abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Digikam - chyba při načítání knihovny

    7.5.2006 11:09 stibi | skóre: 4 | poblíž Opavy
    Digikam - chyba při načítání knihovny
    Přečteno: 163×
    Ahojte..nevím jestli jsem narazil na bug, nebo jsem pako já, ale nemůžu rozběhnout digikam. Když ho sputím přes konzoli dostanu error: digikam: error while loading shared libraries: libImlib2.so.1: cannot enable executable stack as shared object requires: Permission denied

    Práva k souboru knihovny jsem kontroloval, to by mělo být v pohodě...
    !! konec jihoamerickým telenovelám !!

    Odpovědi

    7.5.2006 11:15 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digikam - chyba při načítání knihovny
    Nejlépe šestkrát napsat jeden dotaz že ?

    Skontroluj zda linker knihovnu našel :-)
    [root@soban /home/petr]# /sbin/ldconfig -p | grep libImlib2.so.1
            libImlib2.so.1 (libc6) => /usr/lib/libImlib2.so.1
    
    7.5.2006 11:25 stibi | skóre: 4 | poblíž Opavy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digikam - chyba při načítání knihovny
    jejda..dvakrát jsem klikl na button a faux pas je na světě :) jj knihovnu našel ...
    !! konec jihoamerickým telenovelám !!
    7.5.2006 11:44 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digikam - chyba při načítání knihovny
    Není to chyba tvoje, ale tohohle serveru, že se proti tomu nijak nebrání. Vyčítat to někomu je ubohost (a smajlík to nezachrání).
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    7.5.2006 12:03 stibi | skóre: 4 | poblíž Opavy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digikam - chyba při načítání knihovny
    Však já se nezlobím :) Sám vím že refresh při vykonávání insertu do db je problém :) Ted mě spíš štve ten digikam...jsem upgradoval Fedoru a těch 700Mb oprav mi dělá spíš problémy než naopak...
    !! konec jihoamerickým telenovelám !!
    7.5.2006 12:34 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digikam - chyba při načítání knihovny
    A co selinux ?

    Skus ho vypnout, pokud ho používáš.
    7.5.2006 12:48 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digikam - chyba při načítání knihovny
    Teď jsem skoušel digikam nainstalovat a na FC5 s updaty to běží OK

    Verze 0.8.1 z balíčku přímo pro FC5.
    7.5.2006 13:10 stibi | skóre: 4 | poblíž Opavy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digikam - chyba při načítání knihovny
    digikam přímo z rpm ? přímo balíček jsem nenašel,kompiloval jsem ho...tak se po něm podívám,digikam co mám smažu a zkusím znovu nainstalovat... Hrozně mi blbnou repository a yum, takže hledání na livně atd. je trochu komplikovanější :)
    !! konec jihoamerickým telenovelám !!
    7.5.2006 13:22 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digikam - chyba při načítání knihovny
    Proč na livně ?

    Normální repozitář od RH :-)
    [root@soban /home/petr]# yum search digikam
    Loading "installonlyn" plugin
    Searching Packages:
    Setting up repositories
    core                                                                 [1/4]
    core                      100% |=========================| 1.1 kB    00:00
    updates                                                              [2/4]
    http://ftp.nara.wide.ad.jp/pub/Linux/fedora/core/updates/5/i386/repodata/repomd.xml: [Errno 14] HTTP Error 403: Date: Sun, 07 May 2006 11:19:22 GMT
    Server: Apache/2.2.0 (FreeBSD)
    Content-Length: 377
    Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1
    Trying other mirror.
    updates                   100% |=========================|  951 B    00:00
    freshrpms                                                            [3/4]
    freshrpms                 100% |=========================|  951 B    00:00
    extras                                                               [4/4]
    extras                    100% |=========================| 1.1 kB    00:00
    Reading repository metadata in from local files
    
    
    digikam.i386                             0.8.1-3.fc5            extras
    Matched from:
    digikam
    digiKam is an easy to use and powerful digital photo management application,
    which makes importing, organizing and manipulating digital photos a "snap".
    The photos can be organized in albums which are automatically sorted
    chronologically. An easy to use interface is provided to connect to your
    digital camera, preview the images and download and/or delete them.
    
    digiKam buildin image editor makes the common photo correction a simple task.
    The image editor is extensible via plugins, install the digikamimageplugins
    and/or kipi-plugins packages to use them.
    http://www.digikam.org/
    
    
    
    Normálně nainstalovanej přes yum z repozitáře extras.
    7.5.2006 13:28 stibi | skóre: 4 | poblíž Opavy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digikam - chyba při načítání knihovny
    Ono je to jedno jestli livna nebo kdekoli jinde..yum mi prostě stávkuje..už ti řeším jinde..bug či co, tady http://rpm.pbone.net/ je taky takže už stahuju ...
    !! konec jihoamerickým telenovelám !!
    7.5.2006 13:36 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digikam - chyba při načítání knihovny
    To chce taky nejnovější yum a python.

    Jak nesedí verze pak to blbne. A taky naimportovat gpg klíče.
    [petr@soban ~]$ yum --version
    Loading "installonlyn" plugin
    2.6.1
    [petr@soban ~]$ python -V
    Python 2.4.2
    
    7.5.2006 13:41 stibi | skóre: 4 | poblíž Opavy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digikam - chyba při načítání knihovny
    Verze jsou v poho...to už jsem zkoušel...python mám ve verzi 2.4.3 Pokud máš zájem, koukni sem: http://forum.fedora.cz/read.php?f=1&i=2110&t=2110
    !! konec jihoamerickým telenovelám !!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.