Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
(teda pokud ten ktery ti do toho keca neni zrovna zkuseny typograf, grafik, designer, stylista, cestinar, programator, apod.. )... coz je ovsem velka cast lidi, kteri se tu vyskytuji a nekvalitni webove stranky soudruha O. komentuji
A jinak, web nestojí za řeč, design i ta fotka desetiletého kluka s pistolkou by se snad dal odpustit, ale fakt, že se na tom webu nachází jedno velké nic, je jaksi nepominutelný. Nepočítáme-li výčet přezdívek, ovšem...Co si mně poradil?! NIC. Takže na tvém místě bych radši mlčel. 0K!AS
Jenže freshmouse ti návrh dal. A to: doplnit něco smysluplného, nepsat tam trapné kraviny, jako seznam přezdívek, také naznačil, že by se mohlo něco udělat s designem.
Já dále doplním:
BTW: Freshmouseho stránky není problém najít, když už ses na ně ptal.
BTW: Freshmouseho stránky není problém najít, když už ses na ně ptal.Freshmouse svoje stránky teď teprve uvede do pořádného chodu. Tzn. začne se tam objevovat pořádný obsah (teď je tam pár článků, i když některé jsou velmi zajímavé) a budou mít i svůj styl. V nejbližší době to rozeberu tady na weblogu. Nechte se překvapit.
tam (skoro) nic není.
Mám nový webHm.to koukáte co?
neschopnosti dodržet ani nejzákladnější normu ani nemluvě. (pro budoucí čtenáře: není uveden DOCTYPE, a podle HTML 4.01 Transitional obsahuje 21 úplně hloupých chyb)Ok, předělal jsem to do XHTML, ale zůstalo tam pár chyb, které nemůžu vyřešit(jedna je v banneru wz.cz, druhá v odkazu na status jabberu
&
src="http://netlab.cz/status/?jid=okias@njs.netlab.cz&ib=ugly"
a fungovat to bude
td valign="top" style="background: #FFFFFF; padding: 4px"
tohle nějak kapku nejde
padding: 4px 1em;
style="clear:both;"
(nejsem si teď ale jistý, jestli se br smí stylovat), aby ti při menších fontech nezůstával vedle toho obrázku, ale byl vždy pod ním.
nebo by mě musely zastřelit Lidové milice.škoda by tě nebyla soudruhu. 0K!AS
Nepočítáme-li výčet přezdívek, ovšem...To přejde... to mě přešlo někdy ve čtrnácti.
Tiskni
Sdílej: