Byla vydána nová verze 6.1 linuxové distribuce Lakka (Wikipedie), jež umožňuje transformovat podporované počítače v herní konzole. Nejnovější Lakka přichází s RetroArchem 1.22.2.
Matematický software GNU Octave byl vydán ve verzi 11.1.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vedle menších změn rozhraní jsou jako obvykle zahrnuta také výkonnostní vylepšení a zlepšení kompatibility s Matlabem.
Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 15.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti Collabora. Vypíchnout lze Lua shell umožňující psát správu oken v jazyce Lua.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 29 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Ústavní soud na svých webových stránkách i v databázi NALUS (NÁLezy a USnesení Ústavního soudu) představil novou verzi chatbota využívajícího umělou inteligenci. Jeho posláním je usnadnit veřejnosti orientaci v rozsáhlé judikatuře Ústavního soudu a pomoci jí s vyhledáváním informací i na webových stránkách soudu, a to i v jiných jazycích. Jde o první nasazení umělé inteligence v rámci webových stránek a databází judikatury českých soudů.
Byla vydána nová verze 10.1 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnuta je podpora NanoPi Zero2 a balíček WhoDB.
Konference Otvorený softvér vo vzdelávaní, výskume a v IT riešeniach OSSConf 2026 proběhne od 1. do 3. července 2026 na Žilinské univerzita v Žilině: "Cieľom našej konferencie je poskytnúť priestor pre informovanie o novinkách vo vývoji otvoreného softvéru a otvorených technológií, o možnostiach využitia týchto nástrojov vo vede a vzdelávaní a taktiež poskytnúť priestor pre neformálne priateľské stretnutie užívateľov a priaznivcov
… více »Korespondenční seminář z programování (KSP) pražského Matfyzu pořádá i letos jarní soustředění pro začátečníky. Zváni jsou všichni středoškoláci a starší základoškoláci, kteří se chtějí naučit programovat, lépe uvažovat o informatických úlohách a poznat nové podobně smýšlející kamarády. Úplným začátečníkům bude určen kurz základů programování a kurz základních algoritmických dovedností, pokročilejším nabídneme různorodé
… více »Fedora je od 10. února dostupná v Sýrii. Sýrie vypadla ze seznamu embargovaných zemí a Fedora Infrastructure Team mohl odblokovat syrské IP adresy.
Ministerstvo zahraničí Spojených států amerických vyvíjí online portál Freedom.gov, který umožní nejenom uživatelům v Evropě přístup k obsahu blokovanému jejich vládami. Portál bude patrně obsahovat VPN funkci maskující uživatelský provoz tak, aby se jevil jako pocházející z USA. Projekt měl být původně představen již na letošní Mnichovské bezpečnostní konferenci, ale jeho spuštění bylo odloženo.
| Podpora: | kompletní |
| Ovladač: | dodává výrobce |
| Adresa ovladače: | http://www.nvidia.com/ |
-- General info -- Card: nVidia Geforce 6600/GT Architecture: NV43 A4 PCI id: 0xf1 GPU clock: 300.857 MHz Bustype: AGP (BR02) -- Pipeline info -- Pixel units: 2x4 (11b) Vertex units: 3x1 (111b) HW masked units: None SW masked units: None -- Memory info -- Amount: 128 MB Type: 128 bit DDR3 Clock: 899.999 MHz -- Sensor info -- Sensor: GPU Internal Sensor GPU temperature: 52C Fanspeed: 98.0% -- VideoBios information -- Version: 05.43.02.64.00 Signon message: ASUS N6600GT VGA BIOS Version 5.43.02.64.AS03 Performance level 0: gpu 300MHz/memory 900MHz/1.30V/100% Performance level 1: gpu 500MHz/memory 900MHz/1.40V/100% VID mask: 3 Voltage level 0: 1.30V, VID: 0 Voltage level 1: 1.40V, VID: 3
02:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation NV43 [GeForce 6600 GT] (rev a2) (prog-if 00 [VGA])
Subsystem: ASUSTeK Computer Inc. Unknown device 81c6
Flags: bus master, 66MHz, medium devsel, latency 248, IRQ 20
Memory at e8000000 (32-bit, non-prefetchable) [size=16M]
Memory at d0000000 (32-bit, prefetchable) [size=256M]
Memory at e9000000 (32-bit, non-prefetchable) [size=16M]
[virtual] Expansion ROM at ea000000 [disabled] [size=128K]
Capabilities: [60] Power Management version 2
Capabilities: [44] AGP version 3.0
Provozuji ji bez problému na frekvencích 560/1200MHz, jádro při větší frekvenci dělá artefakty a pamětem už víc nastavit nejde.
Při 100% otáčkách docela hučí, ale při nastavení na 98% ztichne a na teplotě se to nijak neprojeví.
Původní takty (500/900): okolo 7000FPS
Přetaktovaná (560/1200): okolo 9000FPS
Dokument vytvořil: Limoto, 14.10.2007 11:44 | Poslední úprava: Limoto, 27.2.2011 15:09 | Historie změn | Zobrazeno: 1531×
Tiskni
Sdílej: