abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Wine + intel X3100

    5.2.2008 12:54 tomolc | skóre: 29 | blog: Live Desktop Tuning | Bratislava
    Wine + intel X3100
    Přečteno: 775×
    Zdravým

    Funguje niekomu wine a intel X3100 na notebooku? Myslím hlavne hry aspo 2D akcelerácia.

    Mne funguje len bežný soft pri aplikáciach s 2D alebo 3D sa wine ukončí..

    tomolc
    pocasienahorach.sk

    Odpovědi

    5.2.2008 14:02 Merlyn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wine + intel X3100
    Nějaký hlášky wine? Co to píše při spouštění z konzole, ...
    5.2.2008 14:14 tomolc | skóre: 29 | blog: Live Desktop Tuning | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wine + intel X3100
    Najprv upresním:

    Mám Mandrivu 2008 a 3D akceleráciu mám funkčnú.

    Na iných grafikách (ati x300) mi s fglrx ovládačmi wine normálne funguje.

    Výpisy z konzole:

    http://openpaste.org/sk/4541/

    tomolc
    pocasienahorach.sk
    11.3.2008 02:18 tomolc | skóre: 29 | blog: Live Desktop Tuning | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wine + intel X3100
    Zdravím

    Od položenia tejto otázky prešlo pár týždňov - chcem sa spýtať či sa niečo zmenilo?

    Hraje sa niekto na tejto grafike pod wine?

    tomolc
    pocasienahorach.sk
    tsLnox avatar 11.3.2008 08:07 tsLnox | skóre: 31 | blog: Blog jednoho ukecaného Gentoolemana | Žďár nad Sázavou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wine + intel X3100
    hodil by se výpis
    glxinfo | grep direct
    jo, a ty výpisy na openpaste mi nějak nejedou (jenže to mi kdysi třeba týden odmítalo najet libko, i když všude jinde jelo, takže podezírám kyslíky)
    11.3.2008 15:21 tomolc | skóre: 29 | blog: Live Desktop Tuning | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wine + intel X3100
    Zdravím

    Potrebné výpisy z wine, glxinfo a moj xorg.conf:

    http://disk.jabbim.cz/tomolc@jabbim.sk/wine_problem.txt

    Direct Rendering mi samozrejme ide :-)

    Linuxové 3D hry fungujú.

    3D desktop nepoužívam.

    xorg.conf mám (dúfam) v poriadku.

    tomolc
    pocasienahorach.sk
    michich avatar 11.3.2008 20:50 michich | skóre: 51 | blog: ohrivane_parky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wine + intel X3100
    Podle toho backtrace se nepochybně jedná o Mesa bug #13492. Taky jsem na něj narazil. Byl opraven v git commitu 185320ae. Mně ten patch šel aplikovat čistě na verzi Mesa ve Fedoře a pomohlo mi to.
    11.3.2008 21:02 tomolc | skóre: 29 | blog: Live Desktop Tuning | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wine + intel X3100
    čiže stiahnem si zdrojáky mesy z toho gitu, skompilujem to a pojde to?

    (kedy sa tá git verzia dostane do xorgu ako stable?)

    Pýtam sa preto lebo s týmito vecami nemám skúsenosti....

    tomolc
    pocasienahorach.sk
    11.3.2008 21:19 tomolc | skóre: 29 | blog: Live Desktop Tuning | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wine + intel X3100
    Zdravím

    Stiahol som si zdrojáky mesa 7.0.2 nasledovné balýky:

    MesaDemos-7.0.2.tar.gz

    MesaGLUT-7.0.2.tar.gz

    MesaLib-7.0.2.tar.gz

    Ako mám aplikovať ten patch?

    Môžeš mi prosimťa poradiť trochu podrobnejšie?

    tomolc
    pocasienahorach.sk
    michich avatar 11.3.2008 22:21 michich | skóre: 51 | blog: ohrivane_parky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wine + intel X3100
    Já jsem se chtěl co nejméně odchylovat od mesa z distribuce, tak jsem vyšel raději ze zdrojového RPM, což bylo v mém případě mesa-7.0.2-3.fc8.src.rpm. Nainstaloval jsem si ho (v ~/.rpmmacros mám nastaveno %_topdir /home/michich/rpm). Taky jsem si stáhnul ten patch, pojmenoval jsem ho mesa-7.0.2-mesa-wine.patch a uložil do ~/rpm/SOURCES.

    Vlezl jsem do ~/rpm/SPECS a nechal si vytvořit Fedorou opatchované zdrojáky:
    rpmbuild -bp --nodeps mesa.spec
    
    Objevily se v ~/rpm/BUILD/Mesa-7.0.2. Vlezl jsem tam a zkusil nanečisto, jestli ten patch půjde aplikovat:
    patch -p1 --dry-run < ~/rpm/SOURCES/mesa-7.0.2-mesa-wine.patch
    
    Jelikož patch neprotestoval, tak jsem se vrátil do ~/rpm/SPECS a upravil jsem mesa.spec:

    - Změnil jsem Release: 3%{?dist} na Release: 3.michich1%{?dist}, abych později věděl, že nemám originál.

    - Přidal jsem řádek Patch33: mesa-7.0.2-mesa-wine.patch pod ostatní řádky s patchi.

    - Přidal jsem řádek %patch33 -p1 -b .mesa-wine pod ostatní řádky s makry pro aplikování patchů.

    Sestavil jsem si upravený zdrojový balík:
    rpmbuild -bs --nodeps mesa.spec
    
    Vznikl mi soubor ~/SRPMS/mesa-7.0.2-3.michich1.fc8.src.rpm, který jsem dal buildnout v mocku (To je nástroj na sestavování balíků v chrootu. Nevím, jaká je jeho obdoba v Mandraku, ale jde to buildnout i normálně s rpmbuild, když jsou nainstalované BuildRequires.)
    mock -r fedora-8-x86_64 ~/SRPMS/mesa-7.0.2-3.michich1.fc8.src.rpm
    
    11.3.2008 22:34 tomolc | skóre: 29 | blog: Live Desktop Tuning | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wine + intel X3100
    UFF tak podme na to postupne:

    1:Používam Slackware Current -- > stiahol som si zdroják distribučnej mesy 7.0.2 2: Ako a kde si mámstiahnúť ten patch? - na tej stránke nikde nevidím download toho pachu 3: Ako to mám opatchovat? 4: Potrebujem všetky tri balíky?

    tomolc
    pocasienahorach.sk
    11.3.2008 22:38 tomolc | skóre: 29 | blog: Live Desktop Tuning | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wine + intel X3100
    ach bože prečo sa enter nepovažuje za nový odstavec?????????? klikat pokaždé na "p" je taká blbost.

    tomolc
    pocasienahorach.sk
    Luboš Doležel (Doli) avatar 11.3.2008 22:41 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wine + intel X3100
    Stačí si přečíst to, co je pod zadávacím formulářem... P se používat nemusí.
    11.3.2008 22:48 tomolc | skóre: 29 | blog: Live Desktop Tuning | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wine + intel X3100
    hej na to vždy zabudnem - pretože logicky je to divné (aspoň teda mne)

    tomolc
    pocasienahorach.sk
    michich avatar 11.3.2008 22:55 michich | skóre: 51 | blog: ohrivane_parky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wine + intel X3100
    1:Používam Slackware Current
    Aha, před měsícem jsi měl Mandrivu.
    2: Ako a kde si mámstiahnúť ten patch? - na tej stránke nikde nevidím download toho pachu
    Klik na "commitdiff" a pak na "plain".
    3: Ako to mám opatchovat?
    Zřejmě pomocí patch -p1 < soubor.patch
    4: Potrebujem všetky tri balíky?
    Nevím.
    11.3.2008 23:08 tomolc | skóre: 29 | blog: Live Desktop Tuning | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wine + intel X3100
    To s tým distrom vysvetlím:

    Na NB mám Mandrivu 2008 a zároveň Slackware current v podbe LDT (ale chová sa to rovnako)

    Primárne používam LDT a občas Mandrivu - hlavne ked niečo v LDT nejde - tak aby som to mal ako a s čím porovnat a otestovať.

    LDT obsahuje daleko aktuálnejší soft a jadro ako Mandriva.

    Tento problém s wine je Slackware aj v Mandrive

    OK dakujem za pomoc

    potom sa ozvem či sa mi to podarilo

    tomolc
    pocasienahorach.sk
    11.3.2008 16:48 jas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wine + intel X3100
    Chyba nieje v nastaveniach, wine má proste problémy s mesa a pod. ovládačmi.
    Alebo naopak(mesa a pod. má problém s winom), už si to až tak presne nepamätám.
    Jediné, čo ostáva je dúfať, že sa to raz zlepší(alebo dual-boot :( ).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.