plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
… zkruvený…Když neumím ani nadávat, tak nenadávám, ne?
.... tak je mi tě docela moc líto.Tahle věta je u tebe docela profláklá. Nicméně zpět k tématu. Nějak tady bylo poslední dobou pře-firefoxováno. Navíc. Smysl takového blogpostu mi jaxi unikl. Jestli jsi nám chtěl oznámit, že vyšel Firefox, tak to už jsme věděli i bez tebe. A Pokud mi chceš začít nadávat, co jsem to za debila a proč teda vůbec čtu tvůj blog, tak četl jsem ho proto, že jsem čekal zajímavé info, něco navíc. Ne oznámení o vydání.
Novějí se tam dát nemohla, protože Firefox obsahuje šifrovací algoritmy, jejichž export je jistým způsobem regulován.Můžeš to nějak rozvést?
[01:35] <judas_iscariote> m4r3k: newer versions are not available in the media though, that's because of some silly regulations of the US goverment. [01:36] <m4r3k> judas_iscariote: really? [01:36] <judas_iscariote> the US goverment imposes certain regulations on software that contains cryptographic code.. [01:38] <m4r3k> judas_iscariote: this was problem with cryptoapi kernel... but i thought they don't have any export regulation about cryptography anymore [01:38] <judas_iscariote> m4r3k: so, openSUSE has to make a declaration of what software included in the distro contains such code... [01:38] <m4r3k> judas_iscariote: ok [01:38] <judas_iscariote> at a certain period of time.. hence it has to become frozen at certain point.. [01:39] <m4r3k> judas_iscariote: ok, thanks... interestingNová verze tak bude muset přijít přes updates repository, kdybychom ji chtěli mít na instalačních médiích, tak bychom museli odložit vydání, aby se to stihlo oznámit US úřadům. A v updates se to nemůže objevit minimálně do 19., kdy bude release.
Nehledě na to, že firefox není pod GPLJak to že ne?
marek@mantisha:~> rpm -qi MozillaFirefox Name : MozillaFirefox Relocations: (not relocatable) Version : 2.9.95 Vendor: SUSE LINUX Products GmbH, Nuernberg, Germany Release : 24 Build Date: Út 3. červen 2008, 22:29:29 CEST Install Date: Ne 8. červen 2008, 01:04:26 CEST Build Host: dale.suse.de Group : Productivity/Networking/Web/Browsers Source RPM: MozillaFirefox-2.9.95-24.src.rpm Size : 3159283 License: GPL v2 or later; LGPL v2.1 or later; MOZILLA PUBLIC LICENSE (MPL/NPL) Signature : DSA/SHA1, Út 3. červen 2008, 22:32:18 CEST, Key ID a84edae89c800aca Packager : http://bugs.opensuse.org URL : http://www.mozilla.org/ Summary : Mozilla Firefox Web Browser Description : Mozilla Firefox, formerly known as Phoenix and Firebird, is a redesign of the Mozilla browser component, similar to Galeon, K-Meleon and Camino, but written using the XUL user interface language and designed to be cross-platform. It is a stand-alone application instead of part of the Mozilla Application Suite. Authors: -------- Mozilla Foundation <drivers@mozilla.org> Distribution: openSUSE 11.0 (i586)Zkus se na to zeptat balíkářů.
[01:36] <judas_iscariote> the US goverment imposes certain regulations on software that contains cryptographic code..Hm. Kto pozná históriu PGP tak už o tom počul. Ale myslím, že od tých čias už bol zákaz zrušený (resp. na blackliste ostalo len zopár krajín). U.S. Bureau of Industry and Security : Under the January 14 [2000] regulations, any encryption commodity or software, regardless of key length, can now be exported under a license exception after a technical review to any non-government end-user worldwide, except for sanctioned or embargoed countries.
after a technical review
run-mozilla.sh: Cannot execute
noexec přimountovanýho fssypu popel na hlavu, ale dost dobře nevim o co jde...
./firefox-bin
. To zaručeně funguje /home/rat/Desktop/firefox/firefox-bin: error while loading shared libraries: lib jemalloc.so: cannot open shared object file: No such file or directory
nepomáhal na fórechjo to sem viděl ^^
Používám (budu používat) to, co je pro mě za dané situace nejvýhodnější.byl opatrný. Nejvýhodnější v kráktodobém horizontu nemusí automaticky znamenat v dlouhodobém horizontu. Například pokud ses rozhodl, že už nikdy Linux používat nebudeš, tak je to pro tebe zcela jistě výhodné. Pokud ses rozhodl, že počkáš, až dané produkty někdo pro tebe na Linux naportuje, tak je to pro tebe možná nevýhodné, protože, proč by to někdo dělal, když ty používáš windows a tedy nevytváříš poptávku.
Tiskni
Sdílej: