abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1986 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Jakou bezdrátovou pcmcia kartu s implementací 802.11g ?

    24.2.2006 22:44 Jiří J.
    Jakou bezdrátovou pcmcia kartu s implementací 802.11g ?
    Přečteno: 557×
    Dobrý den, uvažuji o koupi pcmcia siťové karty, která by měla hlavně podporu "raw monitoringu" (rfmon mode) a pracovala i na "géčku" (802.11g), výstup na externí anténu také. V této oblasti nemám rozsáhlé vědomosti a v googlu jsem nenašel jedinou kartu s chipsetem Prism 2/2.5 , která by podporovala i 802.11g. Proto bych se chtěl také zeptat, zda chipset Prism2 může být na síťovce s podporou 802.11g. Případně jaký jiný chipset by byl vhodný a šlapal dobře pod Linuxem (mám FC4).. Podpora ovladačů pro windows není nutná a aby se karta cenově vlezla do 5000Kč.. (max.6000Kč).

    Odpovědi

    27.2.2006 15:43 Jiří J.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou bezdrátovou pcmcia kartu s implementací 802.11g ?
    po zkoušce různých kombinací mi vypadlo to, co jsem čekal (dle jednoho čláku) .. Prism2/2.5 a Prism54 .. viz. http://www.wi-foo.com/phorum//read.php?1,111,116#msg-116Proto pokud bych chtěl kartu 802.11b/g, asi bych musel zvolit jiný chipset.. Máte někdo nějaká doporučení?
    27.2.2006 20:14 Jiří J.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou bezdrátovou pcmcia kartu s implementací 802.11g ?
    Tak to vypadá, že budu asi investovat do dvou karet .. jedna s chipsetem Prism 2/2.5 a druhou Prism54. Je to asi nejpřijatelnější řešení, navíc při současných cenách na trhu se to do 5000 snad vejde..
    27.2.2006 20:26 bman | skóre: 22 | blog: dristy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou bezdrátovou pcmcia kartu s implementací 802.11g ?
    no ja som mal asus pcmcia myslim WL-100G (alebo 107G). ma to ralink rt2500 chipset, takze tam ide b/g aj rfmon. co sa tyka externeho konektora tam normalne nema, ale pod umelohmotnym krytom sa skryva mmcx konektor, takze s trochou snahy sa da dorobit normalny. cena urcite pod 1000czk
    27.2.2006 21:28 Darek | skóre: 11 | blog: darek_blog | Chomutov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou bezdrátovou pcmcia kartu s implementací 802.11g ?
    Jestli se nepletu, tak to neni mmcx, meril jsem to a i vypada jinak, jinak uz bych na ni mel pigtail. Jestli to mate vyzkousene ze to je mmcx, tak dejte vedet. viz.:pic
    Little Falls & Little Valley 2
    27.2.2006 21:39 Jiří J.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou bezdrátovou pcmcia kartu s implementací 802.11g ?
    Děkuji za informaci, ale raději dám přednost chipsetu Prism2 .. hlavně kvůli podpoře různého SW i dostupnosti driverů + kladné zkušenosti mnoha uživatelů (netvrdím, že ralink rt2500 chipset je špatný). Navíc si mohu dvě karty dovolit a z praktického hlediska to přijde mnohem výhodnější, nehledě na to, že druhou kartu v případě řídkého používání mohu půjčovati.
    28.2.2006 00:50 bman | skóre: 22 | blog: dristy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou bezdrátovou pcmcia kartu s implementací 802.11g ?
    tak asi to fakt nie je mmcx, skor mozno U.FL take ako vacsinou na minipci wifi...
    27.2.2006 23:44 Thunder.m | skóre: 35 | blog: e17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou bezdrátovou pcmcia kartu s implementací 802.11g ?
    Atheros AR5006X spolu s minipci redukcí, ovladače madwifi-ng.
    1.3.2006 16:37 Jiří J.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou bezdrátovou pcmcia kartu s implementací 802.11g ?

    Tak mě ještě čeká dilema .. sehnal jsem trochu parametrů, nevím však zda jsou pravdivé (ono.. výrobci si rádi něco připočtou)..

    WNC CB9-EXT CardBus 802.11a/b/g (Atheros 5213)
    -62dB a lepší = 54M
    -62-65 = 48M
    -65-67 = 36M
    -67-70 = 24M
    -70-74 = 18M
    -74-78 = 12M
    To je ovšem pro standart "g" s vyšší přenosovou rychlostí, tak nevím, jestli má cenu to srovnávat s 11Mbit.


    Z-Com XI-325 (Prism 2.5)
    ... viz. parametry na stránkách výrobce


    Toť ohledně citlivosti..

    1.3.2006 16:39 Jiří J.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou bezdrátovou pcmcia kartu s implementací 802.11g ?
    Omlouvám se, trochu jsem se překlikl, patřilo to dolů.
    DjAARA avatar 28.2.2006 00:43 DjAARA | skóre: 32 | Praha|Náklo|Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou bezdrátovou pcmcia kartu s implementací 802.11g ?
    do PCMCIA bych doporucil Atheros CB9-ext - 802.11a/b/g ...
    28.2.2006 14:21 Jiří J.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou bezdrátovou pcmcia kartu s implementací 802.11g ?
    o Atherosu jsem už taky slyšel kladné názory, ale zajímalo by mě, jak je to s podporou linuxu.. jestli je citlivější než ZCOM XI-325, jestli má rfmon .. teď se právě rozhoduji mezi Atherosem a Prism2 chipsetem..
    DjAARA avatar 28.2.2006 18:51 DjAARA | skóre: 32 | Praha|Náklo|Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou bezdrátovou pcmcia kartu s implementací 802.11g ?
    Mam miniPCI sestricku teto karty (Atheros CM9) a oproti Intel Pro/Wireless 2200 ma o dost vyssi citlivost. Coz sice nemusi byt pravda pro pcmcia verzi, ale je pravdepodobne, ze citlivost bude v pohode. Zkusenosti s minipci a neco info o PCMCIA najdete zde.
    2.7.2006 14:30 Marek Vyučil
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou bezdrátovou pcmcia kartu s implementací 802.11g ?
    Chtěl bych si pořídit IBM/Lenovo R52, kde je onen zmiňovaný Intel Pro Wireless 2200, ale chtěl bych si dokoupit právě tu CM9 nebo "externí" pCMCIA verzi .. je ta citlivost oproti Intelu až o tolik rozdílná? A co spotřeba? Pokud máte onen R52 notebook, prosím řekněte mi, zda je i tam "interní" anténa kolem displeje a ve spodní části notebooku (jak bývá u některých notebooků IBM).
    Pokud není, vzal bych možná raději pCMCIA verzi, pokud je, volil bych miniPCI.. Údajně dosáhne CB9-EXT i 1KM na volném prostranství (s tou asi 1db "integrovanou" anténkou), zatímco u miniPCI bych to takto optimisticky bez přídavné antény neviděl..

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.