Erin Catto, autor open source 2D fyzikálního enginu Box2D (Wikipedie), představil nový 3D fyzikální engine Box3D. Engine je již používán ve hře The Legend of California.
Byla vydána nová verze 4.0.0 multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy nových filtrů na PIXLS.US.
Český statistický úřad (ČSÚ): Průměrná hrubá měsíční mzda ICT specialistů v roce 2025 meziročně vzrostla o 6 % na téměř 100 tisíc korun. Nejlépe placeni byli vývojáři softwaru. Dlouhodobým trendem zůstává nízké zastoupení žen, a to jak mezi specialisty, tak studenty těchto oborů.
Ochranný svaz autorský (OSA) připravuje žalobu na společnost Suno, která umožňuje generování hudby pomocí umělé inteligence (AI). ČTK to sdělil předseda představenstva OSA Roman Strejček. Suno podle něj bez souhlasu využívá k trénování svých modelů hudbu autorů, které svaz zastupuje. Nedávný investigativní materiál magazínu The Atlantic ukázal, že firmy jako Suno nebo Udio k trénování modelů používají rozsáhlé databáze obsahující miliony skladeb. V databázích, které časopis zveřejnil, lze dohledat i písně řady českých a slovenských umělců.
Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Vyřešen byl problém s macOS 27 Golden Gate. Vývoj lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.
EU dnešním dnem zavedla clo ve výši 3 eur na balíky nízké hodnoty dovážené ze zemí mimo EU. To zahrnuje širokou škálu výrobků běžně nakupovaných on-line, jako jsou oděvy, hračky, elektronika a další spotřební zboží v hodnotě až 150 EUR.
Vyšel Redmine 7.0, jeden z nejlepších open source ticketovacích systémů. Došlo k migraci na Rails 8, vylepšení UI/UX, Workflow, byla přidána podpora náhledu pro Microsoft Office a LibreOffice dokumenty, došlo k výkonnostním optimalizacím a přibylo spoustu dalších oprav a novinek. Více informací v oficiálním oznámení.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 166 (pdf).
Blíží se prázdniny a než se rozutečete k moři, je na čase se opět sejít na Virtuální Bastlírně - pravidelném setkání elektroniků, ajťáků, bastlířů a obecně nadšenců do techniky. Co si pro vás strahovští bastlíři připravili tentokrát? Určitě proberou blížící se Linux Days i další události. U softwaru se chvíli zdrží a poví si kupříkladu o tom, jak se zbavit Bambu Cloudu, ale nepřijít o možnost ovládat tiskárnu na dálku. Řeč dojde i na AI,
… více »Vývojáři postmarketOS vydali verzi 26.06 tohoto operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.
Nebyla by moznost zaplatit to jako dobirku?Che, tak s tim bych na tvem miste moc nepocital. Takove veci jako dobirka se pouzivaji jen na tom nasem divokem vychode, v normalnich zapadnich zemich to - aspon dle moji zkusenosti - prakticky neznaji - hadal bych ze na eBay ti nikdo nic na dobirku neposle, i kdyz se mohu samozrejme mylit
Ale zas tak moc bych se toho nebal, kdyz jsem zil v UK tak jsem kupoval na internetu prakticky vsechno krome jidla - od knizek az po veci za stovky liber... byly to desitky nebo i stovky nakupu, vsechno placene pres PayPal nebo kartou, a nepamatuju si jediny problem. Proste se podivej u koho to kupujes, kdyz je to power seller s reputaci 100%, tak se na nej da spolehnout a jedine vazne riziko je u nas, ze to ukradne ceska posta - takze DHL je imo dobra volba, s tema jsem taky nikdy nemel problem. Taky byvali na eBay chytrolini, kteri si vybudovali reputaci obchodem s par vecma za £0.05, a pak nabidli podezrele levny notebook a chteli prachy poslat pres Western Union nekam do Ciny - tak na to pozor, tu reputaci prodejce si zkontroluj fakt dobre.
Pokud vim, tak eBay ma transakce pres PayPal do urcite hodnoty (tusim to byvalo £500) jistene, takze o prachy neprijdes - koneckoncu PayPal patri eBayi. Hlavne nikdy nepouzivej nejake transfery penez pres Western Union apodobne.
Ale ne, zkusim se poohlidnout jinde.
Ale tak zkusit prekecat ho muzes, jestli posle i do CR.Kdybych umel nemecky tak mozna
Kamos takto vydrazil Marshalla, borec mu napsal, ze PP ma zablokovany, at posle WU, tak poslal 40 litru a kdyz o dva dny psal jak to vypada, tak mu borec rekl, ze nic neprodaval, ze byl tyden na dovolene a ze mu nekdo hacknul ucet. Ebay aukci zrusil a pry budou maximalne spolupracovat s policii.Samy dobry zkusenosti, vypada ze si muzu nechat pomalu zajit chut
PS: 99% odkazu na dotaz charango je na nejaky blby CD od nejakyho Morcheeba, co to kur*a je?
Samy dobry zkusenosti, vypada ze si muzu nechat pomalu zajit chutProc nechat zajit chut? Ja mam s eBay ty nejlepsi zkusenosti. Osobne si myslim, ze koupit neco z UK pres eBay je porad bezpecnejsi nez koupit to z ceskeho internetoveho obchodu na dobirku. Moje zkusenost je, ze to ke vsemu jeste bude levnejsi a i kdyby to slo z Taiwanu tak ti to dojde rychleji nez z bezneho ceskeho e-shopu z Horni Dolni. Jen clovek musi byt trochu opatrny a neposilat nekomu prachy pres Western Union nebo nejakym mezinarodnim bankovnim prevodem. Plat PayPalem a budes OK - platby spojene s platebni kartou jsou vystopovatelne az k tem lidem. Nezapomen taky, ze v takovejch zemich jako je UK si jen tak nezridis bankovni ucet na ukradenou obcanku - ty tam vubec nemaj a kdyz chces mit bankovni ucet, tak musis donest spoustu dokladu, krome napriklad pasu a potvrzeni o zamestnani musis mit taky proof of address - coz je treba najemni smlouva na tve jmeno a pod. - proste neni vubec jednoduche zridit si fake ucet a kdyz te nekdo podfoukne na pravy ucet, tak policie rovnou vi kam jit. Stejne, cim to je ze zrovna my cesi furt nekde cujeme nejakou zradu? To o nas taky neco vypovida... to jak vypada internetove obchodovani u nas a treba v zapadnich zemich. Co tak znam treba anglany, tak vsichni kupujou na eBay, a neznam nikoho koho by vubec napadlo videt jako problem, ze nekomu zaplatis predem. To jen cesi chteji vsechno na dobirku![]()
Je nutné předem uhradit nejvyšší částku, kterou můžeme přihazovat na aukci a za kterou chcete zboží koupit, nebo částku konečnou ve volbě "KUP TO HNED" na náš účet v Komerční bance v ČR.Proboha proc byste mel do neceho takoveho jit? Neni nic jednodussiho nez nakupovat na eBay - na to absolutne nepotrebujete prostrednika - prave naopak, ten prostrednik jen zvysuje riziko. Podivejte, nic proti te Cz-eBay.cz - nic o nich nevim, nemam proti nim zadne dukazy, proste nic... ale pokud bude nekde problem, budou to imo nejpravdepodobneji oni. Vy na jednu stranu chcete z opatrnosti na eBay kupovat zbozi jen na dobirku, a na druhou stranu date prachy predem jakesi ceske firme? Nechci aby to znelo nevlastenecky, ale muj nazor je - pokud chcete bezpecne obchodovani, vyhnete se ceskemu prostredi jak jen to pujde. To tady je katastrofalni uroven vymahatelnosti prava, tady je hrozna uroven ochrany spotrebitele, to tady je nizce-konkurencni trh ktery jeste nedokazal vyselektovat nespolehlive prodejce, to tady je zdecimovane post-komunisticke spolecenske prostredi. Bojite se neco koupit od nemce kdyz to neni na dobirku, a pak jdete a sverite sve prachy nejake ceske firme aby pro vas udelala to same, co si uplne snadno muzete udelat sam? Tomu rikam z deste pod okap. Jen tak pro zajimavost, pokud jim date prachy a zadne zbozi vam nedojde, jak si myslite, ze tady v CR ty prachy z nich dostanete?
to:
Angaben zum Verkäufer
Verkäufer: inkashop-peru( 6072)
Ma 100% feedback za 6 mesicu, to znamena 0% reklamaci !
Tyto udaje jsou pro mne jako nakupujiciho asi nejdulezitejsi zaroven s cenou.
Tohle se vidi zridka i u spickovych prodejcu. Vzdycky se najde nejaky trouba co neni spokojeny treba jenom proto, ze to posta nekde zdrzi.
U tohoto cloveka bych se nebal cokoliv koupit! Jeho rating je tak vysoky, ze mu nestoji za to dostat byt jen jediny negativni ohlas.
Osobne pouzivam ebay + PayPal a mam veskrze dobre zkusenosti. za potize si muzu vetsinou sam, protoze si neprectu podminky nebo tak neco.
Nicmene, tento clovek asi do Cech neprodava, ale nekdy je domluva mozna.
Ebay jako takovy se snazi eliminovat nekale zivly a pokud mas PayPal, tak vetsinou neni problem s vracenim penez pri nepovedenem nakupu. Jo pozor na western union, tam je znacne riziko ztraty.
Jo a musim souhlasit JE TO NAVYKOVE !
S WU mam dobre zkusenosti, ono vam nic ani jineho nezbyde, protoze vetsina prodejcu z USA neakceptuje paypal platbu od uzivatelu mimo USA a Canady, takze nahradni platebni kanal bude potreba. Ja pouzivam nyni moneybookers.com, vynikajici, jednoduche a neni sebemensi problem. Ceske posty se neni potreba bat, ale v kazdem pripade musi byt zasilka pojistena !!!!! Tech par dolaru Vam za to jiste stoji a vzdy pojisteni zadejte!
Tiskni
Sdílej: