Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Ano vypal to jako UDF a máš po problému, navíc jak píše kolega, nemusíš to zkoušet "naostro", ale můžeš vypalování pouze "nasimulovat".
V samotném threadu jsem nic pro mě zajímavého nenašel, ale byl tam další odkaz
k3b v1.0 doesn't support files over 4Gb either. Can someone from the k3b team give us some feedback on this? Is it on the roadmap?
Jestli mne nesali pamet, tak se odvolaval na file system...Na filesystem, kde je ulozeny ten soubor nebo na filesystem, ktery pouzije to DVD-DL ? Na disku problem neni, z ntfs ten soubor v pohode pouzivam.
Neni to spíš věc mkisofs a cd/dvd-tools?
Udf co vim nezvládne soubory větší než 4GB.
Jo, asi jsem se sek. Našel jsem ECMA-167, ECMA-168 a konečně v Specification UDF i následující text (strana 22): Though the file size is 64-bit, other restrictions apply limiting the practical size of the file. So it was decided that we would test a file larger than the 32-bit limit (4GB). ... Implementations should be able to read the 16GBFILE file if the operating system supports files larger than 4GB. On operating systems that support files larger than 4GB the file should be completely readable and the data should be verified as written in the notes section. If the operating system does not support files larger than 4GB they should either ignore the file or read it till the maximum size possible under the operating system.
--media-type dvd
pryc, tak to při kopírování napsalo Překročen limit délky souboru (SIGXFS2)
, tak co s tim?
dd
jsem na nem vytvoril UDF, pripojil jsem ho a nakopiroval do toho soubor velky 4,7GB, no problem. Vypalovat jsem to nezkousel, protoze nemam po ruce zadny DVD, ale myslim ze by to melo jit.
Pouzivam distro Gentoo, opatchovany jadro z gentoo-sources 2.6.22-r5.
split
Tiskni
Sdílej: