Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Všechny Tvé požadavky splňují NB Prestigio. Jsou do nich levné baterie s vysokou kapacitou. Mají podle mě v současné době nejlepší poměry cena/výkon/kvalita
Mam (bohužel jen) r51e, za tu cenu bych utrh ruce ... můžu IBM jedině doporučit ...
Nad tym IBM ani nerozmyslajte. Je to len repas. V oblasti pc vyhoden peniaze. Skryte vady a podobne. To co Vam da HP Vam da malokto.Nesmysl. Pomineme-li nechvalně proslulý model T42, jsou thinkpady naprosté držáky, které technicky o hodně přežijí svojí morální smrt a i velmi staré modely jsou dobře prodejné. Svojí T23 (PIII 1.13GHz, 512MB RAM, 60GB disk, 1400x1050) jsem třeba koupil přede dvěma lety za 16kKč včetně brašny a dokovací stanice a zdaleka neplánuju, že bych se jí chtěl zbavit. A když už, tak to bude jednoznačně zase thinkpad. Člověk může pohodlně pracovat celej den i vleže v posteli nebo si to vzít ven na deku. V práci jsem vyfasoval nejdřív Asus a pak Vaio, každý zhruba v ceně 60kKč, takže žádný lowend. Po měsíci zoufalé snahy o ovládnutí pekelného vynálezu jménem touchpad s celými dvěma tlačítky jsem si nejdřív začal připojovat myš a posléze to s díky vrátil a požádal o standardní desktop.
Samozřejmě, že je to blbost, měnit frekvenci umí i Celeron M. Pentium M umí navíc i snižovat napětí, což přináší největší úspory energie (P = c·f·V²
).
Hele, co máte všichni proti 1024x768 ... žere nevim o kolik wattů míň = dýl vydrží ...
No, co pamatuju, Lenovo slíbilo ještě aspoň 3 roky po převzetí dělat dosavadní Thinkpady. Mimo to už dělaj i vlastní Lenova, takže je důvod se bavit o značce IBM.
http://www.alza.sk/notebook-hp-compaq-nx7400-d70057.htm
Myslim, ze si chcel book na Linux preco kupovat MS.z NB hodně cestuju a používám ho na cvičeních/přednáškách, ve vlaku ... zkrátka...kde je nuda
rozlišení
Chtěl jsem mlčet, ale když se to neustále opakuje, tak jsem to nevydržel. Přiznávám se bez mučení, že mě to rozčiluje
Spotřeba, teplota?
Předpokládám v prospěch Celeronu, Pentia M ... s Core Duo atd. nemám zkušenosti.
Když bych si koupil notebook s Linuxem, tak by nastaly dva problémy:
Tiskni
Sdílej: