Richard Biener oznámil vydání verze 16.1 (16.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 16. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Zulip Server z open source komunikační platformy Zulip (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 12.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Před 30 lety, tj. v úterý 30. dubna 1996, byl spuštěn Seznam.cz.
Byly zpracovány a zveřejněny všechny videozáznamy, které stojí za zveřejnění, z konference FOSDEM 2026.
Od úterý 28. dubna musí nově uváděné notebooky v Evropské unii podporovat nabíjení přes USB-C. Jednotná nabíječka byla schválena Evropským parlamentem v říjnu 2022.
Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-31431 pojmenované Copy Fail v Linuxu, konkrétně v kryptografii (AF_ALG). Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na všech distribucích Linuxu vydaných od roku 2017. Pomocí 732bajtového skriptu. V upstreamu je již opraveno. Zranitelnost byla nalezena pomocí AI Xint Code.
Textový editor Zed dospěl do verze 1.0. Představení v příspěvku na blogu.
Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender představili (𝕏, Mastodon, Bluesky) nejnovějšího firemního sponzora Blenderu. Je ním společnost Anthropic stojící za AI Claude a úroveň sponzoringu je Patron, tj. minimálně 240 tisíc eur ročně. Anthropic oznámil sponzorství v tiskové zprávě Claude for Creative Work.
VNC server wayvnc pro Wayland kompozitory postavené nad wlroots - ne GNOME, KDE nebo Weston - byl vydán ve verzi 0.10.0. Vydána byla také verze 1.0.0 související knihovny neatvnc.
Bylo oznámeno vydání Fedora Linuxu 44. Ve finální verzi vychází šest oficiálních edic: Fedora Workstation a Fedora KDE Plasma Desktop pro desktopové, Fedora Server pro serverové, Fedora IoT pro internet věcí, Fedora Cloud pro cloudové nasazení a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich jsou k dispozici také další atomické desktopy, spiny a laby. Podrobný přehled novinek v samostatných článcích na stránkách
… více »btw: stylus vybity a je bez sluchatek
1) Jaká to je verze?
1a) Dá se s konkrétně s tímto přístrojem v ČR telefonovat? Některé revize měly prý v některých sítích problémy.
2) Kde by bylo případně možné osobní předání?
3) jaká je aktuální maximální výdrž na baterky?
4) a co je teda v ceně všechno za příslušenství? Paměťová karta? Nabíječka do auta?
1) A6
1a) s O2 jsem nemel problemy (pouzivam QTMOKO), mozna bude potreba buzzfix
2) Ostrava, Novy Jicin
3) mobil mi vydrzi se suspendem cely den
4) 8gb mini sd, stylus, nabijecka, usb kabel, obal - snad jsem na nic nezapomnel
displej neni proskrabany, ale na krytu se najde dost oderek, muzu popr. nafotit
btw: chci se ho zbavit co nejdriv, takze na cene se da dohodnout :)
Pokud byste ho byl ochoten poslat do Prahy na dobírku tak, aby tu byl do úterka, tak jsem za něj ochoten dát 3000.
jsem schopny ho poslat v pondeli za 2500kc, fotky doufam ze zitra / popr. o vikendu dodam (budu u pritelkyne) /
a nebo vite co...ja to nafotim hned :)
takze fotky tezko poridim nebot jsou uplne nekvalitni...
adresa http://picasaweb.google.com/orlikmi/Fr
kolem displeje na krytu jsou oderky, i na zadnim krytu po stranach (nejsem moc setrny uzivatel)...nafotit to s brachovym fotakem nedokazu, ale displej je v poradku.
v pondeli bych to mohl poslat na dobirku
S odesláním v pondělí bych se smířil, ale přes 3000,- nejdu.
Tiskni
Sdílej: