Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ovladače jsou v mainline v rozumném stavu až od verze jádra 3.2 (Testováno na 3.2.0-rc4+).
V této verzi byla chyba v I2C kódu. Tu opravuje záplata:
http://article.gmane.org/gmane.comp.video.linuxtv.scm/11655/match=ttusb2_msg
Nyní používaný s jádrem 3.4.4, již bez jakýchkoliv úprav.
Při kompilaci jádra volba CONFIG_DVB_USB_TTUSB2=m
. Driver je rozeznaný a nahraný automaticky při enumeraci USB zařízení. Ruční zavedení modprobe dvb_usb_ttusb2
S výše uvedenou konfigurací testováno v síti UPC, nyní i s CI adaptérem (podpora od verze jádra 3.2). DVB-C chodí spolehlivě i s plnou podporou HD kanálů. Dálkové ovládaní je rovnou registrované jako HID zařízení a základní klávesy (kurzory, čísla, hlasitost) jsou přímo použitelné ve všech aplikacích, speciální klávesy jsou korektně mapované na ekvivalentní označení akcí v jádře.
Pro jednoduché testování použito VLC
vlc dvb-c:// :dvb-adapter=0 :dvb-frequency=658000000 :dvb-srate=6900000 :dvb-modulation=64 :file-caching=300 --program=2
Pro každodenní nasazení pak s MythTV verze 0.24.1
Driver vykazuje na mé sestavě potíž, pokud se použije suspend to RAM a při odpojení adaptéru v době, kdy je nějakým programem používaný.
Celkově jsem však s volbou velmi spokojený.
Update: Podle testů Luďka Hrbka mají pod Linuxem CI moduly Technisat od Licy s CT-3650 potíže. Moduly Smit CI i CI+ od Licy i přímo UPC chodí v pořádku.
Dokument vytvořil: Pavel Píša, 2.1.2012 23:58 | Poslední úprava: Pavel Píša, 13.8.2012 20:42 | Historie změn | Zobrazeno: 1829×
Tiskni
Sdílej: