abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:55 | Nová verze

    Microsoft vydal novou velkou aktualizaci 2404.23 v září 2019 pod licencí SIL Open Font License (OFL) zveřejněné rodiny písma Cascadia Code pro zobrazování textu v emulátorech terminálu a vývojových prostředích.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:33 | Nová verze

    OpenTofu, tj. svobodný a otevřený fork Terraformu vzniknuvší jako reakce na přelicencování Terraformu z MPL na BSL (Business Source License) společností HashiCorp, bylo vydáno ve verzi 1.7.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci. Vypíchnout lze State encryption.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:55 | Humor

    Spouštět webový prohlížeč jenom kvůli nákupu kávy? Nestačí ssh? Stačí: ssh terminal.shop (𝕏).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 18:11 | Nová verze

    Yocto Project byl vydán ve verzi 5.0. Její kódové jméno je Scarthgap. Yocto Project usnadňuje vývoj vestavěných (embedded) linuxových systémů na míru konkrétním zařízením. Cílem projektu je nabídnou vývojářům vše potřebné. Jedná se o projekt Linux Foundation.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:56 | Nová verze

    Operační systém 9front, fork operačního systému Plan 9, byl vydán v nové verzi "do not install" (pdf). Více o 9front v FQA.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:11 | Nová verze

    Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu. Řešeny jsou také 2 bezpečnostní chyby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:33 | Zajímavý software

    Lennart Poettering na Mastodonu představil utilitu run0. Jedná se o alternativu k příkazu sudo založenou na systemd. Bude součástí systemd verze 256.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    29.4. 23:22 | Nová verze

    Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové major verzi 3.0 postavené na Qt5/KDE Frameworks 5. Předchozí verze 2.9.0 vyšla před 6 lety a byla postavená na Qt4. Portace Amaroku na Qt6/KDE Frameworks 6 by měla začít v následujících měsících.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    29.4. 21:44 | Komunita

    Ubuntu 24.10 bude Oracular Oriole (věštecká žluva).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    29.4. 20:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.45.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 96 vývojářů, z toho 38 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze počáteční podporu repozitářů, ve kterých lze používat SHA-1 i SHA-256.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (75%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
    Celkem 892 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: VSFTP a diakritika

    17.3.2005 21:36 Rozik | skóre: 14
    VSFTP a diakritika
    Přečteno: 707×
    Dobrý vecer, neni mozno nastavit vsftpd, tak aby zobrazoval cestinu? Disky pouzivaji UTF-8 - kdyz pristupuji pres bash, MC, sambu, ... tak se mi cestina zobrazuje spravne, ale kdyz se prihlasim pres ftp, mam tam paznaky, ktere se mi vubec nelibi :-(. Nevite nekdo co s tim? Za jakoukoliv radu budu vdecny, pac uz fakt nevim, co s tim.. man vsftpd.conf mi zadou volbu jako je charset = UTF8 nebo display charset = UTF8 bohuzel nenabidl :-( Predem mockrat diky za Vase rady a reakce.
    -- Zadny uceny z nebe nespad --

    Odpovědi

    17.3.2005 23:02 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VSFTP a diakritika
    Používám vsftpd-2.0.1-5 a FC3 a čeština je bez problémů.

    Není to problém vašeho klienta ftp ?

    PS. Používám unicode.
    17.3.2005 23:12 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VSFTP a diakritika
    Od doby, kdy ses ptal naposled, se nic nezměnilo -- vsftpd nic "nezobrazuje" a názvy souborů nijak neinterpretuje ani nekonvertuje. FTP žádný mechanismus pro určení kódování nemá.

    Nastav si klienta na UTF-8 nebo ty soubory vytvářej přes klienta.
    17.3.2005 23:40 Rozik | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VSFTP a diakritika
    Co jsem se ptal naposled, bylo tam toho vic :-) Dobry postreh. Pres klienta vytvaret soubory je spatnej napad, pac pak mi pobezi blbe diakritika s Bashe a ze samby... Je nejakej vokeni FTP, ktery si necha nastavit diakritiku? V TCM jsem to nenasel a Wokna asi tezko budou mit implementovano nejake nastaveni...
    -- Zadny uceny z nebe nespad --
    17.3.2005 23:45 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VSFTP a diakritika
    Ne, ani samotny Bill Gates a jeho Okna©®™ to nevyresi... :-D
    17.3.2005 23:47 Rozik | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VSFTP a diakritika
    A co nejaky jiny FTP demon? ProFTP... ?? Co ten a diakritika? Popripade neco jinaciho? Nerikejte mi, ze je to neresitelne :-)?
    -- Zadny uceny z nebe nespad --
    17.3.2005 23:51 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VSFTP a diakritika
    Jeste jednou a doufam naposled - kodovani nazvu souboru neni zalezitosti FTP protokolu...
    bazil avatar 26.4.2005 20:50 bazil | skóre: 33 | blog: sluje | Miroslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VSFTP a diakritika
    mě by to taky zajimalo a kdyz to neni zalezitost FTP protokolu tak jak to udelat aby to slo dobre?? (nastaveni klienta neni dobrej napad)
    26.4.2005 20:54 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VSFTP a diakritika
    (nastaveni klienta neni dobrej napad)
    Napis si vlastni implementaci FTP protokolu...
    26.4.2005 21:43 petr_p
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VSFTP a diakritika
    Nastaveni klienta je jediny spravny (TM) zpusob. Jak ma server vedet v jakem kodovani jede klient, aby mu to prekodoval, kdyz mu to klient ani nerekne, protoze ve FTP protokolu zadny takovy mechanismus neni?

    Pokud si myslis, ze FTP je jediny takovy spatny prokol, tak vez ze NFS je na tom uplne stejne.

    Pokud hledas server, ktery automaticky konvertuje, a to kazdemu klientovi stejne (opet protoze mu to klient nema jak rict) zkus tenhle patch na ProFTPD.
    27.4.2005 06:46 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VSFTP a diakritika
    Konecne alespon trochu realnejsi (a hlavne uzitecna) odpoved pro mene zdatne :). Snad to pomuze, pac nastavovat kodovani na klientech (pouzivate-li na serveru UTF-8, je problem sam o sobe). Zvlaste, jsou-li klienti "Wokna"... Dodnes jsem nenasel klienta, ktery UTF-8 (pod Wokny) podporuje.
    bazil avatar 27.4.2005 09:20 bazil | skóre: 33 | blog: sluje | Miroslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VSFTP a diakritika
    jo diiiky, tohle naprosto staci, staticke kodovani nastavene na servru je pro me fpohode pouzitelne
    27.4.2005 22:45 Rozik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VSFTP a diakritika
    A prece je to resitelne :-) (a to i pres to, ze kodovani neni problemem protokolu FTP) :-)
    27.4.2005 23:09 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VSFTP a diakritika
    No, to je tedy řešení. Když se např. FTPkneš lokálně, budeš to mít zase špatně...
    bazil avatar 27.4.2005 23:30 bazil | skóre: 33 | blog: sluje | Miroslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VSFTP a diakritika
    jo to budes, jen nechapu proc bych se ftpkoval lokalne???
    bazil avatar 28.4.2005 11:44 bazil | skóre: 33 | blog: sluje | Miroslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VSFTP a diakritika
    tak zkousim zkousim a nejak mi to nejde nastavit, dal sem do configuraku to CharsetLocal a CharsetRemote a nic ... ve woknech stejne spatny zobrazeni a ani sem nenasel v /var/log nejakej log ProFTP :-( nevite nekdo co s tim?? mam FaiserFS, ale nevim presne jaky kodovani nastavit ani jak to zjistit a na CharsetRemote sem nastavil WINDOWS-1250 podle iconv -l

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.