abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:33 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 141 (pdf) a HackSpace 78 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 2.0.0 programovacího jazyka Kotlin (Wikipedie, GitHub). Oficiálně bude představena ve čtvrtek na konferenci KotlinConf 2024 v Kodani. Livestream bude možné sledovat na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:55 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 27.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.8.0 svobodného multiplatformního softwaru pro konverzi video formátů HandBrake (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.5. 21:55 | IT novinky

    Microsoft představil nové označení počítačů Copilot+. Dle oznámení se jedná se o počítače poskytující funkce umělé inteligence. Vedle CPU a GPU mají také NPU (Neural Processing Unit). Uvnitř představených Copilot+ notebooků běží ARM čipy Qualcomm Snapdragon X Elite nebo X Plus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    20.5. 17:55 | Zajímavý článek

    Příspěvek na blogu Codean Labs rozebírá zranitelnost CVE-2024-4367 v PDF.js, tj. mj. prohlížeči PDF souborů ve Firefoxu. Při otevření útočníkem připraveného pdf souboru může být spuštěn libovolný kód v JavaScriptu. Vyřešeno ve Firefoxu 126.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.5. 12:55 | Nová verze

    Lazygit byl vydán ve verzi 0.42.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.5. 12:22 | IT novinky

    K open source herní konzole Picopad přibyla (𝕏) vylepšená verze Picopad Pro s větším displejem, lepšími tlačítky a větší baterii. Na YouTube lze zhlédnout přednášku Picopad - open source herní konzole z LinuxDays 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    17.5. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová major verze 17 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.5. 12:22 | Komunita

    Sovereign Tech Fund, tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří vývoj FFmpeg částkou 157 580 eur. V listopadu loňského roku podpořil GNOME částkou 1 milion eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (80%)
     (5%)
     (8%)
     (7%)
    Celkem 432 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 14.5. 11:05
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Vložit další komentář
    pavlix avatar 18.9.2015 23:21 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TP-Link TL-WDR4300 nebo podobný Wi-Fi router
    Na TL-WDR3600 mi vadí, že se na jeho signál nechytám v místech, kde se na stejně umístěný TL-WR1043ND první i druhé generace (druhá vyzkoušena teprve nedávno) chytám bez problémů. Pokud jde o TL-WDR4300, tak tam zkušenost nemám, ale přišel mi relativně drahý.

    Ovšem proč by se někdo takového routeru nějak zalevno zbavoval, k tomu tak úplně nevidím důvod.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    saly avatar 19.9.2015 07:33 saly | skóre: 22 | blog: odi_et_amo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TP-Link TL-WDR4300 nebo podobný Wi-Fi router
    Říkal jsem si, že třeba někomu z nějakého důvodu zbyl - třeba přešel na něco lepšího (Turris, Linksys WRT1x00AC, nějakej Alix/Banana Pi/...). Asi budu muset koupit nový za 2k no :-(
    pavlix avatar 19.9.2015 07:53 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TP-Link TL-WDR4300 nebo podobný Wi-Fi router
    Nakoupil jsem několik kousků těch TL-WR1043nd a na 2k to nevychází. :)
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    saly avatar 19.9.2015 08:21 saly | skóre: 22 | blog: odi_et_amo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TP-Link TL-WDR4300 nebo podobný Wi-Fi router
    Aha, teď koukám, že to nemá 5 GHz. Sháním pro sebe na byt něco našláplého a na Turris Lite čekat moc nemůžu (a ještě se teprve uvidí jak to bude s jeho cenou). Ale jinak to vypadá dobře - to by se dalo dávat běžným lidem co shání Wi-Fi router a dá se sehnat líp než WDR3500. Díky za tip.
    pavlix avatar 19.9.2015 10:19 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TP-Link TL-WDR4300 nebo podobný Wi-Fi router
    Proti 5 GHz nic nemám, ale popravě ho používám spíše na ptp spoje než router pro laptopy a mobily.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    saly avatar 19.9.2015 11:24 saly | skóre: 22 | blog: odi_et_amo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TP-Link TL-WDR4300 nebo podobný Wi-Fi router

    Pro mobily používám taky 2.4 GHz protože tam není takový požadavek na rychlost a je lepší prostupnost signálu, ale pro laptopy používám 5 GHz, protože dělám pravidelně zálohu všech dat (přírůstkovou, takže to není teda zas tak horký, ale když už tak už) a když chci kopírovat data z NASu, tak chci aby to letělo a můžu si užívat nezarušenost pásma, protože na 5 GHz nikdo nevysílá tam, kde mám své routery.

    Proto taky chci dvoupásmový, abych mohl provozovat oboje. Myslím že spousta lidí kteří vůbec tuší že nějaké 5 GHz existuje, jej nepoužívají kvůli kompatibilitě s jejich 2.4 zařízeními, což je pro mě vlastně výhoda.

    24.9.2015 11:41 Rodeo65
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TP-Link TL-WDR4300 nebo podobný Wi-Fi router
    Čau, zrovna WDR4300 mám - nahradil jsem ho ASUSem AC66U. Kamarád o něj má zájem, jestli by ho nechtěl, kolik bys nabídl cenu (pak bych se Ti ozval).

    PS: Je bohužel bez záruky

    pavlix avatar 24.9.2015 13:08 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TP-Link TL-WDR4300 nebo podobný Wi-Fi router
    A kdyby byl za rozumnou cenu a ani jeden ho nechtěl, tak bych si ho pro srovnání vzal.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    24.9.2015 15:05 Rodeo65
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TP-Link TL-WDR4300 nebo podobný Wi-Fi router
    Kdyby ho nevzal - tak cca 14dni, oba máme děsné fofry, tak dám vědět. Bohužel dřív to nebude.
    saly avatar 24.9.2015 13:27 saly | skóre: 22 | blog: odi_et_amo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TP-Link TL-WDR4300 nebo podobný Wi-Fi router
    Můžeš mi napsat tvojí e-mailovou adresu / napsat dummy mail na rene (at) renekliment.cz? Díky :-)
    26.9.2015 10:20 Milan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TP-Link TL-WDR4300 nebo podobný Wi-Fi router
    Cau, taky se zbavuju TP-Link TL-WDR4300 v1. Mam tam nahrany OpenWrt Barrier Breaker r37623 / LuCI Trunk (svn-r9873).

    Kdyby mel kdokoliv zajem tak me kontaktujte na milan tecka svoboda zavinac centrum tecka cz

    Bez zaruky, doted mi pres rok fungoval bez jedineho problemu, cena dohodou.
    saly avatar 1.10.2015 16:26 saly | skóre: 22 | blog: odi_et_amo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TP-Link TL-WDR4300 nebo podobný Wi-Fi router
    Posílal jsem e-mail. Snad dorazil?
    pavlix avatar 28.9.2015 08:13 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TP-Link TL-WDR4300 nebo podobný Wi-Fi router
    Zájem mam, ale nebudu se předhánět, počkám, až co na mě zbyde a co to bude stát. :)
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    saly avatar 28.9.2015 08:40 saly | skóre: 22 | blog: odi_et_amo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TP-Link TL-WDR4300 nebo podobný Wi-Fi router
    Díky :-) Já jsem reagoval, zatím bez odpovědi.
    10.10.2015 23:35 patricius | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TP-Link TL-WDR4300 nebo podobný Wi-Fi router
    Model TP-Link TL-WDR4300 v1

    Firmware Version OpenWrt Chaos Calmer 15.05 / LuCI Master git-15.233.47308-791ca8b)

    cena 700 Kc + pripadne postovne
    saly avatar 11.10.2015 08:23 saly | skóre: 22 | blog: odi_et_amo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TP-Link TL-WDR4300 nebo podobný Wi-Fi router
    Ahoj. Mám zájem, posílal jsem mail přes abclinuxu.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.