Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Ovladač: | v jádře |
------------------------------
Stáhnout balík speedtouchconf ze sourceforge :
http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=68502
a rozbalit:
[#bash] tar -xvzf speedtouchconf-verze.tar.gz
poté nakopírovat firmware speedtouch modemu do adresáře, kam jste rozbalili balík. Buď nakopírujete alcaudsl.sys z windows, nebo stáhnete firmware z této stránky:
http://www.speedtouchdsl.com/support.htm
A dále už jen spustíte sh scritp
[#bash] ./speedtouchconf.sh
odpovíte na pár otázek (vpi je u českého telecomu 8 a to druhé 48) a modem by se měl nainstalovat. Pokud bude instalace úspěšná, zeptá se vás nakonec script na to, zda má automaticky spouštět připojení při startu systému.
pokud budete mít i po této instalaci problém se zobrazením webových stránek, zkuste zda máte odezvu z ip address. (například seznam má ip 212.80.76.3)
[#bash] ping 212.80.76.3
pokud máte ping, ale přesto se vám v prohlížeči nezobrazují stránky, máte špatně nastavené jmenné servery (dns servery). Ty se nastavují v /etc/resolv.conf . Ten by měl obsahovat něco takového (nastavení pro český telecom, jiné určitě najdete na stránkách svého poskytovatele)
domain telecom nameserver 194.228.2.1 nameserver 194.228.41.113
no a potom už by mělo vše fungovat.
Dokument vytvořil: Samuel, 11.9.2003 23:00 | Poslední úprava: Redakce, 27.2.2011 15:07 | Další přispěvatelé: Biňďa | Historie změn | Zobrazeno: 1191×
Tiskni
Sdílej: