Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
vim ~/.emacs
vim ~/.emacs
prosim vas jeste jsem se chtel zeptat, kamarad ted rika ze vsechno napsane v Qt rozchodil i pod gnome, ze staci pres synaptic kde-core balicekAplikace napsané s využitím Qt potřebují ke svému běhu (zcela překvapivě a neočekávaně) nainstalovanou knihovnu Qt. Je úplně jedno, co běží na počítači za desktop. Ostatně nemusí tam běžet vůbec žádný desktop a dokonce ani Xka, protože Qt umí běžet i nad framebufferem. Instalovat celé kde-core je zhola zbytečné i když účel to splní (KDE je závislé na QT, takže si ji do systému přitáhne).
a ze vc izase napsane v gtk+ jdou podobne rozchodit v KDE, takze ma nova otazka : Qt nebo Gtk+ ? proc vsichni jdou do Qt co GTk+ chybi ?Pro Qt mluví rychlost, pořádné výojářské nástoroje, robustnost a obecně celková vymakanost (fuj, to je slovo). U Gtk mi připadá, že se plácá poslední roky pořád na místě, zatímco u Qt pořád něco zdokonalují, optimalizují a přidávají.
Gtk+ nic nechybí Qt a Gtk+ jsou naprosto rovnocenné knihovny. Záleží jen na vás co si oblíbíte víc.
Vidíte, že pomocí obou lze napsat dobré multiplatformní programy:
Opera - Qt
Gimp - Gtk+
Gwyddion - Gtk+
To je jako kdyby jste se ptal jestli je lepší Emacs nebo Vim
Tiskni
Sdílej: