Stanislav Fort, vedoucí vědecký pracovník z Vlčkovy 'kyberbezpečnostní' firmy AISLE, zkoumal dopady Anthropic Mythos (nový AI model od Anthropicu zaměřený na hledání chyb, který před nedávnem vyplašil celý svět) a předvedl, že schopnosti umělé inteligence nejsou lineárně závislé na velikosti nebo ceně modelu a dokázal, že i některé otevřené modely zvládly v řadě testů odhalit ve zdrojových kódech stejné chyby jako Mythos (například FreeBSD CVE-2026-4747) a to s výrazně nižšími provozními náklady.
Federální návrh zákona H.R.8250 'Parents Decide Act', 13. dubna předložený demokratem Joshem Gottheimerem a podpořený republikánkou Elise Stefanik coby spolupředkladatelkou (cosponsor), by v případě svého schválení nařizoval všem výrobcům operačních systémů při nastavování zařízení ověřovat věk uživatelů a při používání poskytovat tento věkový údaj aplikacím třetích stran. Hlavní rozdíl oproti kalifornskému zákonu AB 1043 a kolorádskému SB26-051 je ten, že federální návrh by platil rovnou pro celé USA.
Qwen (čínská firma Alibaba Cloud) představila novou verzi svého modelu, Qwen3.6‑35B‑A3B. Jedná se o multimodální MoE model s 35 miliardami parametrů (3B aktivních), nativní kontextovou délkou až 262 144 tokenů, 'silným multimodálním vnímáním a schopností uvažování' a 'výjimečnou schopností agentického kódování, která se může měřit s mnohem rozsáhlejšími modely'. Model a dokumentace jsou volně dostupné na Hugging Face, případně na čínském Modelscope. Návod na spuštění je už i na Unsloth.
Sniffnet, tj. multiplatformní (Windows, macOS a Linux) open source grafická aplikace pro sledování internetového provozu, byl vydán ve verzi 1.5. V přehledu novinek je vypíchnuta identifikace aplikací komunikujících po síti.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 15.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Současně se SUSECON 2026 proběhne příští čtvrtek v Praze také komunitní Open Developer Summit (ODS) zaměřený na open source a openSUSE. Akce se koná ve čtvrtek 23. 4. (poslední den SUSECONu) v Hilton Prague (místnost Berlin 3) a je zcela zdarma, bez nutnosti registrace na SUSECON. Na programu jsou témata jako automatizace (AutoYaST), DevOps, AI v terminálu, bezpečnost, RISC-V nebo image-based systémy. Všichni jste srdečně zváni.
Český úřad zeměměřický a katastrální zavedl u anonymního nahlížení do katastru nemovitostí novou CAPTCHA ve formě mapové puzzle: nepřihlášení uživatelé musí nově správně otočit devět dlaždic v 3x3 poli tak, aby dohromady daly souvislý obrázek výseče reálné mapy, přičemž na to mají pouze jeden časově omezený pokus. Test je podle uživatelů i odborníků příliš obtížný a na sociálních sítích pochopitelně schytává zaslouženou kritiku a
… více »Byla vydána verze 1.95.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Mozilla prostřednictvím své dceřiné společnosti MZLA Technologies Corporation představila open-source AI klienta Thunderbolt. Primárně je určený pro firemní nasazení.
Firma Cal.com oznámila, že přesouvá svůj produkční kód z otevřeného do uzavřeného repozitáře z důvodu bezpečnostního rizika umělé inteligence, která prý dokáže vyhledávat a zneužívat zranitelnosti rychleji, než by je jejich vývojářský tým stíhal opravovat. Zároveň zveřejnila samostatnou, open-source verzi Cal.diy pod licencí MIT, ovšem bez řady původních funkcí. O tom, zda je toto opatření rozumné, existují pochyby. … více »
| Verze: | 2009/02/02 |
| Adresa: | http://www.makovec.eu/pub/drivers/scsi/promise_ .. |
01:00.0 RAID bus controller: Promise Technology, Inc. Device 3781 Subsystem: Promise Technology, Inc. Device 3781 Control: I/O+ Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B- DisINTx- Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- < TAbort- < MAbort- >SERR- < PERR- INTx- Latency: 0, Cache Line Size: 32 bytes Interrupt: pin A routed to IRQ 10 Region 0: I/O ports at bc00 [size=128] Region 2: I/O ports at b800 [size=256] Region 3: Memory at fbcff000 (32-bit, non-prefetchable) [size=4K] Region 4: Memory at fbcc0000 (32-bit, non-prefetchable) [size=128K] Region 5: Memory at fbcfc000 (32-bit, non-prefetchable) [size=8K] Expansion ROM at fbc80000 [disabled] [size=256K] Capabilities: [50] Power Management version 2 Flags: PMEClk- DSI+ D1+ D2- AuxCurrent=0mA PME(D0-,D1-,D2-,D3hot-,D3cold-) Status: D0 PME-Enable- DSel=0 DScale=0 PME- Capabilities: [70] Express (v1) Legacy Endpoint, MSI 00 DevCap: MaxPayload 256 bytes, PhantFunc 0, Latency L0s <64ns, L1 <1us ExtTag- AttnBtn- AttnInd- PwrInd- RBE- FLReset- DevCtl: Report errors: Correctable- Non-Fatal- Fatal- Unsupported- RlxdOrd+ ExtTag- PhantFunc- AuxPwr- NoSnoop+ MaxPayload 128 bytes, MaxReadReq 512 bytes DevSta: CorrErr- UncorrErr+ FatalErr- UnsuppReq+ AuxPwr- TransPend- LnkCap: Port #0, Speed 2.5GT/s, Width x4, ASPM L0s L1, Latency L0 <128ns, L1 <2us ClockPM- Suprise- LLActRep- BwNot- LnkCtl: ASPM Disabled; RCB 64 bytes Disabled- Retrain- CommClk- ExtSynch- ClockPM- AutWidDis- BWInt- AutBWInt- LnkSta: Speed 2.5GT/s, Width x4, TrErr- Train- SlotClk- DLActive- BWMgmt- ABWMgmt- Capabilities: [94] SATA HBA > Capabilities: [100] Advanced Error Reporting > Capabilities: [140] Virtual Channel > Capabilities: [160] Device Serial Number 01-00-00-00-02-00-00-00 Capabilities: [170] Power Budgeting >
From b32bfc06aefab61acc872dec3222624e6cd867ed Mon Sep 17 00:00:00 2001
From: Romain Degez /romain.degez@gmail.com/
Date: Fri, 11 Jul 2014 18:08:13 +0200
Subject: [PATCH] ahci: add support for the Promise FastTrak TX8660 SATA HBA (ahci mode)
Add support of the Promise FastTrak TX8660 SATA HBA in ahci mode by
registering the board in the ahci_pci_tbl[].
Note: this HBA also provide a hardware RAID mode when activated in
BIOS but specific drivers from the manufacturer are required in this
case.
Signed-off-by: Romain Degez /romain.degez@gmail.com/
Tested-by: Romain Degez /romain.degez@gmail.com/
Signed-off-by: Tejun Heo /tj@kernel.org/
Cc: stable@vger.kernel.org
---
drivers/ata/ahci.c | 1 +
1 files changed, 1 insertions(+), 0 deletions(-)
diff --git a/drivers/ata/ahci.c b/drivers/ata/ahci.c
index dae5607..4cd52a4 100644
--- a/drivers/ata/ahci.c
+++ b/drivers/ata/ahci.c
@@ -456,6 +456,7 @@ static const struct pci_device_id ahci_pci_tbl[] = {
/* Promise */
{ PCI_VDEVICE(PROMISE, 0x3f20), board_ahci }, /* PDC42819 */
+ { PCI_VDEVICE(PROMISE, 0x3781), board_ahci }, /* FastTrak TX8660 ahci-mode */
/* Asmedia */
{ PCI_VDEVICE(ASMEDIA, 0x0601), board_ahci }, /* ASM1060 */
--
1.7.1
Dokument vytvořil: Michal Makovec, 4.2.2011 13:21 | Poslední úprava: Michal Makovec, 19.2.2015 16:12 | Historie změn | Zobrazeno: 21414×
| Verze | Datum | Popis změn |
|---|---|---|
| 2009/02/02 | 19.2.2015 16:12 | Patch AHCI |
| 2009/02/02 | 6.1.2014 02:55 | oprava url |
| 2009/02/02 | 4.2.2011 13:21 | Počáteční revize dokumentu |
Tiskni
Sdílej: