abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:11 | Nová verze

    Byla vydána prosincová aktualizace aneb nová verze 1.108 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.108 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | IT novinky

    Na lasvegaském veletrhu elektroniky CES byl předveden prototyp notebooku chlazeného pomocí plazmových aktuátorů (DBD). Ačkoliv se nejedná o první nápad svého druhu, nepochybně to je první ukázka praktického použití tohoto způsobu chlazení v běžné elektronice. Co činí plazmové chladící akční členy technologickou výzvou je především vysoká produkce jedovatého ozonu, tu se prý podařilo firmě YPlasma zredukovat dielektrickou

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 2
    včera 16:33 | Zajímavý projekt

    Patchouli je open source implementace EMR grafického tabletu (polohovací zařízení). Projekt je hostován na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | IT novinky

    Český Nejvyšší soud potvrdil, že česká právní úprava plošného uchování dat o elektronické komunikaci porušuje právo Evropské unie. Pravomocným rozsudkem zamítl dovolání ministerstva průmyslu a obchodu. To se teď musí omluvit novináři Českého rozhlasu Janu Cibulkovi za zásah do práv na ochranu soukromí a osobních údajů. Ve sporu jde o povinnost provozovatelů sítí uchovávat údaje, ze kterých lze odvodit, kdo, s kým a odkud komunikoval.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 02:11 | Komunita

    Google bude vydávat zdrojové kódy Androidu pouze dvakrát ročně. Ve 2. a 4. čtvrtletí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.1. 17:22 | Zajímavý článek

    Bezpečnostní specialista Graham Helton z Low Orbit Security si všímá podezřelých anomálií v BGP, zaznamenaných krátce před vstupem ozbrojených sil USA na území Venezuely, které tam během bleskové speciální vojenské operace úspěšně zatkly venezuelského diktátora Madura za narkoterorismus. BGP (Border Gateway Protocol) je 'dynamický směrovací protokol, který umožňuje routerům automaticky reagovat na změny topologie počítačové sítě' a je v bezpečnostních kruzích znám jako 'notoricky nezabezpečený'.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 8
    7.1. 06:11 | Nová verze

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,58 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,32 %. Procesor AMD používá 67,43 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    7.1. 05:55 | IT novinky

    V Las Vegas probíhá veletrh CES (Consumer Electronics Show, Wikipedie). Firmy představují své novinky. Například LEGO představilo systém LEGO SMART Play: chytré kostky SMART Brick, dlaždičky SMART Tagy a SMART minifigurky. Kostka SMART Brick dokáže rozpoznat přítomnost SMART Tagů a SMART minifigurek, které se nacházejí v její blízkosti. Ty kostku SMART Brick aktivují a určí, co má dělat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.1. 18:33 | Bezpečnostní upozornění

    Vládní CERT (GovCERT.CZ) upozorňuje (𝕏) na kritickou zranitelnost v jsPDF, CVE-2025-68428. Tato zranitelnost umožňuje neautentizovaným vzdáleným útočníkům číst libovolné soubory z lokálního souborového systému serveru při použití jsPDF v prostředí Node.js. Problém vzniká kvůli nedostatečné validaci vstupu u cest k souborům předávaných několika metodám jsPDF. Útočník může zneužít tuto chybu k exfiltraci citlivých

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    6.1. 16:22 | Komunita

    V úterý 13. ledna 2025 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 5. Mobile Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj a související infrastrukturu. Akci pořádá David Heidelberg.

    … více »
    lkocman | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (1%)
     (4%)
     (0%)
     (10%)
     (22%)
     (4%)
     (5%)
     (3%)
     (11%)
     (54%)
    Celkem 297 hlasů
     Komentářů: 7, poslední včera 15:35
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    Pavel Dobeš avatar 11.4.2005 12:53 Pavel Dobeš | skóre: 21 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše vzpominky

    Tak jsem si vzpomel na muj prvni phoenix a jednie, co mi na nem vadilo bylo to, ze neumel mailto.

    Pokud se nekdo vrati zpet k rychlosti a pametove nenarocnosti, kterou mel (ve verzi 0.4 nebo tak nejak), tak budu rad.

    Nynejsi verze se mi zda pomala a pada :-(

    Proc odvrhli Mozillu a snazi se do rychleho phoenixu (zamerne ne firefoxe, protoze ten tak rychly neni) nacpat co nejvice veci. Holt rozhodnuti, ktere nezmenim.

    Asi se porozhlednu po ostatnich prohlizecich. Ale kde o nic hledat infromace, kdyz vsude navrhuji jako alternativu akorat firefoxe.

    A ted po kratkem povzdechu i neco povzbudiveho: dekuji za praci, kterou vykonavate. Sice bych si nikdy na svuj pocitac nedal neco takvoeho, jako je lokalizovany prohlizec (uz kvuli tomu, ze kdyz jsem s necim takovym pracoval, tak jsem musel ostatnim vysvetlovat, ze nevim, jak se to rekne anglicky, ale cesky ze je to tohle a tohle). Asi jsem minorita, ale chapu, ze pro vetsinu lidi pracujicich s pocitacem jsou lokalizovane programy pozehnanim.

    PaD
    PS: uz jste nekdy racvali s reckymi windows? Ja jo a protoze ani v normalich nevim co kde je, tak to bylo vylozene zuzo ;-)

    Windows? A kdo to ještě používá?
    11.4.2005 14:19 tezkatlipoka | skóre: 35
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vzpominky
    ja mam na svem konte hebrejske windows (sousedka si vzala zida) a cinske windows (sestra mela za spoluzacku cinanku a jeji otec mel cinske windows). Oboje je paradni, oni mi cetli co se deje, prekladali to do cestiny, a ja tahal mysi a klepal.
    Vaše řeč budiž ano, ano, ne, ne. Co je nad to, je od ďábla.
    11.4.2005 15:27 washeck
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vzpominky
    Ja jsem jednou instaloval arabske Windows (tusim 98). Trvalo to dost dlouho, protoze vzdycky po checkdisku se to zeptalo jestli pokracovat a po odkliknuti se instalace ukoncila. Na treti pokus jsem si uvedomil, ze v arabske verzi jsou i tlacitka zprava doleva. Takze postup: vzpomenout si jak je to cesky, zrcadlove v hlave otocit a zkusit. Docela to slo, akorat ceska diakritika nebyla vubec podporovana. Vyresil jsem to brute force - rucni nakopirovanim fontu nekam do system32.

    Ted administruju nekolik Wokenic v holandstine, coz uz docela jde. Jenom si rikam, kdy MS pochopi, ze Unixove locales jsou stejne nejlepsi.

    K tematu: Nechapu, proc musi byt lokalizovane verze mozillych programu zvlastni buildy. Copak nejde oddelit program a jazykove katalogy?
    11.4.2005 19:03 Martin Beránek | skóre: 33 | blog: mousehouse | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vzpominky
    taky sem jednou rozchazel proxy na ruskych w2000... bohuzel bez pritomnosti jakehokoli jedince vladnoucim azbukou a vise zminenym jazykem.

    prohlizec pouzivam cesky (doma) i anglicky (veskole)
    never use rm after eight
    11.4.2005 23:57 3018736794024648 | blog: plathel
    Rozbalit Rozbalit vše ceske buildy
    Proc ceske buildy? treba proto, ze pokud chce instalovat clovek, ktery neumi anglicky, tak mu anglicky build a cesky lokalizacni balicek moc nepomuze.

    Navic ceske buildy nejsou (alespon ty pripravovane primo czillou) buildy, ale upravene instalatory s dodanym lokalizacnim balickem.

    Jinak mozilla ma lokalizovatelnost vyresenou pomerne dobre (sice neslucitelne s cimkoli jinym, ale to uz je jina vec), a pro mozilla suite lokalizacni balicky opravdu existuji - http://www.czilla.cz/l10n/.
    12.8.2025 18:16 Bagada
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ceske buildy
    Paragraph writing is also a fun, if you be acquainted with then you can write or else it is complicated to write. ทางเข้า lsm99.
    11.4.2005 17:00 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Mlynář?
    Kdo tady sliboval, že odpovědi nebudou typicky politicky vyhýbavé ale k věci? :-)
    Copak toho není dost?
    11.4.2005 17:09 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mlynář?
    To jsem sliboval já. Připadají ti odpovědi vyhýbavé?
    11.4.2005 17:31 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mlynář?
    Však já vím kdo to sliboval :-)

    Třeba ta odpověď na otázku o profilech, čekal bych něco konkrétnějšího než ,,dobře, není to úplně ono, ale hodí se to, ne?``

    Napadlo mě totiž, že po pročtení odpovědí, že vlastně nemám pocit, že bych se cokoliv dozvěděl, ačkoliv jsem (po tom co jsi tomu věnoval právě celý odstavec nebo snad ještě víc, nevím teď) čekal něco jiného. Jo, je to jenom neurčitý pocit, ale je to hrozně obecné, povrchní.

    Prostě to ber tak, že jeden bezvýznamný čtenář čekal, že se třeba dozví nějaké technické podrobnosti, dozví se něco víc o Czille…
    Copak toho není dost?
    11.4.2005 17:34 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mlynář?
    Ta první věta ve třetím odstavci je taky slohový skvost. Takhle dopadnete, když něco po částech přepisujete a nekontrolujete, jestli vám to sedí do zbytku celku :-)

    Jinak, protože to čekám, ne, nemohl jsem položit vlastní otázku, protože 10-11. hodina v pondělí prostě nepřipadá v úvahu.
    Copak toho není dost?
    11.4.2005 17:42 Pavel Cvrcek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mlynář?
    Pokud nebyla otazka na CZillu, nemohla byt odpoved o CZille. Jak proste. Zbytek nema cenu komentovat.
    11.4.2005 18:35 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mlynář?
    Mel jsi moznost polozit nejakou technickou otazku ..
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    11.4.2005 19:00 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mlynář?
    Psal jsem to výše, neměl. Ten čas pro mě prostě není použitelný. Kdybych tu příležitost měl, pravděpodobně bych se na něco zeptal.
    Copak toho není dost?
    26.6.2023 13:13 jackyseo15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Czilla: živý rozhovor
    검증된 파워볼사이트 를 찾으신다면 eos파워볼사이트 가 있는 파워볼사이트추천 에서 파워볼 을 즐기시길 바랍니다. 5년 이상 운영된 메이저업체 이며 지금까지 많은분들께 사랑받은 안전한파워볼사이트 입니다. 안전한파워볼사이트
    29.6.2023 09:57 dejil ih 750
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Czilla: živý rozhovor
    I'm awed, I should state. Once in a while do I go over a blog that is both enlightening and drawing in, and stunning, you ve hit the nail on the head. Your blog is basic.. 먹튀검증커뮤니티
    27.11.2023 04:19 메이저사이트
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Czilla: živý rozhovor
    This is an awesome site and I will definitely prescribe to my friends. You actually understand how to bring a concern to light making it essential. Thank you and waiting for your new post. 메이저사이트
    6.12.2023 08:48 메이저토토사이트
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Czilla: živý rozhovor
    I came across it by chance, but it's interesting and exciting. I think it's creating a connection with people Please continue to write good comments 메이저토토사이트
    6.12.2023 08:49 메이저토토사이트
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Czilla: živý rozhovor
    Your writing is very characteristic. I really admire you. I really should study like you. Thank you for sharing. I am very happy to brush your post. 메이저토토사이트

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.