Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
-vo gl
. Uvidis jak hezky to swinguje i ve spodnim cernem prouzku.
Dalsi moznosti pak konci tim, ze se Mplayer prepina defaultne do fullscreen a v okne proste nejde prehravatNapříklad toto je tvrzení, které je podezřelé už jenom tím, že jsem se s podobným chováním mplayeru zatím nesetkal na žádné distribuci, ani v žádné jeho verzi, a to ho již používám pěknou řádku let.
Titulky chci uplne dole, v cernem pruhu, Mplayer tohle poradne snad ani neumi, respektive jsem na to jeste neprisel. Vsechny moznosti jsou na ukor "kvality"... Misto baych posunul titulky dolu, tak muzu v Mplayeru posunout video nahoru, coz povazuji za vysmech.Jak se už vysvětlovalo na mnoha místech (včetně minulého flamu na toto téma), v mplayeru máš na daní titulků pod obraz dvě možnosti, použít fullscreen a video output, který při fullscreenu bere jako plochu na které zarovnává titulky jako celý monitor a ne plochu filmu (například gl, gl2, či sdl). Nebo přidat pomocí jednoduchého filtru k ploše filmu dolů černý pruh, čímž se plocha, na niž jsou titulky zarovnávány rozšíří. Veškeré konstruktivní vysvětlování, že vše, co vám chybí mplayer umí a jak na to, vesele ignorujete a dál tu šíříte nesmyslné pomluvy.
Například toto je tvrzení, které je podezřelé už jenom tím, že jsem se s podobným chováním mplayeru zatím nesetkal na žádné distribuci, ani v žádné jeho verzi, a to ho již používám pěknou řádku let.No vidite. a Me seto stalo v Mandrive, openSUSE, Debianu. V Ubuntu jsem pak Mplayer vubec nerozchodil....
> Btw, tim ze posouvas titulky na sirokouhlem filmu az dolu si kazis oci (tekaji tam a zpet na obraz a na titulky), coz je duvod proc takovou prasarnu v titulcich v kine, na dvd apod. neuvidis.Nevim jak vy, ale ja sedim od monitoru minimalne 2 nasobe uhlopricky, abych si ty oci nekazil. Kecy o kazeni oci si tedy nechte, protoze ocividne nevite o co jde.... Nejde o to, kde ty titulky jsou, ale o to, ze je mohu mit kde chci. Zatimco Xine mi to umoznuje, Mplayer chce, abych se brodil manualem u takoveto zakladni veci. Nu dobre. V ten moment se na to vetsina vykasle, a pouzije Xine. Ten zbytek, se tomu podiva na obylku. Vyzkousel jsem X moznosti, ktere mi Mplayer nabidl, ale zadna nebyla k moji spokojenosti! Bud totiz posovala film a ne titulky a nebo mi vnucovala automaticky full-sreen. Cele to na me pusobi z uzivatelskeho hlediska jako alchymie, kdyz musim sve pozadavky prizpusobit Prehravaci a ne on me.... Je mozne ze v te zaplate 10 000 parametru existuje ten jeden, ktery mi vyhovuje. problem je, ze samotny pocet parametru snahu o jeho hledani predem predurcuje k zahube... Kdo by se patlala s metodou pokus omyl, kdyz u konkurence vse fuguje jak chci...
> Mplayer tohle poradne snad ani neumi, respektive jsem na to jeste neprisel.Kde jsem uvedl nejakou nepravdu???? Take neumite cist???
gl
vystup tak mam titulky v cernym pruhu! Zkousels pouzit gl
vystup? Nebo jen tak prudis?
~/.mplayer/config
zakomentuj radek fs=1
priznam se ze nevim. Zkousel jsem nekolik moznosti, a vsechny znamenaly automaticky fullscreen a nemoznost prehravat v okne. Asi u 5-te moznosti jsem to vzdal.Jaktože NEVÍŠ??? Nejenže si nečteš manuály, ale ve skutečnosti tedy nečteš asi ani to, co ti lidé radí. Sám jsem nikdy neměl potřebu po titulcích dole v mplayeru pátrat, ale zkusil jsem to, a jak by řekla sestřička v Básnících: „A co myslíte? Měl ho tam!“ A přestože mplayer nepoužívám, tak co se týče fullscreenu, první klávesa, která mne napadla zkusit, byla F, no a náhodička – také fungovala.
gl
se mi občas cuká, pak zrychluje video. gl2
přehrává špatně obraz (přehrává nesmysly). ATI Mobile Radeon 9000, radeon driver. Pokud máte nějaký další tip, tak budu rád. Ještě na jednu radu jsem tu před pár dny narazil, ale ta měla zas za důsledek zúžení filmu.
Kdyz chci prepnout do okna, Mplayer se vypne.No to ten tvuj mplayer musi bejt nejakej defektni!
mplayer Mononoke\ Hime\ -\ Princess\ Mononoke.mkv -vf expand=0:-100:0:50 -subpos 100 -vo xv
a výsledek je tady.
Nevím, ale být Vámi, asi bych hledal chybu jinde než v mplayeru, jenom nemám nejmenší ponětí, kde...
$ mplayer Mononoke\ Hime\ -\ Princess\ Mononoke.mkv -vf expand=0:-100:0:50 -subpos 100 -vo xv -subfont-text-scale 3
-vf expand=:::::16/10
;)
jeden z nejlepších audio kodeků ja wma, naštěstí ale ovšem podobně jako vorbis nebo musepackNo to je urážka
pokud hledáte video, preferujte matrosku (je to skutečně nejlepší dostupný kontejner)která mi nepřipadala úplně vhodná. Pokud nepotřebuju streamovat, rychle seekovat a "high error recovery", tak formát, který to umožňuje pro mě nejspíš nebude nejlepší, protože jiný tupější formát může být např. velikostně úspornější. Ale formát je to zajímavý, měl jsem se vykašlat na wikipedii a hned se kouknout na matroska.org
Tiskni
Sdílej: