abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:00 | IT novinky

    DuckDuckGo AI Chat umožňuje "pokecat si" s GPT-3.5 Turbo od OpenAI nebo Claude 1.2 Instant od Anthropic. Bez vytváření účtu. Všechny chaty jsou soukromé. DuckDuckGo je neukládá ani nepoužívá k trénování modelů umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:22 | IT novinky

    VASA-1, výzkumný projekt Microsoftu. Na vstupu stačí jediná fotka a zvukový záznam. Na výstupu je dokonalá mluvící nebo zpívající hlava. Prý si technologii nechá jenom pro sebe. Žádné demo, API nebo placená služba. Zatím.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:44 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 140 (pdf) a HackSpace 77 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (11%)
     (2%)
     (20%)
    Celkem 566 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    5.1.2005 02:50 Gustav | skóre: 23 | blog: Gustav I
    Rozbalit Rozbalit vše mouse gestures
    KMail sam o sobe gesta neumi, ale v ramci KDE se to da nastavit.

    Co podepisovani/sifrovani zprav? Jak se to dela v THB?

    Nechcete me nekdo zadotovat RAMkou? Az nebudu mit jenom 256MB, budu si moci dovolit pouzivat pametozrouty Firefox/Thunderbird. :-(
    5.1.2005 08:07 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mouse gestures
    Proč dotovat RAMkou? Mám na PII 450 MHz 320 MB RAM a v pohodě fluxbox, statická Opera, OOo a TB bez swapování.
    5.1.2005 08:32 Marián André | skóre: 10 | blog: Qblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mouse gestures
    Pre podpisovanie/sifrovanie sprav existuje extension s nazvom Enigmail.

    Mimochodom, celkom dobre pouzivam tb/fx (vacsinou naraz) na 192MB RAM...
    5.1.2005 10:13 Jáchym Čepický | skóre: 29 | blog: U_Jachyma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mouse gestures
    To nemyslíte vážně?? Já mám 190 MB a všechno chodí úplně v pohodě. Na počítači se 128 MB nepozoruji výraznější spomalení, způsobené nedostatkem paměti. Chci říct: 256 MB mi (subjektivně) přijde na Firefox/Thunderbird až dost.
    5.1.2005 10:25 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mouse gestures
    S tím souhlasím. Ani Mozilla se s 256 nějak extra nezadýchá...
    5.1.2005 15:49 Jan Kundrát (jkt) | skóre: 27 | blog: jkt | Praha - Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mouse gestures
    fakt? kdyz mi firefox/1.0 po par dnech (a asi 6 otevrenych tabech) zral neco pres 200MB pameti, vzdal jsem to...
    5.1.2005 19:58 Gustav | skóre: 23 | blog: Gustav I
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mouse gestures
    Tak nemate dalsiho zrouta - KDE. Mohl bych se smirit s treba IceWM, ale to uz neni ono...

    Konqueror bere asi o 15M RAM mene. A je to pri startu (nez si system odswapuje) i provozu (to uz je lepsi, ale Konqueror je porad rychlejsi) poznat.
    5.1.2005 06:44 Martin Lebeda | skóre: 22 | blog: Martinuv_blog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše rss a ABCLinuxu
    Co čeština v rss? Právě ABCLinuxu kanál mi zobrazuje špatně.
    5.1.2005 07:07 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rss a ABCLinuxu
    pry jsme jedini, s kym jsou problemy. To ale nechapu, kodovani je v totiz poradku. Nevidim v tom souboru zadne problemy :-(

    Kazdopadne brzy prejdu na externi RSS knihovnu (prekvapuje me, jak malo jich pro Javu existuje. Vetsinou neumi export nebo jsou nekolik let neudrzovane). Treba se to tim vyresi.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    5.1.2005 07:17 Martin Lebeda | skóre: 22 | blog: Martinuv_blog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rss a ABCLinuxu
    "Nebuď smutný, to se stává, pokaždé se nevyhrává."

    Stejné problémy jsem měl ještě s http://blog.macich.net/, ale tam nabízí kromě rss ještě atom a ten byl v pořádku.

    Stejně to čtu v muttu a tam si při stahování zvolím překódování podle potřeby. ;-)
    5.1.2005 08:23 JR
    Rozbalit Rozbalit vše filtry
    Thunderbird uz pouzivam aspon rok. Presel jsem na nej proto, ze jsem zacal cist postu pres IMAP a rekl bych, ze v Thunderbirdu je udelan nejlepe. Ale vadi mi filtry. Jsou udelany hrozne jednoduse. Muzu zadat nekolik voleb a mezi nimi bud operator AND nebo OR. Ale ten operator se vztahuje na vsechny ty volby. Nelze napriklad udelat: "(podminka1 AND podminka2) OR (podminka3 AND podminka4)" .... kvuli tomu musim udelat vice pravidel. Nevite nekdo, zda existuje nejake rozsireni pro filtry?

    Diky JR
    JiK avatar 5.1.2005 12:08 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Jak donutim Thunderbird logovat??
    Ahoj, cerstve jsem nainstaloval Thunderbird, a musim se priznat, ze narozdil od Firefoxu jsem trochu zklaman, nicmene je to jediny rozumny multiplatformni postovni klient co znam. Pujde mi jak doma na Linuxu, tak na Apple iBooku, ale i na podelanych Win NT co mam v praci. (btw: vedeli jste, ze winNT nepodporuji USB? vubec, nula, nic, smitec,...)

    stve mne ze mi Thunderbird nepise nic do logu, jak se pokousi pripojovat k mym IMAP a POP3 uctum, co kdy stahl a tak. Jde to zmenit???

    Nejake nakopnuti je zde: http://www.mozilla.org/quality/mailnews/tests/sea-mn-imap-commands.html http://www.mozilla.org/quality/mailnews/mail-troubleshoot.html

    Ale evidentne jsem to nepochopil spravne... 1) proc se cinost Thunderbirdu (pripojovani pres POP3 a IMAP) neloguje automaticky do beznych lokaci? (/var/log/neco.log nebo mail.log ci system.log)
    2) jak donutim Thunderbird pro MAC OS X zaridit nejake logovani?
    pretazenim ikony nasledujiciho textoveho souboru at jiz na ikonu Thunderbirda v applikacich nebo na ikonu v Doku se nestane vubec nic....
    -----
    soubor logovani.txt:
    ARGS:-mail
    ENV:NSPR_LOG_MODULES=IMAP:5
    ENV:NSPR_LOG_FILE=log_posta.log
    -----
    Diky.
    P.S. Mam Thunderbird pro MAC OS X, verze 1.0 cz
    MaT avatar 5.1.2005 20:12 MaT | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak donutim Thunderbird logovat??
    Proč by to proboha mělo logovat do systémového logu nebo vůbec do /var/log/*? Tam snad ani běžný uživatel nemá právo zápisu, natož pak jeho programy...
    Open source software for open minded people. :-)
    5.1.2005 15:57 MilanJ
    Rozbalit Rozbalit vše TB + Avast
    Zajímalo by mě, jestli si TB pro Windows dobře rozumí s AvastHome 4.5? Nemá někdo zkušenosti? MilanJ
    5.1.2005 19:28 Petr "Glubo" Sýkora | skóre: 21 | blog: Glubnik
    Rozbalit Rozbalit vše Zdroj zpravy
    Ahoj, nevite nekdo o nejakem rozsireni, ktere by umoznilo editovat html zdrojak zpravy (pridani css stylu do hlavicky apod., proste jen na machronvani nad bfu)?
    „O mrtvých jen v dobrém." „Pojďme se bavit o Stalinovi."
    5.1.2005 19:55 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zdroj zpravy
    Člověk skoro prská už jenom proto, že jsou klienti, kteří používají pro zprávy html a někdo by to ještě chtěl editovat :-)
    Copak toho není dost?
    5.1.2005 22:03 Petr Sigut
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zdroj zpravy
    Presne! A to jsem hned v prvnim clanku pekne popsal jak to vypnout:)
    6.1.2005 17:08 Petr "Glubo" Sýkora | skóre: 21 | blog: Glubnik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zdroj zpravy
    Samozrejmne, ze bezne zpravy posilam vyhradne v plaintextu, ale preci jenom kdyz uz absolutni vetsina dnesnich klientu (pouzivanych bfu) html podporuje, proc se pred nimi obcas neblysknout nejakym extra mailem... proste, kdyz uz to tam je, tak proc jen tak napul... :)
    „O mrtvých jen v dobrém." „Pojďme se bavit o Stalinovi."
    8.1.2005 16:35 Vladimír
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zdroj zpravy
    Ano. Existuje extension Edit HTML Source 0.0.1. Bohužel není oficiální, takže (myslím) není ani zahrnuta na stránce Mozilly. Našel jsem ji v nějaké diskuzi, už ani nevím kde. Mám ji nainstalovanou, ale už od ní nemám ani původní zdroj. Zkuste Google nebo jiný vyhledávač.
    5.1.2005 23:40 Marek
    Rozbalit Rozbalit vše a co maildir?
    Neviete mi prosim poradit, ci ex. nejaky plugin, ktory by umoznoval, aby som mal lokalne maily ulozene v maildir formate?
    6.1.2005 17:46 Ondrej Moriš
    Rozbalit Rozbalit vše Velkost fontov v Thunderbirde
    Dobry den,

    viem, ze to sem sice nepatri, ale koniec-koncov jedna odpoved tu sa mi sa mi zda elegantnejsia nez vytvaranie disnusnej temy.

    Ako zmensit velkost fontov (GUI) v Thunderbirde? Viem, ze by sa to malo dat spravit pomocou suboru UserChrome.css, no tento subor sa standartne pri instalacii nevytvara. A ked som sa pokusil vytvorit vlastny podla vzoru z mozilly a umiestnil ho do patricneho adresara, na fonty to nemalo ziaden vplyv :(.

    Mohol by mi niekto teda poslat bud na email (o.moris@nextra.sk) subor UserChrome.css s najstrucnejsim obsahom (udaj o velkosti fontu), alebo priamo sem do fora?

    Vopred dakujem.
    7.1.2005 22:22 Ondrej Moriš
    Rozbalit Rozbalit vše Velkost fontov v Thunderbirde [ PASSED ] :)
    Ahoj,

    tie fonty som vyriesil pouzitim inej temy, pouzit som tu z clanku (littlebird) a vyzera to uzasne, som dokonale nadseny a nemozem sa na thunderbird vynadivat. Dakujem za clanok!
    8.1.2005 11:05 Pavell | skóre: 22 | blog: Linuxový poznámkový blog | Hradec Králové
    Rozbalit Rozbalit vše Skiny pro Thunderbird
    Další témata pro Thunderbird jsou na DeviantArt. Výborný je Charamel.
    Kdyby každý nespokojený student napsal virus, neexistoval by jiný software.
    8.1.2005 16:30 Vladimír Stwora
    Rozbalit Rozbalit vše Trošku mě ten článek zklamal
    Doufal jsem, že se dozvím něco o použití templates. Jak nastavit např. vánoční pozadí do emailu.

    Druhým problémem, se kterým nedokáži hnout, je skutečnost, že THB nějak neumí nebo nechce nastavit Content-Transfer-Encoding: 8bit do hlavičky emailu. Buď je tam 7bit nebo base64. Ani jedno mi nevyhovuje.

    Tento problém je vlastně širší. Jde o to, jak OBECNĚ modifikovat hlavičku v emailu. Ví to někdo?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.