Ve funkci koordinátora k bitcoinové kauze skončil bývalý ústavní soudce David Uhlíř. Informaci, kterou zveřejnil Deník N, potvrdila Radiožurnálu ministryně spravedlnosti Eva Decriox (ODS). Uvedla, že odchod byl po vzájemné dohodě. „Jeho mise je ukončená, auditní procesy se už povedlo nastavit,“ řekla. Teď má podle ministryně další kroky podniknout policie a státní zastupitelství. Koordinátorem jmenovala ministryně Uhlíře 19. června.
Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
iwconfig wlan0 essid nazevsite
dvakrat a ne moc rychle po sobe.. zatim to resim tak ze jednou se to zada v init skriptech a podruhy kliknu na ikonku, ktera zaroven nahodi i zarizeni. A na eth0 pouzivam ifplugd, takze na chalupe nemusin klikat a doma jo...
Ale kdyz suspenduju do ram tak po probuzeni musim klikat 2x za sebou s cca sekundy nebo dvou, a uz me to nebavi.. :(
nastav domati pak nastaví a spustí síť doma a parametr chalupa na chalupě. Stačí ti pak k tomu jen to co máš nainstalované, ev. sudo.
#!/bin/bash case $1 in doma) # Sekvence přípazů pro nastavení doma echo "Jsme doma";; chalupa) # Sekvence pro nastavení na chalupě echo "Jsme na chalupě"; esac
ip add addr...
? problem je v tom, ze po rebootu to musim spustit znovu, a to neni presne to co chci.. ja myslel ze by se spustily ty prikazy a zaroven se zmenil i soubor interfaces, aby to fungovalo do ty doby nez to zase zmenim na to druhy...
Vím, že jsem srabař, ale já mám prostě v /etc/rc.d/rc.inet1.conf
dvě sekce, jednu na doma, jednu do práce, a tu momentálně nepotřebnou zakomentuju.
Skript by byl asi lepší, ale zatím jsem línej ho napsat...
#! /bin/sh essid="Nazev_site" case "$1" in down) echo "Vypinam wlan0" ifconfig wlan0 down ;; up|*) iwconfig wlan0 essid $essid if [ "`iwlist wlan0 scan | grep $essid`" = " ESSID:\"$essid\"" ]; then echo "Pripojuji se k siti: $essid"; #sleep 2 iwconfig wlan0 essid $essid sleep 5 pump -i wlan0 else echo "Sit $essid neni k dispozici." fi ;; esacNakonec sem si na routeru nastavil pridelovani adres pres dhcp pomoci mac adresy - lip se mi to s tim testovalo. S tema dobama cekani sem si taky hral hrozne dlouho, protoze kazda zmena znamenala restart - po restartu se ta karta uvede do jinyho stavu, nez kdyz uz sem na ni neco nastavoval, proste hrozna uchylarna. Snad uz brzo bude funkcni ten ovladac z jadra - tohle s tim ndiswrapperem je silenost, ale zase sem cet ze to nekterejm lidem jde jak ten ovladac tak ndiswrapper uplne v poho, takze mozna delam ja neco spatne.
Tiskni
Sdílej: