Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
To jsou vlastně dva součty, kontrolní součet iso obrazu (ke kontrole před vypálením) a kontrolní součet vypáleného CDčka.
Kontrolu lze snadno provést v k3b, přesněji řečeno obě, první se provádí automaticky( při otevření isa v nabídce k3b -- tools -- CD -- Burn CD Image) druhou si musíš zaškrtnout (v dialogu před vypálením).
 
Dodatek k porovnání..
...no můžeš provést mount tvoje.iso -r -t iso9660 -o loop //do kterého adresáře to chceš
a pak si zkontrolovat obsha obou adresářů diff -qr adresář1 adresář2
. To v případě, že máš staré k3b, ono nerado české znaky a tak vždycky prohlásí "checksum failed", tak pak musíš ručně. Mimochodem s diffem to sežere spoustu času.
lubo:/mnt# diff -qr /mnt/iso/ /mnt/cdrom/ diff: /mnt/iso/debian: recursive directory loop Files /mnt/iso/pool/main/k/kanjidic/kanjidic_2004.03.10-1_all.deb and /mnt/cdrom/pool/main/k/kanjidic/kanjidic_2004.03.10-1_all.deb differ
isosize -x /dev/cdrom
si zjistíte velikost bloku a obrazu a potom tyhle parametry podstrčíte dd
a přidáte parametry konverze noerror,sync
. Asi takhle:
dd if=/dev/cdrom of=soubor.iso bs=<velikost_bloku> count=<pocet_bloku> conv=noerror,syncJde to samozřejmě i zautomatizovat předpisem...
Tiskni
Sdílej: