Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
emerge vmware-workstation cd /usr/src/linux make && make modules_install cp arch/i386/boot/bzImage /boot/gentoo-2.6.13 cp .config /boot/config-2.6.13 reboot /opt/vmware/workstation/bin/vmware-config --compile ...nechal jsem mu defaultní nastavení, které si sám zvolilPoté mi to hodí hlášku:
Loading vmmon failed Loading vmnet failed .... zbytek je OKNašel jsem tuto diskuzi, kde se to řešilo:
http://www.abclinuxu.cz/forum/show/102199...nic méně, když opomenu ty úžasné rady, co tam psali, tipu odmaž tohle a rebootuj, které jsem ze zoufalství vyzkoušel, vedli sice ke spuštení VMware, ale nikoliv už k jeho správnému chodu - hlášení KDE "Error when loading vmnet and vmmon"
http://platan.vc.cvut.cz/ftp/pub/vmware/
patch
vmware-any-any-updateXX.tar.gz
prave dnes se tam objevila nova verze 95
tar -xvjpf vmware-any-any-update95.tar.gz cd vmware-any-any-update95 ./runme.pl
vmware-config.pl
Asi jste to už zkoušel, ale mě to takhle chodí.
emerge vmware-workstation /opt/vmware/bin/vmware-config.plNic vic, vsechno probehlo hladce a pekne to slape ... Jinak jsem pri otazkach v konfiguraci zadal skoro vsechno, chtel jsem net, natovani apod. Pak se spustil nakonci se klasicky spustil rc script a nacetl moduly.
bazilisek petr # /opt/vmware/workstation/bin/vmware-config.pl -skipstopstart
bazilisek dvoracekp # /etc/init.d/vmware start * Starting VMware services: [ ok ] * Virtual machine monitor failed [ !! ] * Virtual ethernet failed [ !! ] * Bridged networking on /dev/vmnet0 [ ok ] * Host-only networking on /dev/vmnet1 (background) [ ok ] * Host-only networking on /dev/vmnet8 (background) [ ok ] * NAT service on /dev/vmnet8 [ ok ] bazilisek dvoracekp #
Tiskni
Sdílej: