Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
glxinfo | grep directjo, a ty výpisy na openpaste mi nějak nejedou (jenže to mi kdysi třeba týden odmítalo najet libko, i když všude jinde jelo, takže podezírám kyslíky)
mesa-7.0.2-3.fc8.src.rpm
. Nainstaloval jsem si ho (v ~/.rpmmacros
mám nastaveno %_topdir /home/michich/rpm
). Taky jsem si stáhnul ten patch, pojmenoval jsem ho mesa-7.0.2-mesa-wine.patch
a uložil do ~/rpm/SOURCES
.
Vlezl jsem do ~/rpm/SPECS a nechal si vytvořit Fedorou opatchované zdrojáky:
rpmbuild -bp --nodeps mesa.specObjevily se v
~/rpm/BUILD/Mesa-7.0.2
. Vlezl jsem tam a zkusil nanečisto, jestli ten patch půjde aplikovat:
patch -p1 --dry-run < ~/rpm/SOURCES/mesa-7.0.2-mesa-wine.patchJelikož
patch
neprotestoval, tak jsem se vrátil do ~/rpm/SPECS
a upravil jsem mesa.spec
:
- Změnil jsem Release: 3%{?dist}
na Release: 3.michich1%{?dist}
, abych později věděl, že nemám originál.
- Přidal jsem řádek Patch33: mesa-7.0.2-mesa-wine.patch
pod ostatní řádky s patchi.
- Přidal jsem řádek %patch33 -p1 -b .mesa-wine
pod ostatní řádky s makry pro aplikování patchů.
Sestavil jsem si upravený zdrojový balík:
rpmbuild -bs --nodeps mesa.specVznikl mi soubor
~/SRPMS/mesa-7.0.2-3.michich1.fc8.src.rpm
, který jsem dal buildnout v mock
u (To je nástroj na sestavování balíků v chrootu. Nevím, jaká je jeho obdoba v Mandraku, ale jde to buildnout i normálně s rpmbuild
, když jsou nainstalované BuildRequires.)
mock -r fedora-8-x86_64 ~/SRPMS/mesa-7.0.2-3.michich1.fc8.src.rpm
1:Používam Slackware CurrentAha, před měsícem jsi měl Mandrivu.
2: Ako a kde si mámstiahnúť ten patch? - na tej stránke nikde nevidím download toho pachuKlik na "commitdiff" a pak na "plain".
3: Ako to mám opatchovat?Zřejmě pomocí patch -p1 < soubor.patch
4: Potrebujem všetky tri balíky?Nevím.
Tiskni
Sdílej: