abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 15:55 | Nová verze

    Byl vydán TrueNAS SCALE 24.04 “Dragonfish”. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | IT novinky

    Oznámeny byly nové Raspberry Pi Compute Module 4S. Vedle původní 1 GB varianty jsou nově k dispozici také varianty s 2 GB, 4 GB a 8 GB paměti. Compute Modules 4S mají na rozdíl od Compute Module 4 tvar a velikost Compute Module 3+ a předchozích. Lze tak provést snadný upgrade.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:44 | Nová verze

    Po roce vývoje od vydání verze 1.24.0 byla vydána nová stabilní verze 1.26.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.26.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.2 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.14.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 30.0.0 frameworku pro vývoj multiplatformních desktopových aplikací pomocí JavaScriptu, HTML a CSS Electron (Wikipedie, GitHub). Chromium bylo aktualizováno na verzi 124.0.6367.49, V8 na verzi 12.4 a Node.js na verzi 20.11.1. Electron byl původně vyvíjen pro editor Atom pod názvem Atom Shell. Dnes je na Electronu postavena celá řada dalších aplikací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 04:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 220 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:22 | IT novinky

    Evropský parlament dnes přijal směrnici týkající se tzv. práva spotřebitele na opravu. Poslanci ji podpořili 584 hlasy (3 bylo proti a 14 se zdrželo hlasování). Směrnice ujasňuje povinnosti výrobců opravovat zboží a motivovat spotřebitele k tomu, aby si výrobky nechávali opravit a prodloužili tak jejich životnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 16:11 | Nová verze

    Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 40. Přehled novinek ve Fedora Workstation 40 a Fedora KDE 40 na stránkách Fedora Magazinu. Současně byl oznámen notebook Slimbook Fedora 2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    včera 13:44 | Upozornění

    ČTK (Česká tisková kancelář) upozorňuje (X), že na jejím zpravodajském webu České noviny byly dnes dopoledne neznámým útočníkem umístěny dva smyšlené texty, které nepocházejí z její produkce. Jde o text s titulkem „BIS zabránila pokusu o atentát na nově zvoleného slovenského prezidenta Petra Pelligriniho“ a o údajné mimořádné prohlášení ministra Lipavského k témuž. Tyto dezinformace byly útočníky zveřejněny i s příslušnými notifikacemi v mobilní aplikaci Českých novin. ČTK ve svém zpravodajském servisu žádnou informaci v tomto znění nevydala.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    KDE Plasma 6
     (72%)
     (9%)
     (2%)
     (17%)
    Celkem 720 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Vložit další komentář
    Isah avatar 11.1.2010 19:31 Isah | skóre: 4 | blog: SF | Matička stověžatá
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z digitální pozemní televize 1 - úvod

    Díky za blog, těším se na další díly. Doufám, že se něco dozvím o kompresi toho videa nahraného z TV.

    Omnia mea mecum porto. Dubito ergo cogito, cogito ergo sum
    Grunt avatar 11.1.2010 20:50 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z digitální pozemní televize 1 - úvod
    Prosím, jen to ne.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    12.1.2010 09:04 Vtipnéř | skóre: 38 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z digitální pozemní televize 1 - úvod
    Chápu, o kompresi se toho píše hromadu. Ale na druhou stranu mají nahrávky z digitální televize jistá specifika (černé a rozmazané okraje, nestandardní poměry stran). Podle předchozí reakce by to možná někoho zajímalo. Ostatně, kdo se v tom vyzná, nemusí takové příspěvky číst.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    Isah avatar 12.1.2010 18:28 Isah | skóre: 4 | blog: SF | Matička stověžatá
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z digitální pozemní televize 1 - úvod

    Mě to moc zajímá, holt jsem dement a nic o kompresi v Linuxu nevím. Zkoušela jsem to v Avidemuxu a moc mi to nešlo. Takže uvítám, když se o kompresi zmíníš, když máš zkušenost. Totéž platí o vystříhání reklam. Já si počtu ráda, zvláště, když to je napsané srozumitelně, že tomu rozumím i já dement.

    Omnia mea mecum porto. Dubito ergo cogito, cogito ergo sum
    13.1.2010 07:25 Vtipnéř | skóre: 38 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z digitální pozemní televize 1 - úvod
    Tak ten návod zkusím napsat. Snažím se totiž psát návody tak, abych jim rozuměl i já. :-)

    To, že člověk něco neví, nebo něčemu nerozumí, neznamená, že je dement. Já poměrně často nerozumím své ženě a počítám, že ona mně taky ne. Přesto nám to docela klape. Ostatně, často nerozumím ani sám sobě.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    Isah avatar 13.1.2010 18:37 Isah | skóre: 4 | blog: SF | Matička stověžatá
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z digitální pozemní televize 1 - úvod

    Já to také nemyslím tak extrémně, jen chci říct, že než to najdu a vyzkouším, uběhnou hodiny. Nemám tolik volného času, tak ten jednoduchý návod se hodí.

    Omnia mea mecum porto. Dubito ergo cogito, cogito ergo sum
    13.1.2010 12:19 Čech Antonín | skóre: 17 | blog: CzechTony
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z digitální pozemní televize 1 - úvod
    Ja pouzivam na strih dvbcut a na kompresi handbrake. Oboji ma snadne intuitivni gui.
    11.1.2010 23:30 Miloš Kozák | skóre: 18 | blog: jentak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z digitální pozemní televize 1 - úvod
    Ahoj, až budeš psát o VDR, možná ti pomůže Toto.
    12.1.2010 09:26 Vtipnéř | skóre: 38 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z digitální pozemní televize 1 - úvod
    To byl první návod, podle kterého jsem konečně VDR rozchodil. Ale není v něm zdaleka všechno. VDR používám asi dva roky a zatím jsem nenarazil na nějaký ucelený návod, ani na linuxTV ne. Možná je nějaký v němčině, ale tu umím jen trochu.

    Uvedu příklad: Ve všech návodech, které jsem četl před citovaným, bylo uváděno pouštění VDR s pluginem softdevice, nikde se ale pořádně nepsalo, k čemu vlastně je. To se musí vyčíst z dokumentace. V Debianu v balíčcích plugin softdevice není, spouštění samotného VDR samozřejmě nevyvolalo žádný efekt. Až po nějakém čase jsem v jedné diskusi narazil na to, že v Debianu se má použít místo něj plugin xineliboutput.

    A právě podobné útržkovité informace bych se pokusil dát dohromady. Počítám s tím, že případné diskusi někdo doplní to, co nebudu vědět.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    12.1.2010 18:09 Miloš Kozák | skóre: 18 | blog: jentak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z digitální pozemní televize 1 - úvod
    Tak to bude super. Já také německy neumím :)

    Softdevice slouží k spuštění vdr.. vypadá to pak jako když si pustíte MythTV.. Takže na PC je to na nic, ale v případě HTPC (nebo jak je to zkratka) je to již použitelné..(a vypadá to jako obrazovka ze startrek). Při psaní článku mě nenapadlo, že to někomu bude chybět :)

    Jestli chceš, tak můžeme dát nějaké ty články do kupy spolu, kdybys něco nevěděl.. nakonec VDR používám o chvíli déle :) Musím se, ale přiznat, že jsem pluginy zredukoval na minimum a používám akorát streamování, www rozhranní a automatické aktualizování kanálů...
    otula avatar 12.1.2010 15:29 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z digitální pozemní televize 1 - úvod
    Proto je lepší použít w_scan, který projde všechny frekvence
    w_scan se mi osvědčil jako program k ničemu, když mi místo 15 stanic našel jen 4 ;-)
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    13.1.2010 07:02 Vtipnéř | skóre: 38 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z digitální pozemní televize 1 - úvod
    Já mám lepší zkušenost s w_scan, ten mi našel vždycky všechno napoprve, scan někdy až na druhý nebo na třetí pokus.

    Jestli nebude na vině spíš špatný signál. Já jsem si musel pořídit hodně kvalitní pokojovou anténu (v domovní nám zavedli digitální signál teprve před dvěma měsíci) a to mám z okna přímý výhled na vysílač Hády, jenže přes celé Brno (asi 15 km).

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    otula avatar 13.1.2010 08:44 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z digitální pozemní televize 1 - úvod
    Příjem mám naprosto čistý, Kaffeine naladil vše bez nejmenšího problému. Každopádně jsem to vyřešil ručním sepsáním channels.conf a vše funguje.
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    13.1.2010 07:16 Vtipnéř | skóre: 38 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z digitální pozemní televize 1 - úvod
    Doplnil jsem na konec pár odkazů.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.