abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: postgre, vytvoření prvního uživatele

    18.7.2006 20:01 Redboy
    postgre, vytvoření prvního uživatele
    Přečteno: 686×
    mám problém s přihlášením do phpPgAdminu

    vytvořím usera
    postgres@host:$ createuser -P pepa
    Vložte heslo nového uživatele: 
    Zadejte znova:
    Měl by mít nový uživatel právo vytvářet databáze? (y/n) y
    Měl by mít nový uživatel právo vytvářet další nové uživatele? (y/n) y
    CREATE USER
    
    avšak phpPgAdmin 3.5.2 hlásí Přihlášení selhalo

    Odpovědi

    18.7.2006 20:10 kolmis
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postgre, vytvoření prvního uživatele
    A v konzoli se k db přihlásíš ?

    psql -U pepa
    18.7.2006 20:20 redboy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postgre, vytvoření prvního uživatele
    postgres@host:/home/root$ psql -U root
    psql (pg_wrapper): No database specified
    
    18.7.2006 20:27 kolmis
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postgre, vytvoření prvního uživatele
    Databázi máš vytvořenou ?

    Jinak zkus

    su postgres

    psql template1

    nebo

    psql -U pepa template1
    18.7.2006 20:46 redboy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postgre, vytvoření prvního uživatele
    postgres@host:/home/root$ createdb -O pepa jozkova
    CREATE DATABASE
    
    postgres@host:/home/root$ psql -U pepa
    psql (pg_wrapper): No database specified
    
    postgres@host:/home/root$ psql -U pepa jozkova
    psql: FATAL:  IDENT authentication failed for user "pepa"
    
    
    18.7.2006 20:34 Messa | skóre: 39 | blog: Messa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postgre, vytvoření prvního uživatele
    Přihlášení selhalo není příliš vypovídající... Poslouchá postgres i přes TCP? (ověřit přes netstat -ntpl)

    Mimochodem, měl jsem problém s tím, že se createuser sice tázal na (y/n), ale ve skutečnosti chtěl (a/n), takže, než jsem na toto přišel, se mi nepovedlo vytvořit uživatele s patřičnými právy.
    18.7.2006 20:55 redboy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postgre, vytvoření prvního uživatele
    zkusil jsem odpovídat a misto y ale asi ani to ne
    postgres@host:/home/root$ createuser boss  -P
    Vložte heslo nového uživatele:
    Zadejte znova:
    Měl by mít nový uživatel právo vytvářet databáze? (y/n) a
    Měl by mít nový uživatel právo vytvářet další nové uživatele? (y/n) a
    CREATE USER
    
    postgres@host:/home/root$ psql -U boss
    psql (pg_wrapper): No database specified
    
    a port 5432 je v provozu
    root@host:~# netstat -ntpl | grep 5432
    tcp        0      0 0.0.0.0:5432            0.0.0.0:*            
    LISTEN     3039/postmaster
    
    18.7.2006 21:09 stibi | skóre: 4 | poblíž Opavy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postgre, vytvoření prvního uživatele
    Snažíš se vytvořít usera a DB poprvé ?

    Je to na localu ?

    Je správně nastavený pg_hba.conf ?
    !! konec jihoamerickým telenovelám !!
    18.7.2006 21:33 redboy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postgre, vytvoření prvního uživatele
    Snažíš se vytvořít usera a DB poprvé ?
    ano,mé první pokusy, myslel jsem že to bude jako u mysql, kde po instalaci se dá přihlásit bez hesla
    Je to na localu ?
    na lokální siti, tedy 192.168.0.1 (debian sarge)

    Je správně nastavený pg_hba.conf ?
    použil jsem pg_hba.conf.sample, tak že jsem jej jen přejmenoval na pg_hba.conf
    18.7.2006 21:38 core
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postgre, vytvoření prvního uživatele
    psql (pg_wrapper): No database specified

    takze musis psql zadat nejakou databazi, ke ktere se ma prihlasit, myslim ze to nejde jako u mysql prihlasit "jen tak"

    bud nejakou vytvor pres createdb nebo zkus template1

    18.7.2006 21:44 stibi | skóre: 4 | poblíž Opavy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postgre, vytvoření prvního uživatele
    Měl jsem podobné problémy, jedu na localhostu, takže mi nešlo o bezpečnost.

    # IPv4 local connections:

    local all all trust

    host all all 127.0.0.1/32 trust

    # IPv6 local connections

    local all all trust

    host all all 127.0.0.1/32 trust

    Ten trust znamená že po mě server nebude chtít heslo, po vytvoření usera se všemi právy -> createuser -sdr se trust může zaměnit za password. Vysvětlení jednotlivých nastavení najdeš přímo v souboru...
    !! konec jihoamerickým telenovelám !!
    18.7.2006 21:51 redboy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postgre, vytvoření prvního uživatele
    když zkouším to i s databázi
    postgres@host:/usr/share/postgresql$ psql -U pepa jozkova
    psql: FATAL:  IDENT authentication failed for user "pepa"
    
    databázi jsem přiřadil userovi následovně
    postgres@host:/home/root$ createdb -O pepa jozkova
    CREATE DATABASE
    
    18.7.2006 23:30 Messa | skóre: 39 | blog: Messa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postgre, vytvoření prvního uživatele
    Příkaz psql jozkova provedený pod uživatelem pepa (su pepa) by měl fungovat…
    19.7.2006 01:02 redboy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postgre, vytvoření prvního uživatele
    to bohužel ne,
    root@host:~# su jozko
    Id jozko je neznámé.
    
    cílem je, aby toto fungovalo ve webovém adminu
    19.7.2006 08:04 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postgre, vytvoření prvního uživatele
    Zkus postup, který mám popsaný na své stránce (samozřejmě bez té kompilace :-)). Databáze se v tom mém případě spouští pod uživatelem pgsql, takže pozor na to...
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    19.7.2006 13:07 Messa | skóre: 39 | blog: Messa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: postgre, vytvoření prvního uživatele
    Aha. V tom případě tedy nesouhlasí uživatelé v postgre s uživateli v systému a tudíž nefachá ident. Aby fungovalo spojení přes socket, je nutné v pg_hba.conf změnit ident sameuser na md5.

    Ale phppgadmin by fungovat měl... Nepokouší se také spojit přes socket, místo přes TCP?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.