abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Arch a instalace gnome

    14.6.2006 21:12 Blahos | skóre: 4
    Arch a instalace gnome
    Přečteno: 328×
    Zdravim, mam ciste novy arch, dal jsem base balicky. pres pamana jsem aktualizoval a naistaloval: gnome gnome-extra xorg hdw dbus gdm xfce4 a jeste neco. xorg jsem nastavil pres hdw -x a kdyz dam ale gnome-session tak mi to vyhodi hlasku gnome nemuz otevrit display nebo tak neco. Co vse potrebuju na rozchozeni gnome pod archem kdyz jsem nainstaloval jen base? Dik za jakoukoli pomoc.

    PS: to jsem ja Kozzi.
    ucite se, ucite se, ucit se

    Odpovědi

    stanger avatar 14.6.2006 21:21 stanger | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch a instalace gnome
    Docela by pomohla prave ta hlaska.
    14.6.2006 21:56 Blahos | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch a instalace gnome
    Takze jsem to opsal na papir. Kdyz dam gnome-session tak to vyhodi
    GTK-Warning 3400 : Locate not supported by C library
    GTK-Warning 3400 : Cannot open display
    ucite se, ucite se, ucit se
    14.6.2006 22:52 Blahos | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch a instalace gnome
    Hledam hledam a fakt nevim v cem je problem.
    ucite se, ucite se, ucit se
    15.6.2006 08:59 sweto | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch a instalace gnome
    GTK-Warning 3400 : Cannot open display
    a mas spustene X?
    15.6.2006 11:20 SoKoLiK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch a instalace gnome
    Trefa do cerneho. Tento problem jsem mel s Archem taky, problem byl ve spatnem nastaveni Xek (xorg.conf). Automaticky vygenerovane nastaveni bohuzel nefungovalo a tak jsem pouzil starou zalohu ze slackwaru.
    15.6.2006 20:27 Blahos | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch a instalace gnome
    No ja jsem nastavil xka automaticky, muzu je jeste zkusit nastavit rucne. a pak jsem dal jenom gnome-session. To musim mit spustene xka? jak?
    ucite se, ucite se, ucit se
    15.6.2006 20:36 Michal Karas | skóre: 45 | blog: /dev/random
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch a instalace gnome
    Vytvořit soubor ~/.xinitrc a do něj napsat: exec gnome-session. Potom se X-ka spouští příkazem startx.
    15.6.2006 20:39 Blahos | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch a instalace gnome
    ten souvor musi byt v domovskem? tzn /home/.xinitrc ???
    ucite se, ucite se, ucit se
    15.6.2006 20:40 Blahos | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch a instalace gnome
    sorry myslel jsem /home/user/.xinitrc ???
    ucite se, ucite se, ucit se
    15.6.2006 20:52 Michal Karas | skóre: 45 | blog: /dev/random
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch a instalace gnome
    Ano, samozřejmě. Aby si každý uživatel mohl sám vybrat, které prostředí chce používat.
    15.6.2006 20:58 Blahos | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch a instalace gnome
    Dik, tak uz mi to jde, ted jenom jak to rozchodit aby se mi to spustilo samo pri startu. Chci aby mi najelo gnome samo kdyz zapnu pocitac bez ptani a bez prihlasovani.
    ucite se, ucite se, ucit se
    15.6.2006 21:02 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch a instalace gnome
    Vygooglovat něco jako "gdm automatic login"? ;-)
    15.6.2006 21:04 Blahos | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch a instalace gnome
    No jo, jenze z toho co jsem nasel jsem jelen.
    ucite se, ucite se, ucit se
    15.6.2006 21:02 Blahos | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch a instalace gnome
    A jeste pleas jak rozchodit zvukovku? mam nejaky integrovany shit AC97.
    ucite se, ucite se, ucit se
    Vojta Drbohlav avatar 15.6.2006 21:34 Vojta Drbohlav | skóre: 26 | blog: Blog | Strahov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch a instalace gnome
    Tak to bude asi alsa-driver nebo ALSA v jadre, myslim ze mam taky AC97 a slape v pohode ;-)
    Vojta Drbohlav avatar 15.6.2006 21:37 Vojta Drbohlav | skóre: 26 | blog: Blog | Strahov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch a instalace gnome
    Mozna to bude tady, sekce Installing alsa.
    15.6.2006 21:45 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch a instalace gnome
    Co tohle?
    # pacman -Sy alsa-driver alsa-lib alsa-oss alsa-utils
    # alsaconf
    $ alsamixer
    15.6.2006 21:59 Blahos | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch a instalace gnome
    No super, chlapi vy jste k nezaplaceni. Jeste , ale musim rozchodit to automaticke prihlaseni a najeti gnome. Je na to nejaka jednducha cesta? Jinak Arch je fakt super- zatim nejcistejsi a nejrychlejsi distro co jsem kdy mel.
    ucite se, ucite se, ucit se
    15.6.2006 22:11 Michal Karas | skóre: 45 | blog: /dev/random
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch a instalace gnome
    Začal bych tím, že bych přidal gdm do démonů v /etc/rc.conf. A jak tak koukám na výpis souborů v balíčku, tak bych řekl, že nastavení půjde asi nějak jednoduše doklikat (gdmsetup).
    15.6.2006 22:14 Blahos | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch a instalace gnome
    A to staci jen v rc.conf pridat do te zavorky? v jakem tvaru to mam byt?
    ucite se, ucite se, ucit se
    15.6.2006 22:25 Blahos | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch a instalace gnome
    takze kluci, slape to jak ma diiiiiiiiiiik za Vas za vsechny. Linuxu zdar.
    ucite se, ucite se, ucit se
    15.6.2006 23:26 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch a instalace gnome
    Vítej mezi námi, spokojenými archisty... ;-)
    15.6.2006 23:58 Blahos | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch a instalace gnome
    jojo, zatim se v tom hrabu, ale po odzkouseni Fedory,Madrivy,Suse,Ubuntu a jinych (ani uz si nevzpomenu a tech vypalenych cd) jsem nad miu spokojen. Jen musim jeste pohledat at se mi to spousti s nejaky logem a ne vypisem spoustenych veci.Arch je fakt super.
    ucite se, ucite se, ucit se

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.