Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
lspci 01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation NV34 [GeForce FX 5200] (rev a1)
sudo apt-get install nvidia-glxStažení ovladače z http://www.nvidia.com/object/linux.html Ve většině případů není žádný problém s instalací. Postup pouze spuštěním uvedeného ovladače. V Gentoo
/etc/make.conf VIDEO_CARDS="nvidia"
/etc/portage/package.mask >=x11-drivers/nvidia-drivers-174.00A pokud se při aktualizaci nenainstalujou samy, tak použít
emerge -va x11-drivers/nvidia-drivers
Fedora
Karta je zastaralá. Oficiální podpora od výrobce je pouze v podobě tzv. Legacy driveru (ver. 173.14.xx). Ten ovšem přestává být binárně kompatibilní s novějšími jádry a Xorg serverem (/usr/lib/xorg/modules/extensions/libglx.so: undefined symbol: LoadExtension), proto byl z repositářů RPMFusion pro F21 a vyšší odstraněn. Jediné řešení je použít volně dostupný Nouveau ovladač, který funguje out-of-box.
/etc/portage/package.keywords sys-power/nvclock **NVCLOCK zobrazuje GPU Clock: 249.750 MHz Memory Clock: 330.750 MHz A můžete začít pomale taktovat. Doporučuji kontrolovat teplotu moje karta nemá sensor, takže ručně. Dobře se dá kontrolovat FPS pomocí
glxgears
. Já jsem se dostal na takty GPU: 350 MHz a Memory: 450 MHz, ale já mám na kartě pasiv a na něm větráček, takže teplota se drží dobře.
Dokument vytvořil: MiJa, 15.12.2003 08:24 | Poslední úprava: Grunt, 7.2.2015 20:49 | Další přispěvatelé: HrabalVojta, David Heidelberg | Historie změn | Zobrazeno: 3955×
Tiskni
Sdílej: