Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
badblocks
a doufat, že vadných bloků nebude přibývatDělal mi to kdysi Seagate, bylo to zdrojem. Jinak doporučuju hlídat teplotu, obojí má vliv na výdrž disku.
Kdes ho používal, všímal sis teploty? Mně zatim nejvíc vylezla na cca 33 stupňů (ve vlaku).
LOW LEVEL FORMAT na starych maticnych doskach vedel aj vypnut poskodene sektory a disk mal potom mensiu kapacitu.To bylo v dobách, kdy se skutečně fyzicky přistupovalo k disku (přes cylinry, hlavičky, sektory).
zdroj je podle mě v pořádku, na stejné kšandě visí ještě WD a ten nic takového neděláTo nic neznamená. Já jsem cca před rokem měnil harddisk a ten se prostě v počítači roztočil tak v jednom ze tří pokusů, přestože předtím jsem tam měl v jednu chvíli i tři jiné disky a nikdy s ničím takovým nebyl problém. Tak jsem musel kromě disku koupit i nový zdroj :(
Jeví se mi to jako chyba železa, všechno bych z něj zálohoval a náhodně z něj nepretržitě zapisoval a čet = uhnal bych ten disk k reklamaci, jestli je fakt vadnej, tak do tejdne by měl kleknout.
Je zvláštní vyzývat proti pomlouvání jedné značky a hned v následující větě pošpinit jinou…
Já měl IBMko (20GB) jako první disk se 7200RPM, teď už tusím, že jsem ho neuchladil. Ať už si říká kdo chce, co chce, o kvalitě ploten z Maďarska.
Tiskni
Sdílej: