Byla vydána nová stabilní verze 1.15 (1.15.1147.36) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Z novinek lze zdůraznit možnost nastavení vlastního pozadí okna, přístup k záložkám z hlavního menu, lepší ovládatelnost v režimu celé obrazovky nebo vyřešení problémů se zvukem v HTML5. Nejnovější Vivaldi je postaveno na Chromiu 65.0.3325.183.
Node.js Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 10.0.0 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). Verze 10 se v říjnu stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2021.
Neal Cardwell ze společnosti Google oznámil zveřejnění verze 2.0 nástroje pro testování síťového stacku packetdrill. Jde o souhrnné vydání změn z interního vývoje od roku 2013.
Microsoft na svém blogu oznámil, že správce knihoven pro C++ Vcpkg (VC++ Packaging Tool) lze nově používat také na Linuxu a macOS. Aktuálně je pro Linux k dispozici více než 350 knihoven [reddit].
Byly zveřejněny exploity na Nintendo Switch a platformu Tegra X1: Fusée Gelée a ShofEL2. Jejich zneužití nelze zabránit softwarovou aktualizací. Na druhou stranu exploity umožní na Nintendo Switch snadno a rychle nainstalovat Linux, viz. ukázka na YouTube. Jenom je potřeba sáhnout na hardware.
Byla vydána verze 2.12.0 QEMU (Wikipedie). Přispělo 204 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn. Řešeny jsou také bezpečnostní chyby Meltdown a Spectre.
Google zveřejnil seznam 1 264 studentů přijatých do letošního Google Summer of Code. Přehled projektů, studentů, 212 organizací a mentorů je k dispozici na stránkách GSoC.
Oracle vydal verzi 1.0 univerzálního virtuálního stroje GraalVM, který umožňuje běh programů napsaných v jazycích založených na JVM, JavaScript, LLVM bitcode a experimentálně Ruby, R a Python.
Julia Evans pomocí svých kreslených obrázků proniká do Linuxu a informačních technologií. Vedle ucelených zinů publikuje také jednotlivé kreslené obrázky (RSS).
Jordi Sanfeliu vydal verzi 1.0.0 svého unixového jádra Fiwix (Wikipedie) určeného také pro výuku operačních systémů. Dle článku na OSNews na něm začal pracovat již před více než dvaceti lety. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT. Stáhnout a vyzkoušet lze živou disketu nebo CD s GNU/Fiwixem.
ifconfig
má eth0 podporu pro multicast.console# show ip igmp snooping groups Vlan IP Address Querier Ports ------ ------------------------ ------- ----------------------------------- 1 224-239.255|127.0.1 No e24V tcpdumpu stroje žádajícího stream vidím na začátku odeslané 3 IGMP report (igmp v2) do požadavané skupiny. Pak už pomocí IGMP nic neposílá ani nic nepřijímá. Switch jej po nastavených 260 sekundách vytimeoutuje (výpis z konzole je prázdný), ale přenos běží v pohodě dál (aby ne, když se evidentně broadcastuje). Otázkou je, na co zapomínám nebo co dělám špatně, že switch takto reaguje? Zkusil jsem různé multicastové adresy, na strojích pro jistotu nastavuju
force_igmp_version
na hodnotu 2, ale stejně nic nezabírá. Poradíte?
Předem díky.
2.1.2. Data Forwarding Rules 3) An unregistered packet is defined as an IPv4 multicast packet with a destination address which does not match any of the groups announced in earlier IGMP Membership Reports. If a switch receives an unregistered packet, it must forward that packet on all ports to which an IGMP router is attached. A switch may default to forwarding unregistered packets on all ports. Switches that do not forward unregistered packets to all ports must include a configuration option to force the flooding of unregistered packets on specified ports.
Nemám s tímto zkušenosti, ale mám dojem, že s vaším požadavkem v podstatě nikdo nepočítá.
Obvyklá situace je, že vysílající stroj je od zbytku sítě oddělen multicastovým směrovačem. Ono totiž kdybyste měl všude jen hloupé switche, tak naopak by bylo žádoucí, aby multicast brodcastovaly. Problém chytrých switchů je, že nemohou vědět, jestli chcete sparse nebo dense režim multicastu. Proto taky existuje protokol PIM, kterým se domlouvá vysílatel s nejbližším multicastovým routerem. IGMP je určené pro řízení komunikace mezi příjemci a routery.
Osobně bych se na IPv4 multicast vykašlal a řešil jej jenom v IPv6, kde to funguje (IMHO) rozumněji.
Tiskni
Sdílej: