Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Chodíš k doktorce jednou ročně a divíš se, že si nepamatuje, jestli máš alergii na nějaká antibiotika?Jeden by si myslel, že to bude mít v kartě...
Dokonce jsem měl takovou myšlenku, že kdyby tam ta alergie byla zapsaná, tak by jí to vůbec nedovolilo léky na které jsem alergický předepsat, ale to už je asi moc velká utopieto není utopie, na takovém projektu se pracuje ... tedy ne "vůbec nedovolilo" nýbrž zahlásilo konflikt, systém, který by dokázal posoudit, zda potýkat se s alergickou reakcí je větší nebo menší problém než neléčit danou infekci vybraným preparátem, je jaksi zatím hudba budoucnosti ještě vzdálenější ....
jaktože vůbec někomu antibiotika zbylaPřece když už se pacient cítí dobře, proč by to bral dál, že... :-/
Vim, ze samolecba neni idealni, ale co jsem mel delat? Donekonecna se nechat na tyden polozit do postele, pak jit do prace a po trech dnech byt zase v pr*eli?hm, a co tedy nechat se položit do postele na dva týdny v kuse?
Doktorka rikala tyden, tak tydenRozkaz, ten zněl jasně. Když týden, tak týden
polovicni davkyTo je ideální způsob, jak si vyrobit rezistentní mikroby, na které už toto antibiotikum nezabere. U antibiotik se v žádném případě nesmí snižovat dávkování (zvyšování tak kritické není, ale některá antibiotika jsou poměrně dost jedovatá, takže pozor na to) a berou se standardně týden (nikdy méně než 5 dní). Ono to sice může v nižším dávkování zabrat, ale nějaké potvory to přežijí a vytvoří si rezistenci. Mohou zůstat v těle a při oslabení pak znovu vyvolat nemoc, která ovšem už příslušným antibiotikem nepůjde léčit (nehledě na to, že se tyto mikroorganismy dostanou i mimo tělo a stejně problematickou nemoc vyvolat i u jiného člověka). Obecně je dobré antibiotiky maximálně šetřit (hlavně právě kvůli vzniku rezistence, ale i z řady jiných důvodů), což si bohužel nebere k srdci ani mnoho lékařů (dávají je pro jistotu, ale svůj vliv má například i to, že pojišťovny zatím AFAIK nehradí CRP-test).
Obecně je dobré antibiotiky maximálně šetřit (hlavně právě kvůli vzniku rezistence, ale i z řady jiných důvodů), což si bohužel nebere k srdci ani mnoho lékařů (dávají je pro jistotu, ale svůj vliv má například i to, že pojišťovny zatím AFAIK nehradí CRP-test).A co teprve antibiotika ve zvířecím žrádle...
ze se leky berou i tam, kde se zrovna nemusi a antibiotika zrovna mezi ne patri, temi se totiz nic nezkazi
A to vám řekl kdo, že antibiotiky se nic nezkazí?
To je v pořádku, že se ptá. Antibiotika ti numusí předepsat jen obvoďačka, ale i jiný doktor. Třeba ti od doby, co jsi u ní byl naposledy nějaká předepsal a ukázalo se, že jsi na ně alergický. Lepší, když ti dá nějakou otázku navíc, něž abys měl pak problémy. Něco jiného by bylo, kdyby ty údaje o tobě neměla ve svém počítači, ale nějakém centrálním registru.
Tiskni
Sdílej: