Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
gzip < /dev/zero > /dev/null
a pomocí acpi -t -B
sledoval teplotu. ACPI je nstavené tak, aby při 63˚C zpomalilo procesor a při 65˚C vyplo počítač. Bohužel se nestalo nic ani při teplotě vyšší.
Počítač jsem restartnul a zkusil jsem se podívat do BIOSu, jestli tam není něco vypnutého. Když jsem potom znovu nabootoval, při zavedení mi thermal ohlásil, že "Critical temperature reached" (procesor se ještě nestihl vychladit) a vypnul počítač dřiv, než dokončil bootování.
Tak jsem tomu věnoval pár dalších pokusů a zjistil, že když se modul thermal vyjme a znovu zavede při teplotě 63-64˚C, tak vše začne fungovat tak, jak má (počítač zpomalí při teplotě 63 a zrychlí při nižší). Přitom se změní i hláška vypisovaná programem acpi. Místo Thermal 1: ok , teplota
se zobrazuje Thermal 1: passive , teplota
Věděl by někdo, jak ten modul přesvědčit, aby fungoval i při spuštění chladného počítače?
Můj počítač: zákl. deska QDI KuDoz 7E/333, Athlon 1700+,
Debian s jádrem 2.6.8-2-k7 (testing balíček)
Tiskni
Sdílej: