Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Byla vydána nová major verze 28.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Český telekomunikační úřad zveřejnil Výroční zprávu za rok 2024 (pdf), kde shrnuje své aktivity v loňském roce a přináší i základní popis situace na trhu. Celkový objem přenesených mobilních dat za rok 2024 dosáhl dle odhadu hodnoty přibližně 1,73 tis. PB a jeho meziroční nárůst činí zhruba 30 %. Průměrná měsíční spotřeba dat na datovou SIM kartu odhadem dosáhla 12,5 GB – v předchozím roce šlo o 9,8 GB.
Z novinek představených na Google I/O 2025: Přehledy od AI (AI Overviews) se rozšiřují do dalších zemí. Užitečné, syntetizované přehledy od generativní AI jsou nově k dispozici i českým uživatelům Vyhledávače.
Ano vypal to jako UDF a máš po problému, navíc jak píše kolega, nemusíš to zkoušet "naostro", ale můžeš vypalování pouze "nasimulovat".
V samotném threadu jsem nic pro mě zajímavého nenašel, ale byl tam další odkaz
k3b v1.0 doesn't support files over 4Gb either. Can someone from the k3b team give us some feedback on this? Is it on the roadmap?
Jestli mne nesali pamet, tak se odvolaval na file system...Na filesystem, kde je ulozeny ten soubor nebo na filesystem, ktery pouzije to DVD-DL ? Na disku problem neni, z ntfs ten soubor v pohode pouzivam.
Neni to spíš věc mkisofs a cd/dvd-tools?
Udf co vim nezvládne soubory větší než 4GB.
Jo, asi jsem se sek. Našel jsem ECMA-167, ECMA-168 a konečně v Specification UDF i následující text (strana 22): Though the file size is 64-bit, other restrictions apply limiting the practical size of the file. So it was decided that we would test a file larger than the 32-bit limit (4GB). ... Implementations should be able to read the 16GBFILE file if the operating system supports files larger than 4GB. On operating systems that support files larger than 4GB the file should be completely readable and the data should be verified as written in the notes section. If the operating system does not support files larger than 4GB they should either ignore the file or read it till the maximum size possible under the operating system.
--media-type dvd
pryc, tak to při kopírování napsalo Překročen limit délky souboru (SIGXFS2)
, tak co s tim?
dd
jsem na nem vytvoril UDF, pripojil jsem ho a nakopiroval do toho soubor velky 4,7GB, no problem. Vypalovat jsem to nezkousel, protoze nemam po ruce zadny DVD, ale myslim ze by to melo jit.
Pouzivam distro Gentoo, opatchovany jadro z gentoo-sources 2.6.22-r5.
split
Tiskni
Sdílej: