abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: "Pomsta" spammerům - má to cenu?

    hajma avatar 6.5.2006 00:18 hajma | skóre: 27 | blog: hajma | Říčany
    "Pomsta" spammerům - má to cenu?
    Přečteno: 192×
    DD,

    napadlo mě, že bych mohl u mejlů označených spamassassinem jako spam pouštět nějakej skriptík, kterej by třeba wgetem nebo něčím 5x zkusil stáhnout odkazovanou stránku a plýtvat tak spammerům pásmo.

    Kromě bezpečnostního hlediska (v případě bugu ve wgetu mě kdokoliv může přinutit, abych navštívil zlý stránky podsunutím spamu) - je v tomhle přístupu ještě nějaký zádrhel?

    A nevymýšlím kolo?

    Díky
    21 promarněných znaků

    Odpovědi

    Jiří Němec avatar 6.5.2006 00:27 Jiří Němec | skóre: 22 | blog: BluPix | Horní Smrčné
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Pomsta" spammerům - má to cenu?
    Fakt škoda, že se mi o spam stará gmail a tedy spam už neřeším, jinak by spammeři pocítili sílu kolejního neomezeného 100MBitu :-D.
    Spock: "Logic, logic, logic. Logic is the beginning of wisdom, not the end.
    6.5.2006 09:25 opicak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Pomsta" spammerům - má to cenu?
    otázkou je, kolik procent jsou opravdu spamerské smtp servery a kolik procent nakažené stanice. Asi tak....to bys toho moc nenaplýtval :-)
    Jiří Němec avatar 6.5.2006 09:29 Jiří Němec | skóre: 22 | blog: BluPix | Horní Smrčné
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Pomsta" spammerům - má to cenu?
    Jsem to pochopil tak, by se zahlcovaly web servery. To postihne firmu, která si zažádala o rozesílání spamu, tedy to nejdůležitější místo. Traffic má snad každý hosting nějak omezený.
    Spock: "Logic, logic, logic. Logic is the beginning of wisdom, not the end.
    hajma avatar 6.5.2006 10:35 hajma | skóre: 27 | blog: hajma | Říčany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Pomsta" spammerům - má to cenu?
    jojo, většinou jsou to free na geocities apod.
    21 promarněných znaků
    6.5.2006 14:57 Jakub Suchy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Pomsta" spammerům - má to cenu?
    Ma to jeden VELKY hacek. Vetsina tech linku je unikatni a jejich soucasti je hash vaseho emailu, takze jim tim automaticky potvrdite, ze Vas email funguje a prijde Vam toho priste jeste vice :)
    6.5.2006 15:50 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Pomsta" spammerům - má to cenu?
    A ještě je to většinou ze strojů které nejsou toho hackera takže ho to nepoškodí, pouze nějaký uživatel příjde na to že má zavirovaný PC.

    A nebo je dokonce i sfalšované spáteční cesta takže můžete bombardovat uplně neškodný server který se spamem nemá nic společné a pokud tam bude mít to stejné opatření jako vy tak se budete bombardovat navzájem a spamer se bude někde smát :-)

    Prostě od spamerů to zahazovat případně přímo nepřijímat na firewalu zahodit, v zásadě neodpovídat.

    Odpovědět pouze v případě že ten stroj z kterého přišel spam znáte a je to váš kamarád :-)
    Luboš Doležel (Doli) avatar 6.5.2006 16:22 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Pomsta" spammerům - má to cenu?
    ??? Na zavirovaných PC se hostují websites?
    6.5.2006 16:55 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Pomsta" spammerům - má to cenu?
    Ne ale rozesílá se přes ně :-) a i část webu na nich může být :-) samozřejmě že na nich nebude 10M databáze :-) a teprve z něho si to spamer třeba čte.
    6.5.2006 16:06 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Pomsta" spammerům - má to cenu?
    Na druhej strane, ten hash je často možné z tej adresy vyhodiť a URL stále vedie na ten istý server. Mám ale pocit, že existujú spamy, kde unikátnosť je zakomponovaná do mena serveru, a tej sa to tak lahko obísť nedá.
    6.5.2006 21:37 M
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Pomsta" spammerům - má to cenu?
    to s tim hashem mne taky napadlo ;-) a proto, pokud mam cas a chut, tak si tu adresu vzdy trochu pozmenim (pokud mozno uplne nesmyslne) a pak obvykle spolecnosti, co si spam objednala, napisu par peknych pripominek z jejich webu, rikejme tomu feedback :D kamos jim taky posila feedback, nejradeji primo email s prilohou (ze smyslene adresy), hlavicka mailu zni treba "Information about Your product < nazev produktu>" a v tele html zpravy je obvykle nejaky nechutny obrazek z ogrish.com :)
    6.5.2006 15:56 Ze | blog: Debian_pred_Oknem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Pomsta" spammerům - má to cenu?
    Je to nějáký čas back, ale byl spuštěný jedne takový projekt. Bylo to pod W. a po naistalování toho softu jsi automaticky posílal echo či něco takového na servry zařazené na veřejném listu spamerských Servrů.

    Bylo to bomba a bylo to tak funkční, až to museli vypnout ;((( Škoda..
    su xxxxx shutdown -r now
    Jiří Němec avatar 6.5.2006 19:08 Jiří Němec | skóre: 22 | blog: BluPix | Horní Smrčné
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Pomsta" spammerům - má to cenu?
    Bude potřeba udělat nějaký systém schvalovaní, aby to někdo nepoužil jako zbraň a nezDoSoval tím nějaký nevinný server. Rovněž by asi bylo lepší přenášet z toho webu obrázky a podobné statické věci, aby to nezatěžovalo cpu hostingu. Prostě to jen pomalu vycucne traffic jednomu webu.

    Chtělo by to vytvořit nějaký decentralizovaný komunikační systém aby se různě střídaly IP nás útočníků. Možná by mohlo posloužit IRC (jednoduchá implementace) a založit několik kanálů na velkých IRC sítích, odkud se to bude směrovat jinam. Cílem je vytvořit hodně malých skupinek, aby se tam spammeři jentak nedostali.

    Dále by v tom programu měly jít nastavit omezení přenosů, připadně aby to jelo jen v noci.

    Výsledek by mohl být moc pěkný, spam se přestane zadavatelům vyplácet. Nepostihne to zavirované počítače, a chudáky s emailem v databázi spammerů, jak to dělají různé akce jako posílání virů tomu, kdo ten spam poslal.
    Spock: "Logic, logic, logic. Logic is the beginning of wisdom, not the end.
    hajma avatar 7.5.2006 00:17 hajma | skóre: 27 | blog: hajma | Říčany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Pomsta" spammerům - má to cenu?
    Bude potřeba udělat nějaký systém schvalovaní, aby to někdo nepoužil jako zbraň a nezDoSoval tím nějaký nevinný server. Rovněž by asi bylo lepší přenášet z toho webu obrázky a podobné statické věci, aby to nezatěžovalo cpu hostingu. Prostě to jen pomalu vycucne traffic jednomu webu.

    Chtělo by to vytvořit nějaký decentralizovaný komunikační systém aby se různě střídaly IP nás útočníků. Možná by mohlo posloužit IRC (jednoduchá implementace) a založit několik kanálů na velkých IRC sítích, odkud se to bude směrovat jinam. Cílem je vytvořit hodně malých skupinek, aby se tam spammeři jentak nedostali.
    no, právě, že by tam žádná koordinace nebyla, prostě každej sám za sebe a svou spamovou složku. Ono by se to pak samo zprůměrovalo.

    Samozřejmě je otázka, jestli spam neobsahuje i linky na regulérní weby... asi začnu tím (až budu mít čas na blbosti), že vytahám linky ze svejch spamů a hodím na ně oko.
    21 promarněných znaků

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.