Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
^ Internet PC |bg -----. -----. -----.10.1. ------| NAT |-----| BSD |-|SWICH|------> PC ----- bg ----- ----- | |10.2. -----. | NAT | ----- Wi-FiK Internetu jsem připojený přes router (NAT+Wi-Fi), za kterým je síť s PC. V té síti mám firewall (BSD) opět s maškarádou a za ním už je má síť. Z firewallu jde kabel přímo do switche, do kterého jsem zapojil i nový bezdrátový router. Ten má sice jinou adresu, ale stejnou netmasku. Mohl by mne nějak rušit?
Můžete upřesnit, co je to běžný provoz? Kdysi jsme tohle taky řešili ... pro zatim mne napadá snížit/zkontrolovat MTU "po cestě"?
45 packets transmitted, 45 received, 0% packet loss, time 44004ms
rtt min/avg/max/mdev = 23.630/25.167/26.871/0.817 ms
iptables -A FORWARD -p tcp --tcp-flags SYN,RST SYN -j TCPMSS --clamp-mss-to-pmtu(Teď jsem to vygooglil, nevím jestli je to přímo ono.) A mělo by to fungovat.
ping seznam.cz -s 1464
). Asi to bude ono, protože přesně toto pravidlo mám jako "radu" v ukázkovém konfiguráku nastavení sítě v Gentoo. Až teď mi je jasné, k čemu to slouží, také vyzkouším ....
Tiskni
Sdílej: