abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 13:11 | Nová verze

    Coppwr, tj. GUI nástroj pro nízkoúrovňové ovládání PipeWire, byl vydán v nové verzi 1.6.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.5. 22:33 | Nová verze

    Byla vydána dubnová aktualizace aneb nová verze 1.89 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že v terminálu lze nově povolit vkládání kopírovaného textu stisknutím středního tlačítka myši. Ve verzi 1.89 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    2.5. 21:22 | Nová verze

    Proton, tj. fork Wine integrovaný v Steam Play a umožňující v Linuxu přímo ze Steamu hrát hry určené pouze pro Windows, byl vydán ve verzi 9.0-1 (𝕏). Přehled novinek se seznamem nově podporovaných her na GitHubu. Aktuální přehled her pro Windows běžících díky Protonu také na Linuxu na stránkách ProtonDB.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    2.5. 19:33 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.78.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání na GitHubu. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.5. 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Služba Dropbox Sign (původně HelloSign) pro elektronické podepisování smluv byla hacknuta.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    2.5. 11:00 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 8.0 textového editoru GNU nano (Wikipedie). Podrobný přehled novinek a oprav v oznámení v diskusním listu info-nano nebo v souboru ChangeLog na Savannah. Volbou --modernbindings (-/) lze povolit "moderní" klávesové zkratky: ^C kopírování, ^V vložení, ^Z vrácení zpět, … Tato volba je aktivována také pokud binárka s nano nebo link na ni začíná písmenem "e".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    1.5. 23:22 | IT novinky

    Před 60 lety, 1. května 1964, byl představen programovací jazyk BASIC (Beginners' All-purpose Symbolic Instruction Code).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    1.5. 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0 minimalistické linuxové distribuce (JeOS, Just enough Operating System) pro Kodi (dříve XBMC) a multimediálního centra LibreELEC (Libre Embedded Linux Entertainment Center). Jedná se o fork linuxové distribuce OpenELEC (Open Embedded Linux Entertainment Center). LibreELEC 12.0 přichází s Kodi 21.0 "Omega".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.5. 12:55 | Nová verze

    Microsoft vydal novou velkou aktualizaci 2404.23 v září 2019 pod licencí SIL Open Font License (OFL) zveřejněné rodiny písma Cascadia Code pro zobrazování textu v emulátorech terminálu a vývojových prostředích.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.5. 05:33 | Nová verze

    OpenTofu, tj. svobodný a otevřený fork Terraformu vzniknuvší jako reakce na přelicencování Terraformu z MPL na BSL (Business Source License) společností HashiCorp, bylo vydáno ve verzi 1.7.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci. Vypíchnout lze State encryption.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (31%)
     (20%)
     (31%)
     (17%)
    Celkem 35 hlasů
     Komentářů: 8, poslední dnes 08:25
    Rozcestník

    Dotaz: Prihlaseni pres ssh na mikrotik.

    25.9.2006 10:15 Haaja | skóre: 25 | blog: haaja | Praha
    Prihlaseni pres ssh na mikrotik.
    Přečteno: 3156×
    Dobry den,
    resim nasledujici problem. Pisi jeden script, ale narazil jsem na problem. Potrebuji se prihlasit pres ssh na mikrotik a stahnout z nej nejake informace.

    Nema s tim nekdo zkusenosti? Nebo mohl by mi poradit? Kdyz zadam ssh admin@ip cmd, tak se mi nic nevykona.

    Problem vidim v tom, ze se v mikrotiku zadavaj prikazy z mezerami, tzn. /system resources pr.
    Zkousel jsem to ruzne uvozovkovat, zadat to ve tvaru /system\ resources\ pr, ale stale nic.

    Mate nekdo nejaky napad?

    Odpovědi

    25.9.2006 21:31 8an | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prihlaseni pres ssh na mikrotik.
    Tohle se bohužel asi vyřešit nedá, protože Mikrotik nepodporuje přihlášení pomocí klíče (a heslo do skriptu nedostaneš, proti tomu se SSH dost aktivně brání).
    If you build an operating system that even an idiot can use, only idiots will use it.
    25.9.2006 23:04 Haaja | skóre: 25 | blog: haaja | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prihlaseni pres ssh na mikrotik.
    Prihlaseni jsem vyresil pomoci expect, funguje perfektne, ale mam problem a to ze se prihlasim, ale nejde mi zadat prikaz.

    Pomoci expect dokonce vypisu text do konzole na mikrotiku ale nelze mi ho odentrovat. Nevite nekdo co s tim? Zatim to vypada takto:
    #!/usr/bin/env expect
    set timeout 5
    spawn ssh admin@ipadresa
    expect "password: $"
    send "mojeheslo\n"
    expect -re "> $"
    send "system resource pr\n"
    interact
    exit
    close
    
    25.9.2006 23:07 Marble | skóre: 27 | blog: marble
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prihlaseni pres ssh na mikrotik.
    Enetr je \r, ne \n. Pak by to melo fungovat. :-)
    25.9.2006 23:11 Haaja | skóre: 25 | blog: haaja | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prihlaseni pres ssh na mikrotik.
    Nefunguje ani jedno, ani \n ani \r, jaktoze to \n v tom prvnim sendu funguje, kdyz posilam heslo? Ale v tom mikrotiku to nebere enter ani jako \n ani jako \r.
    25.9.2006 23:22 Haaja | skóre: 25 | blog: haaja | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prihlaseni pres ssh na mikrotik.
    Tak uz jsem to vyresil, ono musi byt vsechny entry jako \r, pak to funguje, kdyz mi slo jen o to heslo tak fungovalo \n, ale u dalsi polozky uz neslo \r, kdyz jsem dal \r vsude,tak to splnilo me ocekavani.
    26.9.2006 06:57 Tomáš Janeček | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prihlaseni pres ssh na mikrotik.
    ALe Mikrotik podporuje prihlaseni pomoci klice! Me se to alespon podarilo na 2.9.x. Klic musi byt RSA...
    Něco děsně chytrýho a vtipnýho
    the.max avatar 19.12.2007 20:24 the.max | skóre: 46 | blog: Smetiště
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prihlaseni pres ssh na mikrotik.
    divne, ja se do mikrotiku prihlasuju prez klic
    KERNEL ULTRAS Fan Team || Sabaton - nejlepší učitel dějepisu || Gentoo - dokud nás systemd nerozdělí.
    25.9.2006 22:51 Marble | skóre: 27 | blog: marble
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prihlaseni pres ssh na mikrotik.
    Pro podobné věci existuje šikovný prográmek "expect" (já jsem si jej našel právě při řešení komunikace s mikrotikem). Je vhodný pro skriptovou komunikaci s "interaktivními" programy. Jestli si sshčko nějak hodně paranoidně kontroluje odkud se zadává heslo, tak to ale bude problém i tak. Buďto vyrobit na mikrotiku uživatele s co nejmenšími právy a pro tohle použít telnet, anebo si poupravit ssh klienta.
    25.9.2006 23:24 Haaja | skóre: 25 | blog: haaja | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prihlaseni pres ssh na mikrotik.
    A jeste malickost, kdyz ted se tam provede ten prikaz a chci si ho presmerovat do souboru zpatky ke me na disk, jak je to nejlepsi? Konkretne kdo nevi, tak prikaz system resource pr vypise priblizne toto:
    system resource pr                                               
                       uptime: 20m
                      version: "2.9.27"
                  free-memory: 112744kB
                 total-memory: 127704kB
                          cpu: "6x86"
                     cpu-load: 73
               free-hdd-space: 85303kB
              total-hdd-space: 121471kB
      write-sect-since-reboot: 380
             write-sect-total: 117290
    
    
    25.9.2006 23:52 Haaja | skóre: 25 | blog: haaja | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prihlaseni pres ssh na mikrotik.
    Tak jsem to vyresil jen presmerovanim celeho vystupu >> "./data.tmp", coz pro me potreby staci.
    Dekuji za rady.
    19.12.2007 17:28 kratas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prihlaseni pres ssh na mikrotik.
    Ahoj,

    mohu vedet, jakym zpusobem ten obsah toho vystupu skrz expect posles do nejakeho souboru ? Dik
    19.12.2007 17:43 secido | skóre: 27
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prihlaseni pres ssh na mikrotik.
    Elegantné riešenie je presne tu.
    Mr.Yoda avatar 19.12.2007 20:16 Mr.Yoda | skóre: 17 | blog: jakub | Louny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prihlaseni pres ssh na mikrotik.
    Potrebuji se prihlasit pres ssh na mikrotik a stahnout z nej nejake informace.
    SNMP?
    :-* Debian
    19.12.2007 20:40 kratas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prihlaseni pres ssh na mikrotik.
    Potreboval bych vedetm jakym zpusobem si muzu vyexportovat nastaveni mikrotika, do nejakeho souboru. Nejlepe, pri kazdym pripojeni vytvorit novy soubor a ulozit do nej cely export. Vedel by nekdo ?
    19.12.2007 22:08 Haaja | skóre: 25 | blog: haaja | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Prihlaseni pres ssh na mikrotik.
    Nemel by to byt problem. Mikrotik ma primo v sobe funkci ulozeni konfigurace, ktera pak jde pres ftp stahnout.

    Jinak osobne me to ze se staram asi o 400 RB a Wrapu s MOS donutilo udelat si upgradovaci software na hromadnou spravu vsech zarizeni. Perl byla jasna volba. :)

    Projdu ten kod, trochu okomentuji a nekde zverejnim, ale nejspise az po svatkach.

    Treba se nekomu bude hodit.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.