abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 24.04.28 s kódovým názvem Time After Time svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) a nová verze 7.24.0 souvisejícího frameworku MLT Multimedia Framework. Nejnovější Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:33 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:22 | Zajímavý článek

    V aktuálním příspěvku na blogu počítačové hry Factorio (Wikipedie) se vývojář s přezývkou raiguard rozepsal o podpoře Linuxu. Rozebírá problémy a výzvy jako přechod linuxových distribucí z X11 na Wayland, dekorace oken na straně klienta a GNOME, změna velikosti okna ve správci oken Sway, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:11 | Nová verze

    Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi #171 (2024.04). Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    27.4. 17:44 | Nová verze

    Společnost Epic Games vydala verzi 5.4 svého proprietárního multiplatformního herního enginu Unreal Engine (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.4. 17:11 | Nová verze

    Byl vydán Nextcloud Hub 8. Představení novinek tohoto open source cloudového řešení také na YouTube. Vypíchnout lze Nextcloud AI Assistant 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    26.4. 13:33 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 12.0, programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností. Krom tradiční nadílky oprav přináší nový systém správy ladících bodů, nový způsob definice tříd, prostor pro objekty, které nemusí procházet GC a mnoho dalšího.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 9
    26.4. 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 45
    25.4. 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    25.4. 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    KDE Plasma 6
     (75%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
    Celkem 878 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: Problém se zaznamenáváním a přehráváním MIDI

    Barbucha.eu avatar 15.5.2010 20:24 Barbucha.eu | skóre: 23 | Chrást u Plzně
    Problém se zaznamenáváním a přehráváním MIDI
    Přečteno: 942×
    Nemá náhodou někdo zkušenosti se záznamem hudby v Linuxu? Řekl jsem si, že zkusím v Linuxu rozchodit klávesy M-Audio Keystation 49e pod Debianem (Lenny). Bohužel problém je v tom, že klávesy jsou podporované, takže jediné, na co jsem narazil, je, že klávesy stačí připojit a hotovo. Pochopitelně mám opět - zdá se - specifickou konfiguraci.

    Základním problémem je, že navíc mám zvukovou kartu Creative Labs SB Live! Ta obsahuje hardwareový syntetizátor, který neumím vyzkoušet.

    Nainstaloval jsem si program Rosengarden, kterým by mělo jít hudbu zaznamenávat. Ovšem jediný program s to přehrát MIDI je Totem, který ke všemu (soudě podle sluchu) hraje na syntetizátoru softwareovém. Program Rosengarden je němý. Záznam z kláves nefunguje.

    Hlavní problém je v tom, že nejsem schopen určit, jestli i k mému počítači stačí klávesy připojit.

    Takže problém je především s hardware vstupním a pak výstupním. V prvé řadě bych potřeboval najít metodu, abych zjistil, zda vůbec počítač zachytává stisky kláves. A pak bych potřeboval zjistit, jak donutit přehrávání souborů MID na tom správném syntetizátoru. To poslední - záznam a přehrávání v Rosengarden - se snad pak už podá.

    (Vstupní i výstupní zařízení v Rosengardenu vidím, mohu je vybrat, ale nezaznamenám žádnou notu ani neuslyším již existující záznam. Alsamixer pracuje se zařízením SB Live 5.1. Takže chyba je nejšpíše v nastavení.)
    Co Bůh rozbil, člověk neopravuj!

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    16.5.2010 09:24 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se zaznamenáváním a přehráváním MIDI
    Creative Labs SB Live! Nemá HW syntetizátor. (Mám ji a vím o čem mluvím)

    Měl jsem kartu do ISA slotu co měla HW syntetizátor ta se chovala úplně normálně jako MPU401 takže stačilo pouze posílat řídící signály na MPU401 a ona hrála sama.

    Jinak klávesy stačí připojit do příslušného konektoru MIDI a mět nahrán příslušný ovladač pro ovládání MIDI portu (je to vlastně normální seriový port s proudovou smyčkou) takže stačí s toho portu pouze číst.

    Takže pokud v rosegardenu vybereš příslušný port tak by to mělo nahrávat - zaznamenávat noty.

    Pro přehrávání já používám timidity spuštěný jako server tj vytvoří se midi zařízení které rosegarden vidí a výstup musíš na něj přesměrovat.

    PS. Teď jsem se díval ty klávesy nemají MIDI konektor pouze USB takže máš nahraný příslušné moduly - viz lspci a nesnažíš se číst z MIDI vstupu ze zvukovky a proto ti to nenačte žádnou událost?

    16.5.2010 09:41 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se zaznamenáváním a přehráváním MIDI
    PS2.

    Jsem se díval na detail těch kláves tak mají MIDI OUT takže pokud je máš připojené přes MIDI OUT není co řešit na počítači musíš mít podporované zařízení co umí komunikovat - přes konektor MIDI OUT se klávesy nenapájí takže musíš mít připojený i zdroj. (Ke konektorům MIDI můžeš připojit jakékoliv zařízení nezáleží na OS a HW každé zařízení musí umět základní příkazy note on note off atd..)

    Pokud je máš připojené přes USB tak v klávesách musí být podporovaný převodník na USB a musíš mít v linuxu nahrán příslušný modul - viz: lsmod pro kontrolu zda se nahrál.
    Barbucha.eu avatar 16.5.2010 23:02 Barbucha.eu | skóre: 23 | Chrást u Plzně
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se zaznamenáváním a přehráváním MIDI
    Jestli tomu dobře rozumím, tak přes konektor MIDI OUT (klasický pětikolík) mohu připojit klávesy k čemukoliv, tedy i k té zvukové kartě? (Bohužel ke klávesám byl jen USB kabel a používání konektoru MIDI OUT je mi značně zatřeno.) Přes tento výstup se tedy posílají povely z klaviatury?
    Co Bůh rozbil, člověk neopravuj!
    17.5.2010 07:07 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se zaznamenáváním a přehráváním MIDI
    Pohledejte si něco o MIDI.

    MIDI je rozhraní přes které se posílají nebo přijímají příkazy.

    Ten kulatý konektor je vlastně com port s proudovou smyčkou.

    Aby to mohl pc přijímat musí mít nějaký převodník, většinou byly na zvukovkách na gameportu ovšem pouze v TTL úrovních takže byl nutný přizpůsobovací obvod a samozřejmě kulatý konektor.

    Připojení přes to USB je pomalu to stejné ale převodníček je už v klávesách teď jde o to jaký převodník v těch klávesách je zda pro linux pro něj existuje ovladač.

    Takže to chce klávesy připojit a mrknout do logů zda se tam něco zapsalo a kouknout do /dev/* zda se tam vytvořilo nějaké zařízení co tam nebylo.

    MIDI převodník z Joystick portu

    16.5.2010 10:42 vencas | skóre: 32
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se zaznamenáváním a přehráváním MIDI
    Jestli Keystation používá obyčejné (myslím že dokonce standardní) MIDI přes USB, tak by to mělo chodit jen připojením kabelu. Výpis z dmesg napoví, zda bylo zařízení správně detekováno. Jak už psáno, je třeba mít klávesy ve zdroji a zapnuté; některé M-Audio masterkeyboardy se napájejí přímo kabelem z gameportu (ale to pak mají gameportový konektor), možná i přes USB ano, ale určitě ne ty, které v sobě mají syntetizér, což je i tvůj případ.

    Některé verze SB Live! hw syntetizér skutečně obsahují (měl jsem ho a používal), dalo by se to poznat pohledem na desku, zda je tam příslušný chip (jestli je to PCI).

    Pro základní vyzkoušení syntetizéru doporučuju program pmidi, který s parametrem -l vypíše dostupné MIDI OUT porty. Bude tam (možná) ten SB Live! a měl by tam být i Keystation, pokud je zdárně připojen.

    Totem téměř jistě přehrává přes timidity, což je podle mě příšerný program (šum, vytížení CPU, latence), na vašem místě bych timidity odinstaloval nebo zastavil. Máte-li hw syntetizér na SB Live! nebo v M-Audio klávesách, bude akorát překážet.

    Rosegarden má nastavení vstupů/výstupů (přijde mi) trochu neintuitivní. Ve Studio/Správa zařízení MIDI je třeba přiřadit vstupní a výstupn ízařízení Rosegardenu k vstupům a výstupům MIDI systému. Pomocí pmidi zjistěte, pod jakým názvem se hlásí Keystation, a přiřaďte toto zařízení ke všem vstupům a výstupům Rosegarden. (defaultně tam je myslím jen "General MIDI device" atp). Po stisknutí nahrávání by se mělo začít normálně nahrávat do aktuální stopy.

    Jo, ještě doporučuju ve Studio/Upravit filtry MIDI nastavit ignorování všech THRU událostí; mně jinak po stisku klávesy (na externím stage piánu se syntetizérem) posílal Rosegarden událost zpět do keyboardu, takže ten zvuk se syntetizoval při každém stisku nadvakrát a znělo to divně.
    16.5.2010 14:41 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se zaznamenáváním a přehráváním MIDI
    Některé verze SB Live! hw syntetizér skutečně obsahují (měl jsem ho a používal), dalo by se to poznat pohledem na desku, zda je tam příslušný chip (jestli je to PCI).

    Nevím u Live by neměl být HW u žádné karty, u starých HW byl a dokonce nějaké karty měly sloty na RAM moduly do kterých se nahrávaly vzorky zvuků. HW u SB je akorát u některých zvukovek, problém je v tom že u creativu není kolikrát poznat co je to za zvukovku protože pod jedním názvem se prodávaly různé modely osazené různými čipy a podobně..... Takže fakt kouknout přímo na desku co jsou tam za čipy.

    Totem téměř jistě přehrává přes timidity, což je podle mě příšerný program (šum, vytížení CPU, latence), na vašem místě bych timidity odinstaloval nebo zastavil. Máte-li hw syntetizér na SB Live! nebo v M-Audio klávesách, bude akorát překážet.

    Timidity není špatný na mém 64b OS s fedorou taky nehrál dobře a zatěžoval CPU na 100% ovšem stačilo si přeložit stejnou verzi ze zdrojáků a najednou to běhalo OK a pokud nahrajeme pěkné vzorky..... Samozřejmě netvrdím že nejsou lepší programy ale mě timidity vyhovuje.

    Samozřejmě není nad pořádný HW syntetizér.

    Řešení 1× (Barbucha.eu (tazatel))
    16.5.2010 15:15 vencas | skóre: 32
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se zaznamenáváním a přehráváním MIDI
    Možná jsem napsal hloupst, že to jde poznat podle chipu. Emu10k1 je nejspíš na všech, a syntetizér u některých modelů asi jen nezapojili (SB Live! na Wikipedii).

    Ještě k prvnímu postu: IIRC aby SB něco syntetizoval (místo ticha), musel se mu nahrát soundfont -- dodával se na CD myslím ve 3 variantách podle velikosti vzorků (sample rate?), mělo to ve jménu 1M, 2M 4M nebo nějak tak, přípona sf. Nahrání do paměti karty obstaral program sfxload, v debianu v balíku awesfx. Soundfonty lze kdyžtak stáhnout z webu (hammersound nebo jak se ta sita jmenovala).
    16.5.2010 16:10 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se zaznamenáváním a přehráváním MIDI
    Právě že čip Emu10k1 není na všech kartách a třeba na mé je místo tohoto čipu použit CA0106-DAT.

    A přitom se to prodávalo pod stejným označením jak ty s tím emu....

    Tak stejně vím o těch audigy některé měly čipy emu a některé ne a přitom se prodávaly pod stejným označením atd....
    Barbucha.eu avatar 26.3.2011 10:06 Barbucha.eu | skóre: 23 | Chrást u Plzně
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se zaznamenáváním a přehráváním MIDI
    Tehdy jsem přesně nevěděl, o co jde, a tak jsem odpověď ne přesně pochopil. Ale chyba byla opravdu v tom, že hardwareový syntetizátor neobsahuje žádné vzorky. Takže chodí to dobře, ale nehraje to. To, na co jsem tehdy nepřišel, bylo právě to, že si člověk musí opatřit (třeba stáhnout z internetu) tzv. sound fonty - soubory s příponou SF nebo SF2 a ty utilitou asfxload nechat jednoduše zavést: asfxload font.sf2

    Pak už vše funguje ausgecajchnet.
    Co Bůh rozbil, člověk neopravuj!
    Barbucha.eu avatar 16.5.2010 23:03 Barbucha.eu | skóre: 23 | Chrást u Plzně
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se zaznamenáváním a přehráváním MIDI
    Co to vlastně znamená, že klávesy mají v sobě syntetizér?
    Co Bůh rozbil, člověk neopravuj!
    17.5.2010 07:09 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se zaznamenáváním a přehráváním MIDI
    To jsou klávesy co hrají samy :-)

    Syntetizér převádí příkaz MIDI na zvuk.
    Barbucha.eu avatar 23.5.2010 22:17 Barbucha.eu | skóre: 23 | Chrást u Plzně
    Rozbalit Rozbalit vše Stále se nejsem s to zorientovat
    Zatím jsem opustil klávesy a soustředím se na zvukovou kartu. Je zajímavé, že Totem mi hraje, ale údajně by měl tentýž MID-soubor přehrád i program pmidi. Zkusil jsem jak je psáno v návodu. Nejprve moduly:
    # lsmod|grep synth
    snd_emu10k1_synth       5664  0 
    snd_emux_synth         27936  1 snd_emu10k1_synth
    snd_seq_virmidi         4896  1 snd_emux_synth
    snd_seq_midi_emul       5376  1 snd_emux_synth
    snd_emu10k1           115200  2 snd_emu10k1_synth
    snd_util_mem            4032  2 snd_emux_synth,snd_emu10k1
    snd_hwdep               6212  2 snd_emux_synth,snd_emu10k1
    snd_seq                41456  9 snd_emux_synth,snd_seq_virmidi,snd_seq_midi_emul,snd_seq_dummy,snd_seq_oss,snd_seq_midi,snd_seq_midi_event
    snd_seq_device          6380  8 snd_emu10k1_synth,snd_emux_synth,snd_emu10k1,snd_seq_dummy,snd_seq_oss,snd_seq_midi,snd_rawmidi,snd_seq
    snd                    45636  15 snd_emux_synth,snd_seq_virmidi,snd_emu10k1,snd_ac97_codec,snd_pcm_oss,snd_mixer_oss,snd_pcm,snd_hwdep,snd_seq_oss,snd_rawmidi,snd_seq,snd_timer,snd_seq_device
    Potředbné moduly jsou zřejmě nahrány. Vypsal jsem si zařízení:
    # pmidi -l
     Port     Client name                       Port name
     14:0     Midi Through                      Midi Through Port-0
     16:0     SB Live 5.1                       EMU10K1 MPU-401 (UART)
     17:0     Emu10k1 WaveTable                 Emu10k1 Port 0
     17:1     Emu10k1 WaveTable                 Emu10k1 Port 1
     17:2     Emu10k1 WaveTable                 Emu10k1 Port 2
     17:3     Emu10k1 WaveTable                 Emu10k1 Port 3
    (Timidity patrně nemám.) Pak by měl příkaz pmidi -p 14:0 soubor.mid přehrád na daném zařízení MID-soubor. Ovšem na žádném zařízení se zvuk nepřehrávál. Program běžel, ale bylo ticho. Když jsem soubor otevřel v Totemu, tak se přehrál.

    Měl bych tedy ještě (nebo spíše prozatím) tři dotazy:
    1. Je možné, aby Totem přehrával soubor ještě na nějakém jiném zařízení, než na těch vypsaných utilitou pmidi?
    2. Má moje zvuková karta sysntetizér?
    3. Opravdu musím z webu stáhnout SF-soubor a natáhnout ho utilitou asfxload? (Používám ALSA)
    Co Bůh rozbil, člověk neopravuj!
    Barbucha.eu avatar 26.5.2010 09:24 Barbucha.eu | skóre: 23 | Chrást u Plzně
    Rozbalit Rozbalit vše Výzkum pokračuje...
    Nakonec jsem jednoduše ALSA-mixerem zjistil, že zařízení, na kterém Totem MID-soubor přehrává je zařízení Wave. Hlasitost zařízení Synth nemá na přehrávání vliv.
    Co Bůh rozbil, člověk neopravuj!
    28.5.2010 13:41 vencas | skóre: 32
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stále se nejsem s to zorientovat
    Proč na -p 14:0?? To je Midi Through, které se routuje bůhvíkam. Přehrajte to na 16 nebo 17:*.

    Aby vám klávesy hrály na blasteru, tak použijte aconnect -iol a potom aconnect 20:0 17:0 pokud máte keyboardy na 20:0 atp.
    23.5.2010 23:46 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se zaznamenáváním a přehráváním MIDI
    Mám MAudio Keystation 88 a je to standardní USB midi, zcela funkční v alse.
    Barbucha.eu avatar 26.5.2010 09:46 Barbucha.eu | skóre: 23 | Chrást u Plzně
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se zaznamenáváním a přehráváním MIDI
    Přiřadil jsem klávesy na všechny vstupy a výstupy. Bohužel stále nic. Přehrávání němé, záznam nulový. Ale příčina je zřejmě v konfiguraci zařízení. Protože moduly jsou načtené a klávesy viditelné.
    $ lspci
    ...
    00:0a.0 Multimedia audio controller: Creative Labs SB Live! EMU10k1 (rev 07)
    00:0a.1 Input device controller: Creative Labs SB Live! Game Port (rev 07)
    ...
    
    $ lsusb
    ...
    Bus 001 Device 009: ID 0a4d:0090 Evolution Electronics, Ltd Keystation 49e Driver
    ...
    
    $ pmidi -l
     Port     Client name                       Port name
     14:0     Midi Through                      Midi Through Port-0
     16:0     SB Live 5.1                       EMU10K1 MPU-401 (UART)
     17:0     Emu10k1 WaveTable                 Emu10k1 Port 0
     17:1     Emu10k1 WaveTable                 Emu10k1 Port 1
     17:2     Emu10k1 WaveTable                 Emu10k1 Port 2
     17:3     Emu10k1 WaveTable                 Emu10k1 Port 3
     20:0     USB Keystation 49e                USB Keystation 49e MIDI 1
    128:0     rosegarden                        record in
    128:2     rosegarden                        external controller
    
    Už nevím, co dál. Mám na ta zařízení, co stačí jen připojit, nějakou smůlu... :-(
    Co Bůh rozbil, člověk neopravuj!
    Barbucha.eu avatar 26.5.2010 10:07 Barbucha.eu | skóre: 23 | Chrást u Plzně
    Rozbalit Rozbalit vše Drobný úspěch
    Nainstaloval jsem Timidity a podařilo se mi alepoň zjistit, jestli události z kláves jsou zachytávány. Jsou. Zadal jsem aconnect port_kláves port_timidity a při stisku klávesy se po nějaké chvilce (cca 0,25 s) ozve zvuk piána.

    Teď už jen zjistit, jak rozezvučet i jiné syntetizéry, než timidity a doufat, že se zbavím oné katastrofální latence. Nicméně mi stále není jasné, kde je tedy zakopán pes v Rosengardenu. Když mu dám výstup na zařízení Timidity, tak už hraje, ale přiřadím-li mu vstupním zařízení klávesy, stisky z kláves nezaznamenává.
    Co Bůh rozbil, člověk neopravuj!
    28.5.2010 13:39 vencas | skóre: 32
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Drobný úspěch
    Latenci dělá timidity, když to půjde na kartu, je odezva okamžitá (z kláves to ani nejde přes CPU).

    28.5.2010 08:48 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se zaznamenáváním a přehráváním MIDI
    Karta ma sound font nahrany v bezne ram pomoci: http://alsa.opensrc.org/index.php/Asfxload

    Latenci lze u bezneho distribucniho jadra snizit pouzitim jackd.

    Vystup z klaves se s syntetizatorem propoji pomoci aconnect. Mam dojem, ze i Rosegarden ma okno s nastavenim vstupne vystupnich portu, jake se nastavuji s aconnect.
    default avatar 28.5.2010 20:27 default | skóre: 22 | Madrid
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se zaznamenáváním a přehráváním MIDI
    Hale. Je to off-topic, ale nedá mi to.

    Máš hardware od M-Audio. Proč ne. Sám toho mám plnej kvartýr. :-D

    Jestli to s muzikou myslíš vážně, pořiď si Mac a máš po problémech. Připojíš a hraješ. Ve standardní výbavě OS X je Garageband. Jestli ti nestačí, pořiď si Logic Express za pár kaček. Já tady pařím Ableton Live a nemám problém.

    Když si doinstaluješ MacPorts získáš navíc GNU/Linux hell zadarmo. :-D Hudba bude ale hrát pořád. :-)

    Ano, zní to útočně, ale je to pravda. MacPorty se díky závislostem co chvíli vyserou. Ale OS X nativní aplikace fungují.
    30.5.2010 17:28 vencas | skóre: 32
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se zaznamenáváním a přehráváním MIDI
    Kup si 3x dražší hardvér (protože je na něm jablko) se systémem kde se open-source "co chvíli vysere". Díky, nechci.
    default avatar 30.5.2010 18:08 default | skóre: 22 | Madrid
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém se zaznamenáváním a přehráváním MIDI
    Kup si 3x dražší hardvér
    To jseš z lacinýho kraje, chlapče… :-D
    se systémem kde se open-source "co chvíli vysere"
    Teď už se to nestává. Ze začátku se MacPorty okdazovaly na FTP třetích stran a ty byly každou chvíli dole. Dneska to mirrorují sami, takže problém již není. Jen jsem si rýpnul. :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.