Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ano. Co je na tom vtipného?
Fakt že něco projde rukama dalšího člověka cenu snižuje, a ani vy nejste tak výjimečný aby ji to zvýšilo.
Ikdyž je stanovená cena disku (dle vás) nižší, stále je to minimálně hodně drzé.
Fakt že něco projde rukama dalšího člověka cenu snižuje
Cena je taková, jakou si určí prodejce. Někomu se to zdá výhodné a koupí to, druhý naopak ne. Mě třeba vůbec nezajímalo, za kolik to koupil původní majitel. Za 100 Kč nebo 3000 Kč? Ten disk bude pořád stejný.
Chtěl jsem být transparentní, proto jsem uvedl i zdroj a původní cenu.
(Ty cca 200 Kč, které bych na tom vydělal aspoň nějak pokryjí vložený čas a náklady na poštovné v případě, že by měl nový majitel s diskem problém)
Mluvíme tu samozřejmě o faktické hodnotě, ne prodejní ceně.
Jak se definuje faktická cena a jak se počítá? Možná vím, co tím myslíš, ale i tak nevím, co je na mé prodejní ceně špatně.
Takhle jsem to pochopil a zkusím popsat vývoj faktické hodnoty. Faktická hodnota mohla být před prodejem z obchodu těch 3600 Kč. Na aukci se tato hodnota snížila, proto prodejce nastaví také nižší cenu a prodá to za 2500. Ale faktická hodnota byla třeba stále vysoká kolem 3400. Já to chci prodat za 2900 vč. poštovného. Faktická hodnota se zase snížila, ale to neznamená, že by se měla snížit prodejní cena.
Podle mě to nemá smysl řešit. Buď to ber nebo nech být:)
V první větě jsem myslel faktickou hodnotu, ne cenu.
Souhlasím, sem to nepatří. Faktická hodnota je teoretická hodnota produktu který prodáváš, faktická hodnota se snižuje stářím, počtem majitelů, poškozením atp..
Prodejní cena by měla z faktické vycházet, prodejní se od faktické může lišit, například slevou za rychlé jednání.
To že disk prodáváš za dráž než si ho koupil (ikdyž by to mělo být naopak) by mohlo naznačovat že jsi překupník, což si vyvrátil linkem na aukro. Fakt že faktická hodnota nyní je vyšší než prodejní cena předtím ti dává jen minimální šanci za tu cenu disk prodat.
Tiskni
Sdílej: