Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
badblocks
a doufat, že vadných bloků nebude přibývatDělal mi to kdysi Seagate, bylo to zdrojem. Jinak doporučuju hlídat teplotu, obojí má vliv na výdrž disku.
Kdes ho používal, všímal sis teploty? Mně zatim nejvíc vylezla na cca 33 stupňů (ve vlaku).
LOW LEVEL FORMAT na starych maticnych doskach vedel aj vypnut poskodene sektory a disk mal potom mensiu kapacitu.To bylo v dobách, kdy se skutečně fyzicky přistupovalo k disku (přes cylinry, hlavičky, sektory).
zdroj je podle mě v pořádku, na stejné kšandě visí ještě WD a ten nic takového neděláTo nic neznamená. Já jsem cca před rokem měnil harddisk a ten se prostě v počítači roztočil tak v jednom ze tří pokusů, přestože předtím jsem tam měl v jednu chvíli i tři jiné disky a nikdy s ničím takovým nebyl problém. Tak jsem musel kromě disku koupit i nový zdroj :(
Jeví se mi to jako chyba železa, všechno bych z něj zálohoval a náhodně z něj nepretržitě zapisoval a čet = uhnal bych ten disk k reklamaci, jestli je fakt vadnej, tak do tejdne by měl kleknout.
Je zvláštní vyzývat proti pomlouvání jedné značky a hned v následující větě pošpinit jinou…
Já měl IBMko (20GB) jako první disk se 7200RPM, teď už tusím, že jsem ho neuchladil. Ať už si říká kdo chce, co chce, o kvalitě ploten z Maďarska.
Tiskni
Sdílej: