Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Všechny Tvé požadavky splňují NB Prestigio. Jsou do nich levné baterie s vysokou kapacitou. Mají podle mě v současné době nejlepší poměry cena/výkon/kvalita
Mam (bohužel jen) r51e, za tu cenu bych utrh ruce ... můžu IBM jedině doporučit ...
Nad tym IBM ani nerozmyslajte. Je to len repas. V oblasti pc vyhoden peniaze. Skryte vady a podobne. To co Vam da HP Vam da malokto.Nesmysl. Pomineme-li nechvalně proslulý model T42, jsou thinkpady naprosté držáky, které technicky o hodně přežijí svojí morální smrt a i velmi staré modely jsou dobře prodejné. Svojí T23 (PIII 1.13GHz, 512MB RAM, 60GB disk, 1400x1050) jsem třeba koupil přede dvěma lety za 16kKč včetně brašny a dokovací stanice a zdaleka neplánuju, že bych se jí chtěl zbavit. A když už, tak to bude jednoznačně zase thinkpad. Člověk může pohodlně pracovat celej den i vleže v posteli nebo si to vzít ven na deku. V práci jsem vyfasoval nejdřív Asus a pak Vaio, každý zhruba v ceně 60kKč, takže žádný lowend. Po měsíci zoufalé snahy o ovládnutí pekelného vynálezu jménem touchpad s celými dvěma tlačítky jsem si nejdřív začal připojovat myš a posléze to s díky vrátil a požádal o standardní desktop.
Samozřejmě, že je to blbost, měnit frekvenci umí i Celeron M. Pentium M umí navíc i snižovat napětí, což přináší největší úspory energie (P = c·f·V²
).
Hele, co máte všichni proti 1024x768 ... žere nevim o kolik wattů míň = dýl vydrží ...
No, co pamatuju, Lenovo slíbilo ještě aspoň 3 roky po převzetí dělat dosavadní Thinkpady. Mimo to už dělaj i vlastní Lenova, takže je důvod se bavit o značce IBM.
http://www.alza.sk/notebook-hp-compaq-nx7400-d70057.htm
Myslim, ze si chcel book na Linux preco kupovat MS.z NB hodně cestuju a používám ho na cvičeních/přednáškách, ve vlaku ... zkrátka...kde je nuda
rozlišení
Chtěl jsem mlčet, ale když se to neustále opakuje, tak jsem to nevydržel. Přiznávám se bez mučení, že mě to rozčiluje
Spotřeba, teplota?
Předpokládám v prospěch Celeronu, Pentia M ... s Core Duo atd. nemám zkušenosti.
Když bych si koupil notebook s Linuxem, tak by nastaly dva problémy:
Tiskni
Sdílej: