abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:33 | IT novinky

    Před 25 lety, ve čtvrtek 29. dubna 1999, byla spuštěna služba "Úschovna".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 24.04.28 s kódovým názvem Time After Time svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) a nová verze 7.24.0 souvisejícího frameworku MLT Multimedia Framework. Nejnovější Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:33 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:22 | Zajímavý článek

    V aktuálním příspěvku na blogu počítačové hry Factorio (Wikipedie) se vývojář s přezývkou raiguard rozepsal o podpoře Linuxu. Rozebírá problémy a výzvy jako přechod linuxových distribucí z X11 na Wayland, dekorace oken na straně klienta a GNOME, změna velikosti okna ve správci oken Sway, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:11 | Nová verze

    Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi #171 (2024.04). Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    27.4. 17:44 | Nová verze

    Společnost Epic Games vydala verzi 5.4 svého proprietárního multiplatformního herního enginu Unreal Engine (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.4. 17:11 | Nová verze

    Byl vydán Nextcloud Hub 8. Představení novinek tohoto open source cloudového řešení také na YouTube. Vypíchnout lze Nextcloud AI Assistant 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    26.4. 13:33 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 12.0, programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností. Krom tradiční nadílky oprav přináší nový systém správy ladících bodů, nový způsob definice tříd, prostor pro objekty, které nemusí procházet GC a mnoho dalšího.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 9
    26.4. 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 47
    25.4. 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    KDE Plasma 6
     (75%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
    Celkem 880 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: problém s esmtp

    29.10.2005 11:41 Petr
    problém s esmtp
    Přečteno: 518×
    Zdravim,

    přesně podle článku http://www.root.cz/clanky/mutt-zaciname-bezbolestne/ jsem konfiguroval Mutt a ESMTP. Ale narazil jsem na problém. Jeho popis jsem, ovšem bez řešení, nalezl například zde: http://groups.yahoo.com/group/mutt-users/message/46179

    Jde o to, že mám instalovaný Mutt a ESMTP, ale ESMTP nechce odesílat poštu. Když se pokusím něco odeslat, objeví se mi v Muttu zpráva: "open: (null): No such file or directory" a podtím "Error sending message, child exited 78 ()".

    Prosím, poraďte mi někdo, jestli víte jak na to. Používám Debian 3.1. Díky.

    Odpovědi

    30.10.2005 08:23 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Nikdo neví jak zprovoznit esmtp s muttem?
    30.10.2005 10:44 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Prosím, prosím, nikde jsem nic nenašel a smtp server bych zprovoznit potřeboval.
    30.10.2005 11:35 Michal Karas | skóre: 45 | blog: /dev/random
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    $ grep esmtp .muttrc
    set sendmail="/usr/bin/esmtp"
    
    $ cat .esmtprc
    identity = largon@largon.net
            hostname="smtp.opanet.cz:25"
    30.10.2005 17:03 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Nefunguje. Pořád ta samá chyba, viz výše.
    30.10.2005 18:25 Michal Karas | skóre: 45 | blog: /dev/random
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Hmm, tak to nevím. Já to instaloval na Woodym před pár dny a žádný problém jsem neměl. Teda až na to, že jsem první nahrál jen balíček esmtp a zůstal mi v systému exim. Vyřešila to instalace balíčku esmtp-run.
    30.10.2005 18:56 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Stále nefunguje. Pokusím se tedy zprovoznit exim.
    30.10.2005 19:54 Michal Karas | skóre: 45 | blog: /dev/random
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    No a co třeba mailx, ten taky nefunguje?
    30.10.2005 19:57 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Nefunguje, před chvílí jsem zkoušel.
    30.10.2005 18:56 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp

    Přesně to mi trápilo. Přidal jsem do .muttrc řádek:

    my_hdr From: jmeno<mamejlova@adresa.cz> A od té doby to jde. Na obou počítačích co mám. Tak snad jo. :-)
    30.10.2005 19:00 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Tohle už mám také nastavené, ale pořád nic. :-(
    30.10.2005 19:06 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Omlouvám se. Tím jsem řešil až další problém - zobrazení odesílatele na e-majlu. To hlášení chyby znám, vzpomínám, zatím marně, co jsem s tím dělal. Kdybych si to trouba psal.
    30.10.2005 19:12 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Zkus si prosím vzpomenout. :-) Google neví, dokumentace neví, nikdo jiný tady ani na jiných fórech asi taky neví. Jsi moje poslední naděje. :-)
    30.10.2005 19:24 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Jestli jsem zrovna ja (sic!) posledni nadeje (!!!), tak je to zle. :-( Ale to nic nemeni na tom ze se pokusim. :-)
    30.10.2005 20:29 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    aktualizace problému

    Část problému jsem vyřešil tím, že jsem doinstaloval Postfix.

    Teď už můžu posílat z Muttu poštu bez problémů, ale jen pod rootem. Ostatní uživatelé mají stejný problém jako předtím. Řádkový příkaz "mail" funguje bez problémů pro všechny.

    Může někdo pomoci?
    30.10.2005 21:01 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Nedelal jsi nove soubory pro postu jako root, ze by jsi nemel patricny prava? Asi blbost. A co podivat se na nastaveni posty pro roota a podle toho upravit.
    30.10.2005 21:02 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Nedelal jsi nove soubory pro postu v domovkym adr. jako root, ze by jsi nemel patricny prava? Asi blbost. A co podivat se na nastaveni posty pro roota a podle toho upravit.
    30.10.2005 21:06 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Root u mě žádné svoje nastavení nemá. Využívá nastavení jednoho z lokálních uživatelů, ale ten samotný uživatel poštu odesílat z muttu nemůže (pomocí "mail" ale ano).
    30.10.2005 21:19 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    A máš už to svoje smtp v /etc/postfix/main.cf ? Nebo obdobném? Hádám jen.
    30.10.2005 21:22 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Jo, to tam mám. Ale nepomáhá to.
    30.10.2005 21:44 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Kdyz se pokousis odeslat postu z muttu, kdo je tam psany jako odesilatel? A kdo, kdyz posilas z radky: mail adresa@adresa. Pokud to uz chodi takhle, posli si dopis, jako uzivatel, a od koho ti prijde.
    30.10.2005 21:48 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Už jsem zkoušel. Z příkazové řádky mi to chodí s uživatelským jménem a názvem serveru definovaným v /etc/postfix/main.cf. Z Muttu mi to chodí ze zadané adresy definované v my_hdr From:.

    Jo a ten Mutt funguje lokálně taky jen z roota, pro ostatní uživatele hlasí chybu i při lokálním doručování, takže se omlouvám za desinformaci.
    30.10.2005 22:00 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Ty druhy vete nerozumim. Netyka se to posilani lokalni posty mailem?
    31.10.2005 06:51 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Teď pro změnu nerozumím já. :-)
    31.10.2005 09:08 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Tedy: mimo diskus tady jsem zjistili, ze ti nejde ani mail, tedy jde, ale jen mezi uživateli. Po instalici Postfixu mail jde i na adresy na webu (?) Mutt odesílá jen jako root, ale také jen uživatelům? To můj ani neumí. Nebo pošle i na e-mailovou adresu na síti. Co vlastně teď mutt umí jako root a jako user a jakou vypisuje chybu?
    31.10.2005 09:19 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Z příkazové řádky teď příkazem "mail" můžu posílat maily jak lokálním uživatelům (dle jejich login name), tak i vzdáleným uživatelům (adresa@domena.cz) - obojí funguje jak z roota, tak i z bežných neprivilegovaných uživatelů.

    Mutt bez problémů odesílá e-maily z roota kamkoliv (lokálně nebo vzdáleně), ale z běžného uživatele mi neodešle vůbec nic (ani lokálně) a stále vypisuje tu samou chybu (viz znění problému na začátku diskuse).

    Na googlu jsem, dle vyhledání chybové hlášky, zjistil, že jde o problém s konfigurací SMTP serveru (tedy esmtp), ale bohužel jsem nezjistil nic víc (o jaký problém jde a jak je možné ho odstranit).
    31.10.2005 09:48 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    A co mas v .esmtp.conf ? Mas -li. Viz nastveni v clanku na root : Zaciname bezbolestne.
    31.10.2005 09:56 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    v esmtp.conf mám přesně to, co tam podle článku i dokumentace mám mít... :-)
    hostname="nazev_meho_serveru:pc"
    username=petr
    password=moje_heslo
    
    31.10.2005 10:23 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Tak to jsem presne tam, kde jsem se obaval ze skoncim :-( Ja to sice delal dvakrat, ale pokazde tak silene, ze nevim jak jsem nakonec uspel. Posledni nesmysl: Treba aliasy mi nesly, dokud jsem nezavrel a znova pustil shell. Pokud ho mas nonstop pustenej za pokus to snad stoji. :-) Ja tam dokonce esmtp.conf nemam, mam to nastavene (myslim!) jen v /etc/postfix/main.cf . Chtelo by to nekoho, kdo tomu rozumi a to ja bohuzel nejsem. :-(
    31.10.2005 10:26 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Vyzkoušeno, ale také bez úspěchu... No, nevadí, každopádně díky moc. Snad se ještě někdo najde a přijdeme na to. :-)
    Josef Kufner avatar 31.10.2005 11:09 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Koukám, že se problém povedlo už celkem lokalizovat. Zkus:
    user$ strace -f -o /tmp/mutt-user.strace mutt
    root# strace -f -o /tmp/mutt-root.strace mutt
    a v takto spuštěném mutu pouze odeslat mail a ukončit ho.

    Toto udělej jako root a pak jako obyčejný user. Hlavně abys udělal v obou pokusech naprosto totéž. Nakonec:
    diff -u /tmp/mutt-root.strace /tmp/mutt-user.strace
    Při troše štěstí ten diff vypíše jen tu část, kde se něco nepovedlo. Pokud bohové nebudou nakloněni, tak zkus
    grep -e 'open(.*) = -1' /tmp/mutt-user.strace
    to vypíše nepovedené pokusy o otevírání čehokoliv a snad tam bude něco zajímavého (doufám že něco víc než "(null)" z otázky).
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    31.10.2005 11:24 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Tak ten diff toho vypsal pěknou hromadu. Druhý příkaz pro vypsání neúspěšných pokusů o otevření čehokoliv mi vypsal tohle (ale moudrý z toho opravdu nejsem):
    1982  open("/etc/ld.so.preload", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1982  open("/usr/lib/gconv/gconv-modules.cache", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1983  open("/etc/ld.so.preload", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1983  open("/usr/lib/gconv/gconv-modules.cache", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1983  open("/etc/ld.so.preload", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1983  open("/usr/lib/gconv/gconv-modules.cache", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1983  open("/dev/null", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_DIRECTORY) = -1 ENOTDIR (Not a directory)
    1983  open("/etc/Muttrc.d/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1982  open("/usr/share/locale/cs_CZ/LC_MESSAGES/mutt.mo", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1984  open("/etc/ld.so.preload", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1984  open("/usr/lib/gconv/gconv-modules.cache", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1984  open("/etc/ld.so.preload", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1984  open("petr.asterix.1984", O_WRONLY|O_CREAT|O_EXCL|O_LARGEFILE, 0) = -1 EACCES (Permission denied)
    1985  open("/etc/ld.so.preload", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/usr/lib/gconv/gconv-modules.cache", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/etc/ld.so.preload", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/usr/share/vim/vim63/lang/cs_CZ/LC_MESSAGES/vim.mo", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/usr/lib/gconv/gconv-modules.cache", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/usr/share/vim/vim63/lang/en/LC_MESSAGES/vim.mo", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/dev/null", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_DIRECTORY) = -1 ENOTDIR (Not a directory)
    1985  open("/home/petr/.vim/ftdetect/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/etc/vim/ftdetect/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/usr/share/vim/vimfiles/ftdetect/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/usr/share/vim/addons/ftdetect/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/usr/share/vim/vim63/ftdetect/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/usr/share/vim/vimfiles/ftdetect/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/usr/share/vim/addons/after/ftdetect/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/home/petr/.vim/after/ftdetect/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1986  open("/etc/ld.so.preload", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1986  open("/usr/lib/gconv/gconv-modules.cache", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1987  open("/etc/ld.so.preload", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/etc/vim/vimrc.local", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/home/petr/.vimrc", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/home/petr/_vimrc", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/home/petr/.exrc", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/home/petr/.vim/plugin/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/etc/vim/plugin/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/usr/share/vim/vimfiles/plugin/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/usr/share/vim/vimfiles/plugin/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/usr/share/vim/addons/after/plugin/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/home/petr/.vim/after/plugin/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/home/petr/.Xdefaults-asterix", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/tmp/.mutt-asterix-1000-1982-0.swp", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/tmp/.mutt-asterix-1000-1982-0.swpx", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/home/petr/.vim/ftplugin/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/home/petr/.vim/ftplugin/mail/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/etc/vim/ftplugin/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/etc/vim/ftplugin/mail/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/usr/share/vim/vimfiles/ftplugin/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/usr/share/vim/vimfiles/ftplugin/mail/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/usr/share/vim/addons/ftplugin/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/usr/share/vim/addons/ftplugin/mail/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/usr/share/vim/vim63/ftplugin/mail/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/usr/share/vim/vimfiles/ftplugin/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/usr/share/vim/vimfiles/ftplugin/mail/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/usr/share/vim/addons/after/ftplugin/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/usr/share/vim/addons/after/ftplugin/mail/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/home/petr/.vim/after/ftplugin/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1985  open("/home/petr/.vim/after/ftplugin/mail/", O_RDONLY|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE|O_DIRECTORY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1982  open("/usr/share/locale/en_GB/LC_MESSAGES/mutt.mo", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1982  open("/usr/share/locale/en/LC_MESSAGES/mutt.mo", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    1989  open("/etc/ld.so.preload", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
    
    31.10.2005 12:20 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    A mbox na postu mas?
    V /home/user. V tom vypisu je: /etc/Muttrc.d/ . To nemam vubec, ale je to zrovna user, zkus se tam podivat (?).
    31.10.2005 12:26 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Mailbox v domovském adresáři mám, navíc mám i práva na zápis do /var/mail, takže v tomhle by problém být neměl.

    /etc/Muttrc.d taky nemám a nechápu, proč ho to hledá...
    31.10.2005 13:14 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Podle názvu asi konfiguraci pro uživatele. Ale je to divný, měl by snad nejdřív hledat v domácím a pokud příchozí bere, tak do muttrc. chodí.
    31.10.2005 13:17 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    ~/.muttrc čte určitě, to už mám ověřeno. Ale netuším, proč pátrá také po tom /etc/Muttrc.d.
    31.10.2005 14:17 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Namáš v tom ~/.muttrc, nebo v dalších nastaveních, přeci jen něco špatně? Já jswm kolikrát zapomněl na úvozovky, nebo podobný. Že hledá dál. Je to škoda Mutt je báječná věc. Já bych prubnul takový lamí pokus. Když chce /etc/Muttrc.d. , tak mu ho udělat (ale to fakt nevim, co by udělalo). Dvakrát jsem něco nakonec zprovoznil také odinstalací a novou instalací programu s tím, že jsem po odinstalci vybral i památky v podobě odkádacích souborů a v mnt. To už je ale šílenost a určtě trochu na palici. Snad se zase ozve někdo, kdo doopravdy ví.
    31.10.2005 14:22 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    No, teď jsem to hlavně celé nějak zlikvidoval, protože mi někdo poradil, ať se na esmtp vykašlu a zkusím jiný nástroj. Tak jsem esmtp odinstaloval, nainstaloval daný nástroj, ten nefungoval už vůbec a po zpětné instalaci esmtp mi teď nefunguje vůbec ani lokální doručování. :-(

    Každopádně nic z výše popsaného nepomohlo... :-( Ach jo.
    Josef Kufner avatar 31.10.2005 17:40 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Psal jsi kdesi na začátku, že "mail" funguje, co tedy vynechat ten esmtp a udělat:
    sed -i .muttrc '/^set sendmail="\/usr\/bin\/esmtp"/s/esmtp/mail/'
    esmtp neznam, takže je to možná blbost...
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    31.10.2005 19:13 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    To mi hlásí v horní části muttu:

    mail: Cannot give -f and people to send to

    a v dolní části:

    Chyba při zasílání zprávy, potomek ukončen 1 ().
    31.10.2005 22:51 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Koukal jsem ještě co ti to psalo. Shani se po ftpluginech pro vim. Pišeš v Muttu ve vimu? Máš ty ftpluginy. Je tam také .exrc, což by mohla měla volba pro lokální adresář na vim, ale to bys před tím musel upravovat vimrc. Možná by ho pak Mutt nebral (???)
    Já jinak pro mutt vystačil s nastvením /etc/postfix/main.cf a ~/.muttrc . Nejsem si schopnej vybavit, že bych s něčím dalším čaroval (s tímhle ale pěkně dlouho). esmtp nemám a zatím to jde.
    1.11.2005 07:21 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    No, na ten vim už jsem koukal, ale to taky nic nevyřešilo. Problém bude nejspíš někde v nastavení práv k tomu SMTP. Ale kde... :-)

    Přes co odesíláš poštu Ty? Přímo Postfixem nebo jak?
    1.11.2005 08:16 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Podle logu, odesilam postfixem :-).
    S tim vimem mi to napadlo i proto, ze treba mbox jsem nemohl vimem vytvorit - nebralo to jako schranku, musel jsem pouzit kedit.
    1.11.2005 13:12 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problém s esmtp
    Vyřešeno

    Stačilo vymazat v ~/.muttrc řádek set sendmail: a nastavit v /etc/postfix/main.cf příslušné poštovní adresáře. Teď už to běhá jak má (až na lokální doručování).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.