Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Pokud jste Vítězslav Válka, přihlaste se a bude vám zobrazena vaše domovská stránka.
Přezdívka: zager
Moje domovská stránka: http://vitavalka.cz
O mně: Mám na triku logo Ábíčka a firemní design společnosti Stickfish, v oblasti webdesignu se pohybuji někdy od února roku 1999. S Linuxem jsem došel do styku nedlouho potom. Mám za to, že první, co jsem viděl, byl RedHat a na něm běžící XMMS. Sám jsem jako první distribuci instaloval, pokud si vzpomínám, RedHat 5.0. Od té doby jsem se snažil na Linux přejít kompletně, realita však byla krutá. Takže jsem při práci s grafikou vždycky spadnul zpátky do Windows. Záchranou a dopingovou injekcí mi byl v těch dobách Mac, kterým se dobíjím i dnes ve formě Mac mini. Od prvního ledna 2007 jsem však kompletně přešel na Ubuntu a byl jsem spokojen do chvíle než jsem jako šéf fotobanky Pixmac přešel na Mac OS X od Apple.
Rok narození: 1980
Bydliště: Praha
Země: Česká republika
Linux používám od roku: 1999
Patička: Webdesign a grafika, to je můj život na vitavalka.cz
Datum registrace: 14. 1. 2004
Skóre: 23