abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1982 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Aurox a cdma

    17.4.2006 11:48 Jana
    Aurox a cdma
    Přečteno: 360×
    Prosim poraďte v ubuntu sem cdma rozchodila pomocí pppconfig,ale nevím jestli tuto ulitu má aurox.Pokad ne dá se ňák lehce(podobným zbůsobem) to cdma rozjet v auroxu 11.1?

    Odpovědi

    kozzi avatar 17.4.2006 11:53 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    da jsam jsem ho provozoval otazkou jakej modem mate pro cdma mate anydata(modrej) nebo gtran(cernej)
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    17.4.2006 12:06 Jana
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    Anydata
    kozzi avatar 17.4.2006 12:15 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    takze zadate do konzole jako root prikaz 'modprobe usbserial vendor=0c16d5 product=0x6501' no a potom nastaveni udelejte pres kppp mel by byt nainstalovanej pokud ne tak jej doinstalujte z dvd
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    17.4.2006 12:17 Jana
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    A taky je třeba vypínat modem?
    kozzi avatar 17.4.2006 12:21 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    ano stale jej musite vypinat existuje sice reseni (jsem jeho tvurcem :D) ale k tomu je zapotrebi kompilace jadra
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    23.4.2006 18:52 Jimmy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    A za předpokladu, že mám ten gtran, jak se toto nastavení změní?
    17.4.2006 20:11 Jana
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    Tak nevim ňák mi to tu nejde rozjet,je to škoda protože ten aurox se mi líbí mnohem víc než ubuntu.Nemůže te to prosím popsat trochu pro blby?
    kozzi avatar 17.4.2006 20:28 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    takze dulezite je prihlaste se jako root bude to jenodusi bezte do adresare /etc/ppp/peers/ zde vytvorte soubor cdma s timto obsahem
    hide-password 
    noauth
    connect "/usr/sbin/chat -v -f /etc/chatscripts/cdma"
    debug
    915200
    defaultroute
    noipdefault 
    user "111111111@x" #jsem zadejte vase prihl jmeno
     
    ipparam cdma
    
    usepeerdns
    
    /dev/tts/USB0 # tady bude potreba udelat zmenu nevim kde aurox ma ten 
                  #modem mozna to bude stejne nebo to bude /dev/ttyUSB0
    
    no potom vytvorte ve slozce /etc/chatscripts/ soubor cdma s timto obsahen
    ABORT BUSY ABORT 'NO CARRIER' ABORT VOICE ABORT 'NO DIALTONE' ABORT 'NO DIAL TONE' ABORT 'NO ANSWER' ABORT DELAYED
    '' ATZ
    OK-AT-OK "ATDT#777"
    CONNECT \d\c
    
    potom v /etc/ppp/ vytvorit ci upravit soubor chap-secrets takto
    # Secrets for authentication using CHAP
    # client	server	secret			IP addresses
    "vase@prihlasovacijmeno" * "vase_heslo"
    
    a to je vse a pripojite se prikazem 'pon cdma' nebo 'pppd call cdma' samozrejme bez uvozovek :-), no a nes se pripojite nezapomente zadat to co jsem psal drive to s tim modprobe atd. a jeste potom modprobe atd radsi vypnete a znovu zapnete modem pokud jsem neco zapomnel napiste
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    19.4.2006 08:22 jana
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    Tak vše tak udělám naoíšu to pppd call cdma a vyhodí mi to hlášku pppd: in file/etc/ppp/peers/cdma:unrecognized option ´/dev/ttyUSB0.To znamená něco jako že nebyl nalezenej ten modem ne?
    19.4.2006 08:22 jana
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    Tak vše tak udělám naoíšu to pppd call cdma a vyhodí mi to hlášku pppd: in file/etc/ppp/peers/cdma:unrecognized option ´/dev/ttyUSB0.To znamená něco jako že nebyl nalezenej ten modem ne?
    kozzi avatar 19.4.2006 09:58 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    ano znamena ze ten modem nenasel zkuste zmenit v tom souboru /etc/peers/cdma tu polozku kde mate /dev/ttyUSB0 za /dev/cestu_k_modemu

    tu cestu zjistite tak ze po zadani modprobe usbserial vendor=0x16d5 product=0x6501 a vypnuti a znovuzapnuti modemu zadate prikaz dmesg a ten by mel vypsat neco ve stylu new usb device is atachec as /dev/tts/USB0 ci neco podobneho a tu adresu kde je to /dev/a_neco pouzite do toho souboru /etc/ppp/peers/cdma
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    19.4.2006 10:55 Jana
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    Tak nic podobnýho sem tam neobjevila nedá se to ňák zjistit ještě jinak?Nebo sem fakt lama.
    19.4.2006 11:02 jana
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    Ale v tom kppp nic nastavovat už nemusim?
    kozzi avatar 19.4.2006 19:24 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    no v tom kppp uz nic nastavovat nemusite a tu adresu k modemu zkuste najit prikazem 'find /dev | grep USB' no snad vam to vypise tu cestu k zarizeni
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    19.4.2006 21:13 Jana
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    find /dev | grep USB když zadám tento příkaz tak mi napíše zě neni souborem.
    20.4.2006 11:51 kozzi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    tak tam dejte find / | grep USB0
    20.4.2006 12:20 Jana
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    Tak bohužel výsledek pořád stejný.Je to škoda,ale asi se budu muset vrátit k ubuntu i když mě to štve.
    kozzi avatar 20.4.2006 19:25 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    k ubuntu se vracet nemusite tento modem opravdu pod auroxem funguje asi tak pred mesicem jsem ho tam pouzival proste zkuste projit slozku /dev jestli tam neni to zarizeni bud bude /dev/tts/USB0 nebo /dev/ttyUSB0 a pokud je tak tu cestu k nemu zadejte do toho /etc/ppp/peers/cdma
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    21.4.2006 18:44 Jana
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    Kdeže to bude jinde?Když né v dev
    kozzi avatar 22.4.2006 14:36 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    nikde jind jak v /dev to byt nemuze
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    22.4.2006 16:12 Jana
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    Asi si myslíte žě sem blbá ale v tý složce dev sem to nenašla.
    kozzi avatar 22.4.2006 16:25 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    nevim jak vice pomoc proste po zadani prikazu modprobe atd a vypnuti a znovuzapnuti modemu to musi po prikazu dmesg vypsat kam se to zarizeni pridalo hodte mi sem prosim vypis vaseho dmesg
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    22.4.2006 17:08 jana
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    Ten výpis sem nedostanu když se vždy musim přihlásit do win a když to uložim v auroxu do textovýho souboru win to nepřečte.Ale spíš si myslim že něco dělám blbě já.A ještě dotaz k čemu musim mít nainstalovaný kppp když ho ani nepoužiju.
    22.4.2006 17:47 kozzi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    no onoho vlastne nepotrebujete ale chtel jsem aby ste si ho nainstaloval z duvodu ze pokud si ho nainstalujete mam jistotu ze vsechny potrebne balick zavislosti jsou splneny
    22.4.2006 17:57 jana
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    A které distribuce maj jako debian a ubuntu ten pppconfig,e bych skusila takovou ňákou.
    kozzi avatar 23.4.2006 11:20 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    no ono to pppconfig muze mit i aurox ale vtom problem neni problem je vtom ze nemuzete najit vas modem v tom /dev no a jak jste rozchazela ten modem v ubuntu
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    kozzi avatar 23.4.2006 11:39 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    no a pokud chcete pppconfig tak zde jsi ho muzete stahnout je to zdroj takze ten soubor co stahnete rozbalte v konsoli vlezte do toho adresare co vznikl rozbalenim zadejte ./configure potom make a potom make install no a potom uz mate pppconfig
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    1.5.2006 22:12 Jana
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    Tak sem ten aurox přeinstalovala vše udělala jak mám a pozadání pppd call cdma mi to napíše ATZ a net nejde
    2.5.2006 10:31 Petr Mach
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aurox a cdma
    Tak nic podobnýho sem tam neobjevila nedá se to ňák zjistit ještě jinak?Nebo sem fakt lama.

    Na prohlizeni co kde je pripojeno a podobne je nejlepsi Device Manager, spustis ho prikazem hal-device-manager, v levem sloupci si najdi to zarizeni, v pravem vyber kartu Advanced a tam uz to najdes v seznamu pod linux.device_file:

    http://wraith.iglu.cz/tmp/devmanager.png

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.