abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?

    12.6.2006 14:27 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    Přečteno: 304×
    Zdravím. Existuje nějaká minimalistická konzolová utilitka, která toto umí a ideálně ještě ukazuje nějaká procenta? To dvd musí zůstat i po opětovném vypálení identické (a bootovatelné).

    dd z několika důvodů nemůžu použít a navíc to busyboxí se chová divně.

    Odpovědi

    12.6.2006 14:43 8an | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    Funguje i cat, možná i normální cp. Ale procenta neukazují, nic více minimalistického než dd co by ukazovalo procenta určitě nebude.
    If you build an operating system that even an idiot can use, only idiots will use it.
    Max avatar 12.6.2006 15:09 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    Pomocí cp to asi nepůjde, ne? cp nezkopíruje bootovací část. Jinak, jak už tady padlo, měl by to zvládnout cat, ale procenta opravdu neukazuje ...
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    12.6.2006 15:28 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    cp nezkopíruje bootovací část.

    Prečo si to myslíš?

    12.6.2006 15:49 kaaja | skóre: 24 | blog: Sem tam něco | Podbořany, Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    Asi si mysli, ze chces kopirovat ty soubory :-). Samozdrejme se musi kopirovat to zarizeni /dev/hd...
    12.6.2006 15:40 trancelius | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    cp nezkopíruje bootovací část
    Ale zkopíruje :)
    12.6.2006 14:59 bman | skóre: 22 | blog: dristy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    niekde som videl upravene dd, resp patch ktory toto riesi formou nejakeho progress baru. cudujem sa nieco take tam nie je default...
    12.6.2006 15:30 WerK | skóre: 19 | blog: desktop
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    Muzes pouzit cat spojenej s nastrojen pv (PipeView) ... ten ukazuje kolik dat pres rouru proteklo a jak rychle tecou ... takze cat /dev/dvd | pv > image.iso
    wake avatar 12.6.2006 18:23 wake | skóre: 30 | blog: wake | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    a cenu za nejzbytecnejsi pouziti prikazu cat ziskava....
    pv > image.iso < /dev/dvd
    
    Tento příspěvek má hlavičku i patičku!
    12.6.2006 19:02 Michal Karas | skóre: 45 | blog: /dev/random
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    Pravda, ten cat při kopírování DVD je šíleně neefektivní a zajisté se to projeví na délce celého procesu. A co hůř, je to na první pohled i dobře čitelné... :-/
    wake avatar 14.6.2006 13:25 wake | skóre: 30 | blog: wake | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    'byste se divil. prepinate kontext dvou procesu v situaci, kdy je system dost zatizeny IO. tipnul bych (aniz bych to zkousel) 10-20% ztratu.
    Tento příspěvek má hlavičku i patičku!
    14.6.2006 14:16 Michal Karas | skóre: 45 | blog: /dev/random
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    Ano, opravdu bych se divil, kdyby limitujicím faktorem bylo přepínání procesů. Ale pro jistotu jsem to i zkusil a výsledek je téměř totožný.
    12.6.2006 15:35 DNA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    tak nekoukej na procenta ale na velikost tvoricihose iso souboru (srovnej s velikosti dat na dvd) a nebo si udelej skriptik. Nevim k cemu ti to bude, proste az je to hotovy, tak to nenapise nic (cat). Uz vim, proc to, ja uz sem si taky strasne zvyknul koukat na procenta (dokonce je v duchu popohanet a fandit, neco jako fotball :o))))))))
    Jiří Němec avatar 12.6.2006 17:34 Jiří Němec | skóre: 22 | blog: BluPix | Horní Smrčné
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    Teploměr v cp -g vám nestačí?
    Spock: "Logic, logic, logic. Logic is the beginning of wisdom, not the end.
    Jiří Němec avatar 12.6.2006 17:47 Jiří Němec | skóre: 22 | blog: BluPix | Horní Smrčné
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    Ještě mě napadá cdparanoia, ale už si moc napamatuju jak jsem to používal. Tuším že jsem tím řešil poškrábaná cd. Cdrdao to možná taky používá. Nevím jak se ty programy chovají u dvd, používal jsem to v době, kdy bylo k3b ještě v plenkách, scsi emulace vypalovačky byla nutnost a já věřil tomu, že když budu používat na vše konsoli, budu 31337 H4X0R :-).
    Spock: "Logic, logic, logic. Logic is the beginning of wisdom, not the end.
    12.6.2006 17:56 svaca | skóre: 38
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    pros proste z nej neudelas ISO ??? proste CD obraz ??? Kor kdyz potrebujes boot cast, proc na to jdes slozite ???
    Never give up ! Stay ATARI !
    12.6.2006 18:34 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    Sváčo, zase rychlejc píšeš než myslíš. Já z toho právě chci udělat ISO a mám k dispozici jenom konzoli v busyboxu (a eventuelně si můžu něco malýho zkompilovat). dd je sice pěkný, ale kromě toho, že neukazuje procenta, tak hlavně kašle na velikost těch dat, takže výsledné DVD ISO má vždycky bezmála 4.5GB :(
    12.6.2006 18:46 svaca | skóre: 38
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    Ok a co brani udelat si staticky mkisofs ???

    Protoze vsechny ostatni programy budou mit probelmy bud s bootem, nebo s tou velikosti ISO obrazu (budou se chovat jako to dd)
    Never give up ! Stay ATARI !
    13.6.2006 13:16 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    No tak pokud ti vadi ze to ma 4.5GB tak ti k tomu nepomuze ani cp ani cat, protoze ten soubor bude porad stejne velkej (dela to v principu totez). Pokud chces kopirovat celej device (=filesystem i s boot zaznamem) tak je uplne suma fuk ze je filesystem plnej nul.

    Pomuze ti na to nejaka komprese. Bzip2 ani gzip nejsou pro proudovou kompresi moc vhodne, tak zkus neco takoveho:

    compress < /dev/dvd > dvd.iso.compress

    nebo

    cat /dev/dvd | compress | pv > dvd.iso.compress

    Nevim jestli jsem z hlavy trefil syntaxi, ale funkcni to je, pouzivam to i takhle:

    cat /dev/hda | compress | nc -s -p 2222

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    14.6.2006 14:53 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    Já to nechci a nemůžu komprimovat, protože se to bude mountovat přes loopback. Všechno co chci, je konzolová utilita, co mi udělá z vloženého datového DVD jeho ISO obraz se zohledněním velikosti dat na disku. Zkrátka nějaký opak mkisofs. To taková opravdu není? Budu se holt muset podívat do zdrojáků k3b nebo nějakého jiného frontendu, jak to dělají tam.
    14.6.2006 16:52 svaca | skóre: 38
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    Jsem asi uplne blbej .... :-) JAK opak mkisofs ??? Vzdyt ty potrebujes mkisofs .... :-)

    mkisofs -o output.iso -b boot/loader.bin -no-emul-boot -boot-load-size 4 root-of-iso-tree

    Nebo neco podobneho .. :-)

    Never give up ! Stay ATARI !
    13.6.2006 13:23 kaaja | skóre: 24 | blog: Sem tam něco | Podbořany, Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    To neni pravda, ze dd kasle na velikost dat. Pokud na DVD vypalis malo, tak i DD udela malo. Ono to precte jenom to co je vypalene, u CD a DVD to nefunguje jako u harddisku, kde to cte i prazdne misto. Na CD a DVD se prazdne misto nepali.
    14.6.2006 14:40 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    Normální dd funguje jak říkáš, ovšem dd z busyboxu nikoliv.
    12.6.2006 19:06 Mates | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    Mozna ti pomuze toto:

    http://dcfldd.sourceforge.net/

    Melo by to umet zobrazovat prubeh. Alespon to tam pisou.
    12.6.2006 19:13 Mates | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    Zdrojove kody maji 166kB zabalene a rozbalene necelych 700kB.
    14.6.2006 14:50 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dumpnout datové (!) DVD do souboru bez dd?
    bud dd_rescue, to vypisuje nejaky progres automaticky alebo klasicke dd vypise aktualny stav, ak dostane SIGUSR1. Ci dd z busyboxu sa sprava rovnako, to neviem. Ale ak ano, tak do neho mozes kazde 2s kopnut a ono ti to vypise ako na tom stoji.
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.