Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Živí vás Linux?ne; za žádnou svou radu ohledně Linuxu (některé jsou kupodivu i užitečné
Používáte Linux při vydělávání peněz?ano; na "svém" stroji v práci mám Linux, hlavní vytížení je ovšem jen jako terminál k SunOS, což bych zvládl i s PuTTY na Window$ (které mám nainstalované v rámci firemní multilicence a jednou za měsíc je musím spouštět kvůli změně hesla
V podstatě se živím jako údržbář, ale veškerou administrativu dělám na linuxovém počítači (kdo neviděl, nevěřil by kolik ji může být - stačí jen dostatečně byrokratické vedení...)
Tak že částečně ...
Kdyz jsou windows stanice, tak je mnohem jednodussi pouzivat Windows server.To je nesmysl. Zrovna nedávno jsem instaloval do jedné windowsové sítě Linuxový Samba server a chod síťové aplikace, na které firma primárně funguje, se zásadním způsobem urychlil a údržba serveru je proti původním windows prakticky nulová. Takže jednoznačně krok správným směrem - úspora času i nákladů.
Tiskni
Sdílej: