Stanislav Puffler
(IT technical support, IBS helpdesk)
www.rb.cz
). Muzete to taky zminit v clanku, az budete psat o eBance?
Vskutku nevídané - že by se M$ styděl za svůj brouzdač ?
, ale necht je to jasne, co vlastne podepisuju. To ze nekam kliknu v "nejakem" javaapletu preci neni mozne seriozne uvazujicim clovekem povazovat za podpis. Takto bohuzel postupuji vsechny banky, alespon o cem vim
.
. To je nejvetsi prasarna, co znam! Kdyz uz se morduju s Javou, tak se z ni snazim alespon vyzdimat to, co mi nabizi. No a Java rozhodne nabizi platformove nezavisla reseni.
- kdo si sedne k Vasemu pocitaci (nebo se dostane k souboru
s certifikatem) a zisti heslo, ten se muze za vas vydavat
Kdyz tak mne prosim doplnte, jestli jsem neco zamlzil.
Petr
.
(
).
( Reklamni masaz proste pusobi casto dokonale.
Takze bych tomu prohlaseni rad veril...ale cervik pochybnosti hloda a rika, ze ta zminka o Linuxu tam mozna jen jen proto, aby nahodou nerekl nenapsal neco spatne...pro kazdy pripad atd.... zname to
(
. Me osobne neprijde prilis bezpecne si na disk ulozit privatni klice pro podepisovani transakci. Proste je to silenstvi, to se na me nezlobte :). Natoz dat k dispozici tenhle klic (a obsah disku) java appletu.
Zdravím Vás,
osobně jsem toto testování prováděl na MDK 9.0 GPL s jádrem 2.4.19, Mozillou 1.01 a doinstalovanou podporou javy (J2SE od Sunu, r
esp. pouze se staženou částí runtime environment). Aplikace v této konfiguraci pracuje bez jakýchkoliv transparentních potíží. Ne
jsem sice linuxovým profesionálem, ale i tak se budu snažit na bezplatné lince RB 800 900 900 podporovat kolegou J. Feldsteinem z
míněných 5% uživatelů, kteří nepoužívají OS a browser od Microsoftu.
Pokud máte jakékoliv dotazy neváhejte mne prosím v této věci kontaktovat buď na mejlu který mám registrován v ABC linuxu, na níže
uvedeném mejlu či přímo v této diskuzi.
S pozdravem a přáním hezkého dne,
Stanislav Puffler
(IT technical support, IBS helpdesk)
RAIFFEISENBANK a.s.
www.rb.cz
Tiskni
Sdílej: