abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1965 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    16.7.2006 21:05 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trocha humoru
    Tower: Máte dost paliva nebo ne? Pilot: Ano Tower: Ano, co? Pilot: Ano, pane
    To není ani tak vtipné jako spíš smutné, že se někdo umí správně zeptat :-) Co chcete na takovou otázku prosím jako slyšet :-)
    Copak toho není dost?
    16.7.2006 21:11 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trocha humoru
    Relax, man :-)
    vogo avatar 16.7.2006 21:09 vogo | skóre: 34 | blog: "Skládat papír"
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trocha humoru
    Přidám jeden inzerát, sice známý ale moc hezký: Vyměním ojetou pionýrku za neojetého pionýra. ;)
    Nejsem paranoidní, ale to ještě neznamená, že po mě nejdou.
    16.7.2006 21:22 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trocha humoru
    A nebo z praxe, ojetého pionýra... :-)
    16.7.2006 21:10 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trocha humoru
    Vymenim izboveho psika za dvojizboveho.
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
    pele avatar 16.7.2006 22:02 pele | skóre: 28 | blog: Bleabr | UH
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trocha humoru
    Prodám mobilní telefon, Ruské výroby. zn.: I s podvozkem.
    Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl.
    16.7.2006 22:12 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trocha humoru
    Ze záznamů leteckých opraven:

    • Levá vnitřní pneumatika hlavního podvozku by skoro chtěla vyměnit.
      - Levá vnitřní pneumatika hlavního podvozku byla skoro vyměněna.
    • Zkušební let probíhal OK, automatické přistání velmi tvrdé.
      - Toto letadlo není vybaveno automatickým přistáváním.
    • U vrtule č. 2 prosakuje kapalina.
      - Prosakování kapaliny u vrtule č. 2 normální. Nefunguje prosakování u vrtulí č. 1, 3 a 4.
    • V pilotní kabině je něco uvolněné.
      - V pilotní kabině jsme něco utáhli.
    • Prokazatelně uniká kapalina z převodovky pravého podvozku.
      - Důkazy odstraněny.
    • DME je nastaveno na neuvěřitelně vysokou hlasitost.
      - Hlasitost nastavena na uvěřitelnou hodnotu.
    • Mrtvý hmyz na předním skle.
      - Objednán živý hmyz.
    • Je-li autopilot nastaven na udržování výšky, letoun klesá rychlostí 70 m/s.
      - Na zemi se závadu nepodařilo reprodukovat.
    • IFF nefunguje.
      - IFF nefunguje, je-li vypínač v poloze VYPNUTO.
    • Třecí uzávěry způsobují drhnutí plynové páky.
      - K tomu tam jsou.
    • Chybí motor č. 3.
      - Po krátkém hledání motor č. 3 nalezen na pravém křídle.
    • Letadlo se za letu chová legračně.
      - Letadlo bylo varováno, aby se polepšilo a létalo vážně.
    • Cílový radar pobroukává.
      - Cílový radar byl přeprogramován přidáním písničkových textů.
    • Myš v pilotní kabině.
      - Byla namontována kočka.
    • Zpod přístrojové desky se ozývají zvuky. Jsou to zvuky jako by trpaslík bouchal na něco kladívkem.
      - Trpaslíkovi bylo odebráno kladívko.
    Quando omni flunkus moritati
    18.7.2006 13:01 Martin | skóre: 10 | blog: Nádraží Perdido
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trocha humoru
    Už nějakou dobu jsem se takhle šíleně nenasmál, díky :o)))
    18.7.2006 15:34 blogsm | skóre: 8 | blog: mozektevidi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trocha humoru
    Ten trpaslík LOL. Díky
    S linuxem teprve začínám! (už půl roku) mozektevidi.net
    16.7.2006 22:14 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trocha humoru
    Jojo, piloti jsou bezva. :-D Škoda, že všechno nejde přeložit... ;-) Pilot: „...Tower, please call me a fuel truck.“
    Tower: „Roger. You are a fuel truck.“
    Filda avatar 17.7.2006 10:40 Filda | nejmenší velkoměsto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trocha humoru
    a nebo
    Ted Striker: Surely you can't be serious.
    Rumack: I am serious... and don't call me Shirley.
    Připoutejte se prosím.
    Komix na Hovno
    17.7.2006 18:57 anicka | blog: ze_zivota
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trocha humoru
    Posílám patch na vtip:
    --- vtip
    +++ vtip-fixed
    @@ -1,13 +1,13 @@
     Šéf - sekretářce: 
    -- Katko, prosím tě, překopíruj měsíční data naším partnerům, oni se za chvili stavej.
    +- Katko, prosím tě, překopíruj měsíční data naším partnerům, oni se za chvili stavěj.
     - Dobrý den! Vám mám překopírovat ty data?
     - Dobrý den! Ano ano, prosím! Tady máte disketu.
     - Děkuji.
     Strká do disketu do mechaniky a....
     # mkfs -t vfat -c /dev/fd0h1440
     # mount -t vfat -o iocharset=koi8-r,codepage=866 /dev/fd0 /mnt/floppy
    -# find / -noleaf -type f -name Otchet_april. [a-zA-Z] -exec cp '{}';/mnt/floppy ;
    -# ls -la /mnt/floppy/Otchet_april. [a-z][A-Z] && sync && sleep 3
    +# find / -noleaf -type f -name Otchet_april.[a-zA-Z] -exec cp '{}' /mnt/floppy ;
    +# ls -la /mnt/floppy/Otchet_april.[a-zA-Z] && sync && sleep 3
     - Tak a je to! - vrací disketu.
     Partneři:
     - o-O !!!! 8-O
    
    
    ^D
    17.7.2006 19:21 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trocha humoru
    --- vtip        2006-07-17 19:11:45.000000000 +0200
    +++ vtip-2      2006-07-17 19:13:13.000000000 +0200
    @@ -6,7 +6,7 @@
     Strká do disketu do mechaniky a....
     # mkfs -t vfat -c /dev/fd0h1440
     # mount -t vfat -o iocharset=koi8-r,codepage=866 /dev/fd0 /mnt/floppy
    -# find / -noleaf -type f -name Otchet_april.[a-zA-Z] -exec cp '{}' /mnt/floppy ;
    +# find / -noleaf -type f -name Otchet_april.[a-zA-Z] -exec cp '{}' /mnt/floppy \;
     # ls -la /mnt/floppy/Otchet_april.[a-zA-Z] && sync && sleep 3
     - Tak a je to! - vrací disketu.
     Partneři:
    
    17.7.2006 19:42 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trocha humoru
    :-D mám to přepsat ?
    17.7.2006 19:43 MJ | Tady a teď
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trocha humoru
    Ještě zbývá vtip lokalizovat :-)
    --- vtip.p2r	2006-07-17 19:35:21.184525944 +0200
    +++ vtip	2006-07-17 19:37:32.642541288 +0200
    @@ -5,7 +5,7 @@
     - Děkuji.
     Strká do disketu do mechaniky a....
     # mkfs -t vfat -c /dev/fd0h1440
    -# mount -t vfat -o iocharset=koi8-r,codepage=866 /dev/fd0 /mnt/floppy
    +# mount -t vfat -o iocharset=iso8859-2,codepage=cp1250 /dev/fd0 /mnt/floppy
     # find / -noleaf -type f -name Otchet_april.[a-zA-Z] -exec cp '{}' /mnt/floppy \;
     # ls -la /mnt/floppy/Otchet_april.[a-zA-Z] && sync && sleep 3
     - Tak a je to! - vrací disketu.
    
    David Watzke avatar 17.7.2006 21:05 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trocha humoru
    WTF, snad utf-8, ne? :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Josef Kufner avatar 17.7.2006 23:04 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trocha humoru
    Fuj, globalizace... brrr :-D
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    David Watzke avatar 18.7.2006 01:21 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trocha humoru
    :-D Nevím, IMNSHO je lepší mít jednu znakovou sadu na všechno.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    17.7.2006 21:10 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trocha humoru
    K plnému přizpůsobení našim reáliím by asi bylo vhodné opravit i název toho souboru… :-)
    17.7.2006 20:30 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trocha humoru
    Pilot: Volám vežu! Volám vežu! Dostali sme zásah bleskom, vysadil nám jeden motor, dochádza nám palivo, k pobrežiu chýba ešte 70 kilometrov a polovička prístrojov nefunguje! Čo máme robiť?! Veža, počujete ma?!

    Veža: V poriadku, už si vás škrtám!

    17.7.2006 22:49 Jiří Veselský | skóre: 30 | blog: Jirkovo | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trocha humoru

    Pokud vím, ta odpověď věže zněla: "Drž hubu a umři jako chlap." :-)

    Josef Kufner avatar 17.7.2006 23:03 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Trocha humoru
    To byl jinej ftip... takovej jak tam žvatlal o dva odstavce dýl ;-)
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.